Jeden tým, dva tituly. Obhajoba titulu dala současné Kometě nálepku dynastie | iSport.cz
Jiří Vítek
22. dubna 2018 • 19:39

Jeden tým, dva tituly. Obhajoba titulu dala současné Kometě nálepku dynastie

TOP VIDEA
Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru Trpišovský: Bylo hodně změn, se Stanciem šel výkon hodně nahoru
Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi Rozhodčí Jiří Houdek po utkání Olomouce s Českými Budějovicemi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Třináctým triumfem se v historickém pořadí osamostatnila na pozici nejlepšího týmu české hokejové historie z hlediska počtu získaných titulů. Kometa dokráčela k triumfu se stejnou jistotou jako před rokem, navíc i v podobném složení. Hlad po úspěchu znovu pověsil na brněnské krky zlaté medaile.Stejně jako před rokem, i tentokrát zvedli Masarykův pohár nad hlavu hráči v modrobílých dresech. Oba brněnské triumfy však pojí víc než jen stejné logo na hrudi a název klubu. Druhý titul definitivně smazal pochyby o tom, nakolik byl zlatý úspěch z minulé sezony zásluhou náhody, štěstí a aktuální formy.

Kostra týmu, který před rokem vrátil brněnskému hokeji mistrovský štempl, totiž zůstala pohromadě. Zkušení matadoři Leoš Čermák a Martin Erat odložili odchod do hokejové penze, obránce Jakub Krejčík odolal zahraničnímu mámení, Martin Nečas pro změnu odložil své sbohem evropským kluzištím.

V právě skončeném play off tak zasáhli do hry pouze tři hráči, kteří si před rokem nepověsili na krk zlaté medaile: obránce Michal Barinka a útočníci Petr Holík a Luboš Horký. K tomu přičtěte brankáře Marka Langhamera, jenž po souboji o post jedničky sledoval play off pouze ze střídačky. Zbytek týmu zůstal pohromadě.

Kdo čekal přesycený tým bez hladu po titulu, musí nyní chtě nechtě sklopit hlavu. Modrobílá šelma v základní části trpělivě vyčkávala, nechala svoji kořist vybláznit a připravovala se na klíčovou část sezony. Povinnost začínat série na ledě soupeřů otočila v hlavě do psychologické výhody i tentokrát zvládla cestu za titulem s pouhými dvěma prohrami.

Druhý titul v řadě jen podtrhuje návrat brněnského hokeje mezi elitu, pátá medaile za posledních sedm sezon dává jasně najevo, že tenhle projekt není jen náhodným plácnutím do vody. V Brně se pod rukama Libora Zábranského zrodila dynastie, která zaslouží významný prostor v klubové kronice.

Scénárista a režisér celého příběhu nalákal na své představy hráče, které zkrátka potřebujete k úspěchu. Reprezentanty, vítězné typy a lídry, kterých se do brněnské šatny vměstnalo opravdu hodně. Nebazíroval na zbytečných detailech, i v době herní krize projevoval hráčům důvěru, kterou mu jeho svěřenci splatili v play off.

Souhrn všech těchto faktorů dává dohromady číslo 13. Třináctou sezonu v roli majitele klubu završil Libor Zábranský ziskem třináctého triumfu, díky němuž se Kometa po 33 letech osamostatnila na pozici nejlepšího týmu české hokejové historie z hlediska počtu mistrovských titulů, když za sebe odsunula jihlavskou Duklu.

Budoucnost modrobílého suveréna, který jako první tým po jedenácti letech zvládl obhájit extraligové zlato, zůstává ve hvězdách, někde mezi poletujícími kometami. Na otázky, jaký osud budou mít jednotlivé dílky mistrovské skládačky, bude v následujících dnech, týdnech a měsících dostatek času. Jedno je však jisté: na tenhle tým předvedl jízdu, za kterou se sluší smeknout.

Třinec - Brno: Hráči Komety slaví obhajobu mistrovského titulu

Třinec - Brno: Zohorna vybojoval puk a poté jej dokázal dostat do prázdné brány, 1:4

Třinec - Brno: Jank tvrdě vypálil a Čiliak je poprvé překonán, 1:3

Třinec - Brno: Linhart pálil od modré a puk, tečovaný Čiliakovou lapačkou, poskakoval po horní části branky

Třinec - Brno: Mallet svým důrazem před bránou protlačil puk za záda Hrubce, 0:3

Třinec - Brno: Nečas vypálil v přesilovce z první a překonal bezmocného Hrubce, 0:2

Třinec - Brno: Zohorna se dostal k vyraženému puku a dokázal jej poslat za záda Hrubce, 0:1

 
Články odjinud


Články odjinud