Jeden tým, dva tituly. Obhajoba titulu dala současné Kometě nálepku dynastie | iSport.cz
Jiří Vítek
22. dubna 2018 • 19:39

Jeden tým, dva tituly. Obhajoba titulu dala současné Kometě nálepku dynastie

TOP VIDEA
Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii Sterling ve Wembley hattrickem zničil Čechy. 0:5, nejhorší porážka v české historii
Jágr o postupu do baráže: Splnili jsme jeden krok, ten nejdůležitější je před námi Jágr o postupu do baráže: Splnili jsme jeden krok, ten nejdůležitější je před námi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Třináctým triumfem se v historickém pořadí osamostatnila na pozici nejlepšího týmu české hokejové historie z hlediska počtu získaných titulů. Kometa dokráčela k triumfu se stejnou jistotou jako před rokem, navíc i v podobném složení. Hlad po úspěchu znovu pověsil na brněnské krky zlaté medaile.Stejně jako před rokem, i tentokrát zvedli Masarykův pohár nad hlavu hráči v modrobílých dresech. Oba brněnské triumfy však pojí víc než jen stejné logo na hrudi a název klubu. Druhý titul definitivně smazal pochyby o tom, nakolik byl zlatý úspěch z minulé sezony zásluhou náhody, štěstí a aktuální formy.

Kostra týmu, který před rokem vrátil brněnskému hokeji mistrovský štempl, totiž zůstala pohromadě. Zkušení matadoři Leoš Čermák a Martin Erat odložili odchod do hokejové penze, obránce Jakub Krejčík odolal zahraničnímu mámení, Martin Nečas pro změnu odložil své sbohem evropským kluzištím.

V právě skončeném play off tak zasáhli do hry pouze tři hráči, kteří si před rokem nepověsili na krk zlaté medaile: obránce Michal Barinka a útočníci Petr Holík a Luboš Horký. K tomu přičtěte brankáře Marka Langhamera, jenž po souboji o post jedničky sledoval play off pouze ze střídačky. Zbytek týmu zůstal pohromadě.

Kdo čekal přesycený tým bez hladu po titulu, musí nyní chtě nechtě sklopit hlavu. Modrobílá šelma v základní části trpělivě vyčkávala, nechala svoji kořist vybláznit a připravovala se na klíčovou část sezony. Povinnost začínat série na ledě soupeřů otočila v hlavě do psychologické výhody i tentokrát zvládla cestu za titulem s pouhými dvěma prohrami.

Druhý titul v řadě jen podtrhuje návrat brněnského hokeje mezi elitu, pátá medaile za posledních sedm sezon dává jasně najevo, že tenhle projekt není jen náhodným plácnutím do vody. V Brně se pod rukama Libora Zábranského zrodila dynastie, která zaslouží významný prostor v klubové kronice.

Scénárista a režisér celého příběhu nalákal na své představy hráče, které zkrátka potřebujete k úspěchu. Reprezentanty, vítězné typy a lídry, kterých se do brněnské šatny vměstnalo opravdu hodně. Nebazíroval na zbytečných detailech, i v době herní krize projevoval hráčům důvěru, kterou mu jeho svěřenci splatili v play off.

Souhrn všech těchto faktorů dává dohromady číslo 13. Třináctou sezonu v roli majitele klubu završil Libor Zábranský ziskem třináctého triumfu, díky němuž se Kometa po 33 letech osamostatnila na pozici nejlepšího týmu české hokejové historie z hlediska počtu mistrovských titulů, když za sebe odsunula jihlavskou Duklu.

Budoucnost modrobílého suveréna, který jako první tým po jedenácti letech zvládl obhájit extraligové zlato, zůstává ve hvězdách, někde mezi poletujícími kometami. Na otázky, jaký osud budou mít jednotlivé dílky mistrovské skládačky, bude v následujících dnech, týdnech a měsících dostatek času. Jedno je však jisté: na tenhle tým předvedl jízdu, za kterou se sluší smeknout.

Třinec - Brno: Hráči Komety slaví obhajobu mistrovského titulu
720p 360p

Třinec - Brno: Zohorna vybojoval puk a poté jej dokázal dostat do prázdné brány, 1:4
720p 360p

Třinec - Brno: Jank tvrdě vypálil a Čiliak je poprvé překonán, 1:3
720p 360p

Třinec - Brno: Linhart pálil od modré a puk, tečovaný Čiliakovou lapačkou, poskakoval po horní části branky
720p 360p

Třinec - Brno: Mallet svým důrazem před bránou protlačil puk za záda Hrubce, 0:3
720p 360p

Třinec - Brno: Nečas vypálil v přesilovce z první a překonal bezmocného Hrubce, 0:2
720p 360p

Třinec - Brno: Zohorna se dostal k vyraženému puku a dokázal jej poslat za záda Hrubce, 0:1
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud