František Suchan
14. září 2011 • 15:35

Konec hokeje ve Varech? Prý reálně hrozí kvůli žalobě na arénu

Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Ševčík: „hajzlík“ i talent, co vás ohromí. Vycepují ho Priske s Rosickým?
Životní obrat! Muchová vstala z popela, udolala favoritku a je ve finále
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před dvěma roky byli mistři, vládli extralize. Teď je z Karlových Varů klub, který šetří, kde se dá, řeší existenční potíže, těžce shání peníze. A co víc, hokej ve městě může úplně skončit. To kvůli žalobě města na firmy, které stavěly multifunkční KV Arenu, domácí stadion Energie. Byla prý předražená. Předběžné opatření by ji zavřelo a to by znamenalo konec…Nic. Žádný hokej. Až tak daleko to podle šéfů klubu  může v Karlových Varech dojít. „Situace je vyhrocená. Může se stát, že tady hokej brzy nemusí být. V žádné podobě, vůbec,“ tvrdí Miroslav Vaněk, generální manažer Energie
KV Arena, do níž se celek přestěhoval po mistrovské sezoně v roce 2009 a za níž platí 12 milionů korun ročně nájem, se totiž může brzy uzavřít.

Loni zvolené nové vedení města totiž podalo žalobu na firmy, které moderní stánek stavěly. Magistrát chce od Baustavu, Syneru a Metrostavu vrátit miliardu korun, což podle něj byla neadekvátní cena. Hala, ve které už se konalo například i mistrovství světa basketbalistek nebo aktuálně mistrovství Evropy volejbalistů, by se zároveň měla vrátit dodavatelům.

Následně by ji město případně zase odkoupilo, ale levněji. Jmenované tři firmy by v případě, že se začne projednávat soudu, mohly pokusit prosadit předběžné opatření. To by obnášelo faktické odstavení arény.

„Právní zástupci jedné z těch firem nám potvrdili, že to je ve vzduchu. Aréna by pak až do vyřešení sporu mohla být uzavřená. Máme velké obavy, protože soudní spor prý může trvat čtyři až šest let,“ varuje Vaněk.

Jaké by potom nastalo řešení? Náhradní varianty prý nejsou. „Jde o to, jestli tu hokej bude, nebo ne. Uzavření arény by činnost klubu ukončilo,“ říká jasně šéf klubu. „Byl by to fatální průšvih. Nedovedu si představit, že bych to tady za šest let dával znova dohromady.“

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
2
Čtvrtfinále
Články odjinud


Články odjinud