Nečekaný trumf do baráže! Žádný apríl, matador (44) po letech za Kladno

Video placeholder
TOP góly týdne hokejové extraligy: Jiří Burger
Kladenské hokejisty si již vzal do parády kanadský trenér Jeff Paul
Někdejší extraligový střelec Jiří Burger se stal jedním z trenérů Rytířů Kladno
Jaromír Jágr se směje na tréninku Kladna v přípravě před baráží
Jaromír Jágr absolvuje kompletní přípravu, s týmem vyrazí i na Slovensko
Bývalý hokejový útočník Jiří Burger se stal součástí realizačního týmu Kladna
Jaromír Jágr má během tréninků Kladna velké slovo
Jiří Burger před třemi roky hrál v Kladně jako kapitán, nyní Rytíře povede v roli trenéra
12
Fotogalerie
kal
Baráž o ELH
Začít diskusi (0)

Dlouhé čekání na závěr sezony se pomalu krátí. Už „jen“ za dva týdny Kladno vstoupí do baráže o Tipsport extraligu. Ještě předtím, než tým Jaromíra Jágra pozná soupeře z první ligy, vyrazili Středočeši na soustředění na Slovensko. U příležitosti tripu do Liptovského Mikuláše odhalili návraty dvou hráčů, z nichž jeden je opravdu velmi překvapivý. Vedle navrátilce z marodky Ondřeje Machala se totiž za Rytíře může v barážovém souboji objevit také Jiří Burger! Současný asistent trenéra a někdejší vynikající centr bude v případě potřeby připravený naskočit.

Aby si někteří fanoušci kladenských hokejistů nemysleli, že nejde o dodatečný aprílový žert, vedení Rytířů hned ujistilo, že vážně nejde o vtip. Bývalý dlouholetý kapitán Vítkovic, který původně zakončil aktivní kariéru v dresu Kladna v sezoně 2016/17, se nyní znovu může vydat do akce za tým z rodného města.

Jak uvádí Rytíři na webových stránkách, nynější asistent trenéra Davida Čermáka, jenž se v klubu věnuje i mládeži, se již několik měsíců připravuje s kladenským áčkem, aby mohl v případě nutnosti pomoct Středočechům k udržení extraligové příslušnosti.

„Jirka trénuje už od Vánoc a je pro nás zálohou pro případ, že by nám někdo ze sestavy na baráž vypadl. Chceme mít co nejširší kádr, i proto, že nemůžeme využít hráče na střídavé starty,“ prozradil kouč Čermák pro klubový web o Burgerově případném návratu.

Video placeholder
Jiřího Burgra při 1000. zápase v extralize lehce namíchl jen rozhodčí • TV TIPSPORT

Je tak dost možné, že matador, který v květnu oslaví 45. narozeniny, nastoupí v jednom ze dvou utkání proti Liptovskému Mikuláši. Partu kolem kapitána Tomáše Plekance ve slovenském městě čeká poslední prověrka před bojem o extraligu, v němž se střetnou s jedním z dvojice týmů Vsetín – Jihlava.

Byť jde bezpochyby o nečekané zpestření závěru nynější sezony, Burger zpět v útoku Rytířů nebude nejstarším hráčem. Stejně tak se na baráž s týmem poctivě chystá i padesátiletý boss Jaromír Jágr. Dvě kladenské legendy spolu hrály pouze jednou, a to v ročníku 1994/95, kdy Burger debutoval za seniory, zatímco Jágr už si jako hvězda NHL a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu pouze odskočil do Kladna na 11 zápasů během výluky.

Středočechům se do útoku rovněž vrací rychlík Ondřej Machala. Třiadvacetiletý forvard byl mimo sestavu od 21. prosince, kdy v utkání s Hradcem Králové schytal tvrdý zásah od obránce Bohumila Janka. S těžkým otřesem mozku setrval na marodce po zbytek základní části.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 1. července 2021

Důležitý moment
Mountfield HK
1. července 2021 · 19:22

Útočník Vladimír Růžička mladší předčasně končí v extraligovém Hradci Králové. Mountfield se s dvaatřicetiletým odchovancem Slavie, který na východ Čech zamířil loni, dohodl na ukončení kontraktu původně platném do konce nadcházejícího ročníku. „K 30. červnu jsme se dohodli s Vláďou na ukončení spolupráce. Hodně jsme o tomto kroku přemýšleli a rozhodl společný názor, že pro náš herní systém, který bychom chtěli příští rok praktikovat, bude lepší se poohlédnout po typologicky jiném hráči,“ uvedl v tiskové zprávě generální manažer hradeckého klubu Aleš Kmoníček.

Zprávy ze dne 3. června 2021

Bílí Tygři Liberec
3. června 2021 · 13:48

Jak už deník Sport dříve informoval ZDE, útočník Radan Lenc se po třech letech rozloučí s Libercem a zamíří do Ruska. Jeho novým působištěm bude Chabarovsk. Do Amuru zamířil po konci sezony i sparťan David Tomášek, pokračovat by měli čeští obránci Dominik Mašín a Michal Jordán. V minulém ročníku v klubu působil i brankář Marek Langhamer a bratři Tomáš a Hynek Zohornovi. 

Zprávy ze dne 31. května 2021

Bílí Tygři Liberec
31. května 2021 · 15:51

Hokejisty extraligového Liberce posílí slovenský reprezentační obránce Michal Ivan a kanadský bek T.J. Melancon. Oba přicházejí ze Zvolena, kterému v této sezoně pomohli k zisku slovenského titulu. Na severu Čech podepsali roční smlouvy s opcí.

Zprávy ze dne 26. května 2021

Důležitý moment
Mountfield HK
26. května 2021 · 09:33

Hokejisté Hradce Králové ještě před začátkem nové sezony přichází o jednu z jarních posil. Americký útočník Colton Hargrove, jenž měl dres Mountfieldu obléknout po dvou sezonách strávených v Bolzanu a Fehérváru, se ze zdravotních a rodinných důvodů rozhodl ukončit aktivní kariéru. Osmadvacetiletý rodák z Dallasu se chce dál věnovat rodinnému podnikání. Na východě Čech měl bývalý hráč farmy Bruins a Stars zvýšit důraz v útočném pásmu. Hradecký klub nyní za Hargrovea hledá náhradu.

Zprávy ze dne 18. května 2021

Důležitý moment
Bílí Tygři Liberec
18. května 2021 · 21:03

Po poslední vydařené sezoně v dresu Liberce čeká obránce Ronalda Knota obrovská výzva! Šestadvacetiletý rodák z Prahy si poprvé v kariéře vyzkouší zahraniční angažmá. V KHL podepsal roční kontrakt s klubem Něftěchimikem Nižněkamsk, kde se sejde s krajanem Lukášem Klokem, novopečeným finským šampionem a členem národního týmu na mistrovství světa v Lotyšsku.

 

Zprávy ze dne 6. května 2021

Mountfield HK
6. května 2021 · 11:40

Americký útočník Colton Hargrove se stal novou akvizicí hokejistů Hradce Králové. Osmadvacetiletý rodák z Dallasu v uplynulé sezoně nastupoval v mezinárodní rakouské lize v maďarském Székesfehérváru. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 1. května 2021

Důležitý moment
Bílí Tygři Liberec
1. května 2021 · 14:09

PŘÍCHODY – Po odchodech ohlásil vicemistr z Liberce i příchody. Jak už iSport.cz dříve informoval a během pátku potvrdil, dres Bílých Tygrů bude nově oblékat zkušený útočník Jakub Klepiš, který v uplynulé sezoně působil v Kometě. „Slibujeme si od něj, že svojí kvalitou pomůže naší ofenzivě, i že své hokejové i mimohokejové zkušenosti předá našim mladším hráčům,“ stojí ve vyjádření trenéra a sportovního ředitele Patrika Augusty. Do Liberce se po sezoně ve švédském Oskarshamnu vrací další forvard Jan Ordoš a třetím novým přírůstkem je mladý slovenský útočník Martin Faško-Rudáš.

Mountfield HK
1. května 2021 · 09:52

Čtyři nové posily odhalil Hradec Králové. Díru v brankovišti po odcházejícím Marku Mazancovi přichází zacelit finský gólman Henri Kiviaho, jenž strávil minulý ročník v Nových Zámcích. Ze Sparty se vedení Mountfieldu povedlo zlákat obránce Petra Kalinu, který podepsal dvouletou smlouvu s opcí. Pod Bílou věž se ze Slovenska, konkrétně z Michalovce stěhují dvě kanadské posily - ofenzivně laděný zadák Graeme McCormack a útočník Christophe Lalancette.

  

Zprávy ze dne 30. dubna 2021

Důležitý moment
Bílí Tygři Liberec
30. dubna 2021 · 17:02

Velký přestup na trase Kometa Brno - Liberec! Podle informací iSport.cz se pod Ještěd stěhuje Jakub Klepiš. Zanedlouho 37letý mazák s úctyhodnou mezinárodní kariérou uzavřel kontrakt s Bílými Tygry, odkud se to odchody klíčových útočníků jen hemží. Jak už dříve vyšlo najevo, libereckou hokejovou fabriku opouští Michal Bulíř (Plzeň), smlouvy končí Radanu Lencovi a Adamu Musilovi, přičemž oba by se také měli přesunout jinam. Více o spojení Klepiše s Libercem čtěte ZDE>>>.

 

Jakub Klepiš má z Komety namířeno do Liberce
Jakub Klepiš má z Komety namířeno do Liberce
Bílí Tygři Liberec
30. dubna 2021 · 14:29

Liberec si pojistil zkušenou oporu. Útočník Tomáš Filippi, který nedohrál již minulou sezonu kvůli operaci páteře, podepsal s Bílými Tygry novou tříletou smlouvu. Osmadvacetiletý rodák z Rychnova nad Kněžnou v české nejvyšší soutěži neoblékl jiný dres než letošního finalisty play off. „Tomáš patří k nejlepším evropským centrům, je velmi silný na buly a řadí se mezi výrazné postavy celé extraligy. Zároveň je součástí charakterové i vítězné osy našeho týmu. Jeho návrat po zranění pro nás bude obrovským posílením. Jsme rádi, že jsme se domluvili,“ řekl Patrik Augusta, trenér a zároveň sportovní manažer Severočechů pro klubový web.

Zprávy ze dne 29. dubna 2021

Bílí Tygři Liberec
29. dubna 2021 · 00:00

Jaké změny chystá vicemistr extraligy? Zatím se v zákulisí u Liberce řeší spíše odchody, které budou pořádně citelné. A příchody? Zprávy iSport Premium potvrzují zatím pouze jeden.Více se dozvíte v článku iSport Premium ZDE>>>.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů