Nečekaný trumf do baráže! Žádný apríl, matador (44) po letech za Kladno

Dlouhé čekání na závěr sezony se pomalu krátí. Už „jen“ za dva týdny Kladno vstoupí do baráže o Tipsport extraligu. Ještě předtím, než tým Jaromíra Jágra pozná soupeře z první ligy, vyrazili Středočeši na soustředění na Slovensko. U příležitosti tripu do Liptovského Mikuláše odhalili návraty dvou hráčů, z nichž jeden je opravdu velmi překvapivý. Vedle navrátilce z marodky Ondřeje Machala se totiž za Rytíře může v barážovém souboji objevit také Jiří Burger! Současný asistent trenéra a někdejší vynikající centr bude v případě potřeby připravený naskočit.
Aby si někteří fanoušci kladenských hokejistů nemysleli, že nejde o dodatečný aprílový žert, vedení Rytířů hned ujistilo, že vážně nejde o vtip. Bývalý dlouholetý kapitán Vítkovic, který původně zakončil aktivní kariéru v dresu Kladna v sezoně 2016/17, se nyní znovu může vydat do akce za tým z rodného města.
Jak uvádí Rytíři na webových stránkách, nynější asistent trenéra Davida Čermáka, jenž se v klubu věnuje i mládeži, se již několik měsíců připravuje s kladenským áčkem, aby mohl v případě nutnosti pomoct Středočechům k udržení extraligové příslušnosti.
„Jirka trénuje už od Vánoc a je pro nás zálohou pro případ, že by nám někdo ze sestavy na baráž vypadl. Chceme mít co nejširší kádr, i proto, že nemůžeme využít hráče na střídavé starty,“ prozradil kouč Čermák pro klubový web o Burgerově případném návratu.

Je tak dost možné, že matador, který v květnu oslaví 45. narozeniny, nastoupí v jednom ze dvou utkání proti Liptovskému Mikuláši. Partu kolem kapitána Tomáše Plekance ve slovenském městě čeká poslední prověrka před bojem o extraligu, v němž se střetnou s jedním z dvojice týmů Vsetín – Jihlava.
Byť jde bezpochyby o nečekané zpestření závěru nynější sezony, Burger zpět v útoku Rytířů nebude nejstarším hráčem. Stejně tak se na baráž s týmem poctivě chystá i padesátiletý boss Jaromír Jágr. Dvě kladenské legendy spolu hrály pouze jednou, a to v ročníku 1994/95, kdy Burger debutoval za seniory, zatímco Jágr už si jako hvězda NHL a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu pouze odskočil do Kladna na 11 zápasů během výluky.
Středočechům se do útoku rovněž vrací rychlík Ondřej Machala. Třiadvacetiletý forvard byl mimo sestavu od 21. prosince, kdy v utkání s Hradcem Králové schytal tvrdý zásah od obránce Bohumila Janka. S těžkým otřesem mozku setrval na marodce po zbytek základní části.
Zprávy ze dne 4. dubna 2024
Hokejisty Mladé Boleslavi posílí útočník Petr Čajka, který se do Česka vrací ze Švýcarska a čeká ho premiéra v nejvyšší domácí soutěži. Třiadvacetiletý bývalý juniorský reprezentant odešel do zahraničí v roce 2014.
„Petr je perspektivní a na svůj věk vyspělý a také zkušený hráč. Doufáme, že nám pomůže hlavně na centru, kde jsme cítili, že nás v poslední sezoně trochu tlačila brusle,“ uvedl sportovní ředitel Martin Ševc na klubovém webu. Čajka odešel do Švýcarska již ve 13 letech. Sezonu 2018/19 strávil v zámoří, poté se vrátil do Evropy. V nejvyšší soutěži ve Švýcarsku odehrál včetně play off 122 zápasů, ve kterých vstřelil 12 branek a přidal osm asistencí.

Zprávy ze dne 28. března 2024
Potvrzeno. Útočník Dominik Lakatoš se po pěti letech loučí ve Vítkovicích a stává se posilou Mladé Boleslavi, jak již dříve informoval web iSport.cz. Bruslaři potvrdili příchod bývalého kapitána Ostravanů na webových stránkách. Šestadvacetiletý rodák z Kolína bude v klubu z města automobilů hostovat nadcházející dvě sezony. „Je temperamentní hráč, který umí strhnout tým. Je schopný rozhodovat zápasy jak góly, tak tím, že se dokáže dostat spoluhráčům pod kůži svou nepříjemnou hrou a tím obrátit dění na ledě. Má výbornou střelu, nevadí mu ani fyzická hra, jen se musí udržet ve správném nastavení,“ uvedl sportovní ředitel Martin Ševc na Lakatošovu adresu.
Brněnský hokejový boss Libor Zábranský si vždycky přál mít v Kometě co nejvíc bratrů Zohornů. Ideálně všechny tři. Příchod Tomáše (Pardubice) a Radima (Pittsburgh) neklapne, ovšem Hynek (33) se podle informací iSport.cz stane velkou posilou týmu pro příští sezonu. Ve švédském Oskarshamnu končí, jeho návrat po šesti letech pod Špilberk je prý hotovou věcí. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 27. března 2024
Vyřazení ve čtvrtfinále s Litvínovem bolí. Fanoušci Komety se z něj budou nějaký čas sbírat. Klub však nemůže složit ruce do klína a vzdychat, proč se to zase nepovedlo. Už dávno se maká na podobě kádru pro příští ročník, kdy se má konečně ukončit čekání na extraligovou medaili. Trvá neúměrně dlouho, už šest let. Je jasné, že následovat budou změny v kádru. Opět zásadní, na klíčových pozicích. Rošády proběhnou ve všech řadách, i na střídačce. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 19. března 2024
Kádr Mladé Boleslavi po nepovedené sezoně, která po klub skončila bez účasti v play off, se otřásá v základech. V týmu z města automobilů nebude pokračovat rovnou devět hráčů. Po dvou ročnících se loučí gólman Filip Novotný. Pokračovat nebude ani zadák Jan Štibingr. Čistka se ale týká především útoku – u Bruslařů končí Fin Matti Järvinen, Švéd Joachim Rohdin, Tomáš Pitule, Ondřej Roman, Tomáš Šmerha a Jan Půček. Největší ztrátou pro Středočechy je ale nepochybně odchod slovenského forvarda Róberta Lantošiho, který v uplynulé základní části předváděl nadstandardní výkony. Jak potvrdilo klubové vedení, dává hráč přednost nabídkám ze zahraničí, kterým nemohlo konkurovat.
Zprávy ze dne 1. března 2024
Vedení Mladé Boleslavi oznámilo během dnešního utkání proti Olomouci prodloužení spolupráce s trojicí obránců ze současného kádru. V dresu Bruslařů budou pokračovat Filip Pyrochta, Aleš Čech a Alex Lintuniemi. Pyrochta s Čechem se upsali na dva roky, Lintuniemi na jeden. „Obranu se nám podařilo zkonsolidovat v průběhu sezony a já jsem rád, že se nám daří domlouvat s těmi kluky další spolupráci. Filip Pyrochta je jedním z nejlepších ofenzivních obránců v Česku, pravidelný reprezentant a základní stavební kámen našich zadních řad. Vše navíc potvrzuje produktivitou,“ uvedl sportovní ředitel Bruslařského klubu Martin Ševc.
Zprávy ze dne 31. ledna 2024
Jestli s něčím vyběhne dnes Kometa, čekejte středního útočníka...
Brněnská Kometa vypůjčí svého nadějného brankáře Jana Kavana znojemským Orlům.
Zprávy ze dne 25. ledna 2024
Obránce JanŠčotka bude i v příští sezoně hrát v extralize za Brno. Kometa na oficiálním webu oznámila, že uplatnila opci na sedmadvacetiletého beka.
Kanadský obránce GergMoro se stal novou posilou hokejistů KometyBrno. Informoval o tom klubový web. Osmadvacetiletý rodák z Edmontonu působil v této sezoně dosud ve finské lize v celku SaiPa Lappeenranta. Tam zamířil po příchodu ze Severní Ameriky předloni a v závěru minulého ročníku hostoval v Ilvesu Tampere.
Zprávy ze dne 15. ledna 2024
Dřívější informace iSport.cz se potvrdily. Útočník Petr Holík (31) se loučí s Kometou Brno a odchází do mateřského Zlína na hostování do konce sezony. Přesun dvojnásobného mistr extraligy do prvoligového týmu potvrdilo vedení brněnského klubu na svých webových stránkách. Opačným směrem naopak putuje obránce Marek Hrbas, který za Brno hrál v minulém ročníku.
O důvodech konce zkušeného útočníka v Kometě se rozepsal ve svém blogu redaktor deníku Sport Michal Koštuřík.Celý blog čtěte ZDE>>>