Nečekaný trumf do baráže! Žádný apríl, matador (44) po letech za Kladno

Dlouhé čekání na závěr sezony se pomalu krátí. Už „jen“ za dva týdny Kladno vstoupí do baráže o Tipsport extraligu. Ještě předtím, než tým Jaromíra Jágra pozná soupeře z první ligy, vyrazili Středočeši na soustředění na Slovensko. U příležitosti tripu do Liptovského Mikuláše odhalili návraty dvou hráčů, z nichž jeden je opravdu velmi překvapivý. Vedle navrátilce z marodky Ondřeje Machala se totiž za Rytíře může v barážovém souboji objevit také Jiří Burger! Současný asistent trenéra a někdejší vynikající centr bude v případě potřeby připravený naskočit.
Aby si někteří fanoušci kladenských hokejistů nemysleli, že nejde o dodatečný aprílový žert, vedení Rytířů hned ujistilo, že vážně nejde o vtip. Bývalý dlouholetý kapitán Vítkovic, který původně zakončil aktivní kariéru v dresu Kladna v sezoně 2016/17, se nyní znovu může vydat do akce za tým z rodného města.
Jak uvádí Rytíři na webových stránkách, nynější asistent trenéra Davida Čermáka, jenž se v klubu věnuje i mládeži, se již několik měsíců připravuje s kladenským áčkem, aby mohl v případě nutnosti pomoct Středočechům k udržení extraligové příslušnosti.
„Jirka trénuje už od Vánoc a je pro nás zálohou pro případ, že by nám někdo ze sestavy na baráž vypadl. Chceme mít co nejširší kádr, i proto, že nemůžeme využít hráče na střídavé starty,“ prozradil kouč Čermák pro klubový web o Burgerově případném návratu.

