14. března 2018 • 10:59

Flemming pyká za faul na Pabišku. Nezahraje si dva zápasy

Autor:
Flemming si dva zápasy nezahraje
TOP VIDEA
Řepka: Klasický slávista? Vlček. Ty jsi ho jednou nechutně složil, řekl Šmicer Řepka: Klasický slávista? Vlček. Ty jsi ho jednou nechutně složil, řekl Šmicer
Liberec - Brno: Melichárek vyrazil míč jen k Pulkrabovi, a ten dal gól na 1:0! Liberec - Brno: Melichárek vyrazil míč jen k Pulkrabovi, a ten dal gól na 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejisté Chomutova se musejí v nejbližších dvou zápasech extraligy obejít bez kanadského obránce Bretta Flemminga, který dostal od disciplinární komise trest za faul na útočníka Mladé Boleslavi Lukáše Pabišku v nedělním utkání skupiny o 11. až 14. místo.Flemming fauloval soupeře ve třetí třetině za rozhodnutého stavu 2:5 a od rozhodčích dostal trest na pět minut a do konce utkání. Teď mu komise ještě dodatečně zastavila činnost, takže vynechá páteční zápas v Mladé Boleslavi a nedělní duel v Litvínově. Znovu hrát může příští týden v pátek proti Jihlavě, kdy by se Chomutov měl rozloučit se sezonou.

Severočeši však ještě teoreticky mohou skončit v baráži, tři kola před koncem nadstavbové části mají ale na 12. místě náskok devíti bodů na třináctou Jihlavu. Pokud tedy v následujících třech utkáních získají alespoň bod, zachrání se.

720p 360p
Chomutov - Mladá Boleslav: Pabiška v křečích na ledě, Flemming za zákrok na něj dohrál

"Lze předpokládat, že primárním záměrem Bretta Flemminga bylo zasáhnout Lukáše Pabišku tělem, ale svým ramenem ho zcela minul a zřetelně zasáhl primárně svým kolenem jeho levou nohu do oblasti stehenních svalů," uvedl předseda disciplinární komise Karel Holý s tím, že obránce Pirátů si musel být vědom, že může protihráče zasáhnout do nohy a vážně zranit.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze