Kontumace bude řešit APK, ale nezmění asi nic | iSport.cz
8. listopadu 2010 • 14:58

Kontumace bude řešit APK, ale nezmění asi nic

Autor: ČTK
Šéf mladoboleslavského klubu vysvětluje pochybení u přestupu Tomáše Divíška a Jiřího Marušáka
TOP VIDEA
ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování ODEZŘENO: Motivátor Straka, pozitivní Vrba. Hovorka se smál Marešovu filmování
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

O kauze neplatných svazových registrací pětice extraligových hokejistů Plzně, Mladé Boleslavi a Kladna budou příští týden v úterý jednat zástupci klubů na mimořádném zasedání Valné hromady Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH).Stále však platí, že o hrozících kontumacích bude rozhodovat ředitel soutěže Stanislav Šulc, který to má podle herního a soutěžního řádu extraligy v kompetenci.

Svolat mimořádnou valnou hromadu APK LH se dnes rozhodlo představenstvo asociace, které jednalo v Praze. Vedle Šulce se zde sešli Ladislav Blažek ze Slavie, Miroslav Michalovský ze Zlína, třinecký Marek Chmiel, prezident APK LH Ctibor Jech a prezident hokejového svazu Tomáš Král.

První dílčí úspěch v ostře sledovaném sporu tak slaví zástupci Plzně a Mladé Boleslavi, kteří se nechtějí s vážně hrozícími odečty bodů smířit. "V rámci diskuze jsme se seznámili s několika právními pohledy na celou situaci," řekl Šulc na setkání s novináři.

Zopakoval však, že jeho názor je stále stejný - kontumovat zápasy všech tří týmů, v kterých nastoupili nezaregistrovaní Tomáš Divíšek, Jiří Marušák, Jindřich Kotrla, Tomáš Frolo a Petr Přikryl. Šulc prohlásil, že právní názory zástupce Českého svazu ledního hokeje, APK LH, nezávislé kanceláře a Krále, jenž je vystudovaným právníkem, se neliší.

"V podstatě šlo o to, že jsme si osvětlili pohled, i já, abychom se na to koukali jako sportovní funkcionáři," řekl Šulc.

Je velmi pravděpodobné, že až do té doby rozhodnutí o případných kontumacích nepadne. Plzeň i Mladá Boleslav totiž požádaly o ochrannou desetidenní lhůtu, ve které chtějí předložit své podpůrné argumenty. A ta skončí v pondělí 15. listopadu. "Do té doby se vyvaruji jakéhokoliv sdělení," podotkl Šulc.

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji do 20 let (26. prosince 2019 - 5. ledna 2020, Ostrava a Třinec)

Kompletní informace Program Vstupenky

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga Channel One Cup 2019

26. kolo
Články odjinud


Články odjinud