Je tak dost možné, že matador, který v květnu oslaví 45. narozeniny, nastoupí v jednom ze dvou utkání proti Liptovskému Mikuláši. Partu kolem kapitána Tomáše Plekance ve slovenském městě čeká poslední prověrka před bojem o extraligu, v němž se střetnou s jedním z dvojice týmů Vsetín – Jihlava.
Byť jde bezpochyby o nečekané zpestření závěru nynější sezony, Burger zpět v útoku Rytířů nebude nejstarším hráčem. Stejně tak se na baráž s týmem poctivě chystá i padesátiletý boss Jaromír Jágr. Dvě kladenské legendy spolu hrály pouze jednou, a to v ročníku 1994/95, kdy Burger debutoval za seniory, zatímco Jágr už si jako hvězda NHL a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu pouze odskočil do Kladna na 11 zápasů během výluky.
Středočechům se do útoku rovněž vrací rychlík Ondřej Machala. Třiadvacetiletý forvard byl mimo sestavu od 21. prosince, kdy v utkání s Hradcem Králové schytal tvrdý zásah od obránce Bohumila Janka. S těžkým otřesem mozku setrval na marodce po zbytek základní části.
Zprávy ze dne 23. ledna 2024
Vedení Plzně si pojišťuje svého odchovance. Útočník Jakub Šiler se Západočechy prodloužil smlouvu až do konce sezony 2025/26. Klub to uvedl na svém webu. Devatenáctiletý forvard v nynějším ročníku debutoval v extralize a ve 14 zápasech vstřelil dvě branky. Navíc si připsal i jeden vítězný samostatný nájezd. „Jakub se po zdravotních problémech a odskočení si do Karlových Varů vrátil ve velmi dobré formě, kterou prokázal i letos v juniorce a bezpochyby také v A týmu. Proto si u nás zasloužil kontrakt na dva roky. Věříme, že svůj potenciál naplno využije a bude pro nás do budoucna platným členem kádru,“ řekl sportovní manažer Plzně Tomáš Vlasák.
Zprávy ze dne 20. ledna 2024
Třinečtí Oceláři potvrdili příchod Kanaďana Adama Helewky i finské SaiPy. „V Adamovi k nám přichází silový centr v dobrém hokejovém věku. Jde o důrazného hráče, který umí hrát výborně v předbrankovém prostoru, což je důležité pro blížící se play off. Hrál sice v posledním celku finské ligy, ale byl první centr, který nastupoval proti nejlepším pětkám soupeřů a býval úspěšný, v takzvaných minizápasech vyhrával,“ říká k transferu sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek.
Zprávy ze dne 19. ledna 2024
Dalším přestupovým cílem Ocelářů by měl být podle informací iSport.cz a deníku Sport Kanaďan Adam Helewka. Útočník, který je schopný hrát na křídle i na centru, dosud působil v nejvyšší finské lize, kde obléká dres SaiPy.
Zprávy ze dne 17. října 2023
Rozhodl se udělat krok vpřed. Talentovaný útočník Adam Dvořák končí v mateřské Plzni a vyráží na své první profesionální zahraniční angažmá. Devatenáctiletý mládežnický reprezentant, který poslední tři ročníky naskakoval i v extralize, podepsal smlouvu do konce sezony s týmem Joensuun Kiekko-Pojat hrající druhou nejvyšší finskou soutěž (Mestis). „Dopředu je šikovný a rychlý. V Mestis to určitě využije. Navíc už má zkušenosti z extraligy,“ uvedl manažer Jaakko Lipponen pro klubový web.
Zprávy ze dne 12. října 2023
Švéd Tim Söderlund mění dres a míří z Mladé Boleslavi do Plzně. „Když Tim přišel, představoval pro nás velkou pomoc. Zdobila ho rychlost, dravost a v neposlední řadě produktivita. Letos to ani zdaleka takové nebylo,“ uvedl sportovní ředitel Martin Ševc. „Přes opakované pohovory nebo třeba i postavení mimo sestavu jsme z něj nedokázali dostat to, co jsme potřebovali,“ dodal. V Plzni naopak věří, že i díky zkušenostem s českou extraligou jim pomůže.
Zprávy ze dne 11. října 2023
Kanadský útočník Luke Adam předčasně končí své angažmá v extraligové Plzni, za kterou odehrál jen sedm zápasů. Třiatřicetiletý hráč bude působit v Banské Bystrici, slovenský klub ho již na svém webu představil jako novou posilu. V sedmi utkáních v extralize si připsal jen dvě asistence, Plzeň v tiskové zprávě uvedla, že Adam končí z výkonnostních důvodů.
Zprávy ze dne 8. srpna 2023
První šanci v mužské kategorii vyhlíží Petr Sikora, Ocelář, který se podílel na stříbrném úspěchu české osmnáctky na Hlinka Gretzky Cupu. V sobotu mladíci ve finále těsně podlehli Kanadě a skončili na stříbrné příčce. Sikora by měl nastoupit po boku nové posily Richarda Pánika a další třinecké naděje, osmnáctiletého Slováka Adama Cedza. Zajistí si místo v „Áčku“?
Zprávy ze dne 5. srpna 2023
Do Třince měl namířeno už v průběhu uplynulé sezony, ale dohoda Ocelářů s Hradcem Králové tehdy ještě neklapla. Urostlý bojovník Richard Nedomlel (30) nakonec ročník dohrával v dresu libereckých Tygrů. Když přišla druhá šance rozšířit řady šampionů, neváhal. VÍCE ČTĚTE ZDE>>>

Zprávy ze dne 1. srpna 2023
„Zdravíčko, ako?“ prohodil na přivítanou Richard Pánik po prvním tréninku s mistrovským Třincem. K Ocelářům se slovenský útočník vrátil po dlouhých čtrnácti letech. „Vracím se s nostalgií a vzpomínkami na to, když jsem tehdy přišel do Třince jako mladý kluk,“ popisoval dvaatřicetiletý rodák z Martina. VÍCE čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 31. července 2023
Za sedm let v dresu Sparty nasbíral obránce Adam Polášek v základní části a play off 144 bodů, víc měli pouze klubové legendy Jiří Vykoukal, Jaroslav Nedvěd a František Ptáček. Se zkušeným bekem se Pražané v létě rozloučili. O konci se podle svých slov definitivně dozvěděl z klubového videa. Každopádně nyní už je hráčem Třince, kde bude bojovat o místo. ROZHOVOR čtěte ZDE>>>

Třinečtí Oceláři získali zkušeného beka Adama Poláška (32). Urostlý zadák, který poslední tři sezony hájil barvy Sparty Praha, se zapojil do první společného tréninku. Jakou roli dostane? Překvapivě přichází tak trochu „na zkoušku“ a o místo zabojuje z pozice 7.-8. beka. VÍCE čtěte ZDE>>>.