22. dubna 2018 • 20:10

Oslavy titulu v Brně: tisíce fanoušků ve městě, Národní divadlo zrušilo operu

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Olomouc - Slavia 0:3. Pražané vedou ligu, trefil se i Coufal CELÝ SESTŘIH: Olomouc - Slavia 0:3. Pražané vedou ligu, trefil se i Coufal
Bohemians - Slovácko: Mašek byl stažen v pokutovém území, následnou penaltu sám proměnil a zvyšuje na 2:0 Bohemians - Slovácko: Mašek byl stažen v pokutovém území, následnou penaltu sám proměnil a zvyšuje na 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Záplava modrobílých šál se v neděli k večeru roztočila nad Zelným trhem v Brně, kde fanoušci hokejové Komety oslavili obhajobu extraligového titulu. Šampaňské stříkalo proudem už chvíli před závěrečnou sirénou. Kometa vedla nad třineckými Oceláři 4:1 a málokdo na Zelném trhu pochyboval o vítězi.Po skončení utkání si fanoušci s chutí zazpívali univerzální píseň vítězů We Are The Champions od skupiny Queen a také brněnskou specialitu - skladbu Raketou na Mars. Nemohla chybět ani Óda na radost, která se v Brně na hokeji zpívá s pozměněným textem.

Slova "komeťácké" hymny říkají, že cesta na výsluní bývá často zdlouhavá, na jejím konci ale klíčí stoletá sláva - což dnes odpovídá skutečnosti, protože Kometa získala rekordní 13. titul v nejvyšší soutěži.

Páté finálové utkání se hrálo v Třinci, brněnští fanoušci tedy houfně zamířili před dvě velkoplošné obrazovky umístěné v horní části Zelného trhu. Zpočátku jich bylo kolem 5000. Postupně policie navýšila odhad až na 6500 fanoušků, řekl ČTK policejní mluvčí Pavel Šváb.

Policisté střežili přístupové ulice na náměstí, na veřejný pořádek v ulicích dohlíželi také strážníci. "Nemuseli jsme zatím řešit nic závažného," řekl během třetí třetiny jejich mluvčí Jakub Ghanem.

Zápas se pro Kometu vyvíjel výborně, už v první minutě vedla, což dodávalo fanouškům v modrobílých dresech hned od začátku dobrou náladu a posilovalo jejich optimismus. Ostatně mnozí na Zelný trh rovnou přišli v tričkách s nápisem "Mistři". Ve třetí třetině náladu na chvíli zmrazil jediný gól Třince, ale brzy znovu převládl optimismus.

Jestli snad dnes měl v Brně někdo špatnou náladu kvůli hokeji, mohli to být jedině milovníci soudobé operní hudby. Kvůli projekci hokeje na náměstí zrušilo Národní divadlo Brno představení opery Powder Her Face od Thomase Adése.

"Nadměrný hluk z této akce neumožňuje představení odehrát," konstatovali divadelníci na svém webu. Divadelní budova Reduta totiž stojí přímo na Zelném trhu.

Erat o Zábranském: Získal si na svoji stranu celé Brno, všichni jsme šli za ním
720p 360p

Už nejsem košíkář, smál se Nečas. Finále dohrával s horečkou
720p 360p

Tankujeme! Kometa „vybrala“ benzínku, o náruče alkoholu se stříhalo
Video patří k placenému obsahu

Pivo, šampaňské a pohár! Takhle slavila Kometa titul v šatně
720p 360p

Je to tam! Podívejte se, jak Kometa slavila výhru a titul v Třinci
720p 360p

Kometa mistr ligy! Podívejte se, jak hokejisté z Brna přebírali pohár
720p 360p

SESTŘIH: Třinec - Kometa Brno 1:4. Hosté suverénně obhájili titul
720p 360p

Třinec - Brno: Hokejisté Komety pozvedli nad hlavu Masarykův pohár
720p 360p

Třinec - Brno: Hráči Komety slaví obhajobu mistrovského titulu
720p 360p

Góly

Domácí: 49:40. Jank

Hosté: 00:25. R. Zohorna, 08:42. Nečas, 16:36. Mallet, 55:37. H. Zohorna

Sestavy

Domácí: Hrubec (21. Hamerlík) – Krajíček (C), M. Doudera, D. Musil, Roth, Linhart (A), Jank – Rákos, R. Vlach, Petružálek – Dravecký, Marcinko, Rudovský – Adamský (A), Polanský, Svačina – Cienciala, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kofroň.

Hosté: Čiliak (Langhamer) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – R. Zohorna, Hruška, M. Erat (A) – Zaťovič, P. Holík, Haščák – H. Zohorna, Nečas, Mallet – Vincour, L. Čermák (C), Dočekal – Vondráček.

Rozhodčí

Pavel Hodek, Jan Hribik – Jiří Ondráček, Tomáš Pešek

Stadion

WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 diváků)

Návštěva

5 200 (vyprodáno) diváků

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze