Nečekaný trumf do baráže! Žádný apríl, matador (44) po letech za Kladno

Video placeholder
TOP góly týdne hokejové extraligy: Jiří Burger
Kladenské hokejisty si již vzal do parády kanadský trenér Jeff Paul
Někdejší extraligový střelec Jiří Burger se stal jedním z trenérů Rytířů Kladno
Jaromír Jágr se směje na tréninku Kladna v přípravě před baráží
Jaromír Jágr absolvuje kompletní přípravu, s týmem vyrazí i na Slovensko
Bývalý hokejový útočník Jiří Burger se stal součástí realizačního týmu Kladna
Jaromír Jágr má během tréninků Kladna velké slovo
Jiří Burger před třemi roky hrál v Kladně jako kapitán, nyní Rytíře povede v roli trenéra
12
Fotogalerie
kal
Baráž o ELH
Začít diskusi (0)

Dlouhé čekání na závěr sezony se pomalu krátí. Už „jen“ za dva týdny Kladno vstoupí do baráže o Tipsport extraligu. Ještě předtím, než tým Jaromíra Jágra pozná soupeře z první ligy, vyrazili Středočeši na soustředění na Slovensko. U příležitosti tripu do Liptovského Mikuláše odhalili návraty dvou hráčů, z nichž jeden je opravdu velmi překvapivý. Vedle navrátilce z marodky Ondřeje Machala se totiž za Rytíře může v barážovém souboji objevit také Jiří Burger! Současný asistent trenéra a někdejší vynikající centr bude v případě potřeby připravený naskočit.

Aby si někteří fanoušci kladenských hokejistů nemysleli, že nejde o dodatečný aprílový žert, vedení Rytířů hned ujistilo, že vážně nejde o vtip. Bývalý dlouholetý kapitán Vítkovic, který původně zakončil aktivní kariéru v dresu Kladna v sezoně 2016/17, se nyní znovu může vydat do akce za tým z rodného města.

Jak uvádí Rytíři na webových stránkách, nynější asistent trenéra Davida Čermáka, jenž se v klubu věnuje i mládeži, se již několik měsíců připravuje s kladenským áčkem, aby mohl v případě nutnosti pomoct Středočechům k udržení extraligové příslušnosti.

„Jirka trénuje už od Vánoc a je pro nás zálohou pro případ, že by nám někdo ze sestavy na baráž vypadl. Chceme mít co nejširší kádr, i proto, že nemůžeme využít hráče na střídavé starty,“ prozradil kouč Čermák pro klubový web o Burgerově případném návratu.

Video placeholder
Jiřího Burgra při 1000. zápase v extralize lehce namíchl jen rozhodčí • TV TIPSPORT

Je tak dost možné, že matador, který v květnu oslaví 45. narozeniny, nastoupí v jednom ze dvou utkání proti Liptovskému Mikuláši. Partu kolem kapitána Tomáše Plekance ve slovenském městě čeká poslední prověrka před bojem o extraligu, v němž se střetnou s jedním z dvojice týmů Vsetín – Jihlava.

Byť jde bezpochyby o nečekané zpestření závěru nynější sezony, Burger zpět v útoku Rytířů nebude nejstarším hráčem. Stejně tak se na baráž s týmem poctivě chystá i padesátiletý boss Jaromír Jágr. Dvě kladenské legendy spolu hrály pouze jednou, a to v ročníku 1994/95, kdy Burger debutoval za seniory, zatímco Jágr už si jako hvězda NHL a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu pouze odskočil do Kladna na 11 zápasů během výluky.

Středočechům se do útoku rovněž vrací rychlík Ondřej Machala. Třiadvacetiletý forvard byl mimo sestavu od 21. prosince, kdy v utkání s Hradcem Králové schytal tvrdý zásah od obránce Bohumila Janka. S těžkým otřesem mozku setrval na marodce po zbytek základní části.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 4. května 2023

HC Olomouc
4. května 2023 · 10:46

Polský hokejový útočník Aron Chmielewski se stal posilou extraligové Olomouce. Jednatřicetiletý reprezentant přichází na Hanou z Třince, v jehož dresu získal čtyři mistrovské tituly. Klub o jeho příchodu informoval na oficiálním webu.

Zprávy ze dne 3. května 2023

Mountfield HK
3. května 2023 · 20:21

Hokejový vicemistr Hradec Králové angažoval útočníka Davida Šťastného, který strávil posledních pět sezon v Mladé Boleslavi. V novém působišti podepsal třicetiletý hráč smlouvu na dva roky. Východočeský klub to oznámil na svém webu.

HC Olomouc
3. května 2023 · 12:51

Brankář Jakub Sedláček se stal staronovou posilou Olomouce, kam se vrací po pěti měsících z Banské Bystrice. Třiatřicetiletý odchovanec Zlína s bohatými zkušenostmi z KHL vytvoří dvojici se Slovákem Branislavem Konrádem a nahradí Jana Lukáše, který má namířeno do Finska. „Kuba už velmi dobře zná zdejší prostředí. A také my víme, co od něj můžeme očekávat. Kromě brankářských kvalit má i skvělý charakter a já věřím, že naše brankářská dvojice bude patřit k nejlepším v extralize,“ řekl klubovému webu generální manažer Hanáků Erik Fürst.

Zprávy ze dne 2. května 2023

Mountfield HK
2. května 2023 · 14:04

Hradci Králové mohou přijít o klíčového útočníka. Oliver Okuliar prožil v Mountfieldu skvělý ročník, ve kterém výrazně pomohl k postupu do finále play off (v 18 zápasech 3+9). Byť má slovenský útočník na východě Čech smlouvu ještě na dva roky, je možné, že v klubu nezůstane. Jak dvaadvacetiletý rodák z Trenčína přiznal, ozvalo se mu rovnou pět klubů z NHL. „Příjemně mě to překvapilo. Jsem za to šťastný,“ řekl reprezentant pro denník Šport. Okuliar se nikdy netajil velkým snem zahrát si v nablýskané zámořské soutěži, v případě nominace na mistrovství světa se jí může ještě více připomenout.

Zprávy ze dne 1. května 2023

HC Olomouc
1. května 2023 · 10:53

Olomouc zatím oznámila dva odchody. Po čtyřech sezonách se s Morou loučí zkušený útočník Rostislav Olesz a další forvard Petr Strapáč, který v Olomouci strávil dokonce sedm sezon. Tým už dříve ohlásil odchody brankáře Jana Lukáše, obránce Tomáše Dujsíka a útočníka Jana Káni. Nové posily by měl oznámit ještě během pondělka nebo v dohledné době.

Zprávy ze dne 26. dubna 2023

HC Olomouc
26. dubna 2023 · 10:54

Obránce Alex Rašner a útočníci Pavel Musil s Matoušem Menšíkem budou i nadále hrát za Olomouc. Všichni podepsali s Hanáky nové dvouleté smlouvy. Klub o tom informoval na svém oficiálním webu.

Zprávy ze dne 18. dubna 2023

HC Olomouc
18. dubna 2023 · 14:35

Olomouci si mohou oddechnout. Hanáckému klubu se do budoucna podařilo udržet dvě klíčové opory. Nové dlouhodobé smlouvy podepsali obránce David Škůrek a útočník Jakub Orsava. Obrovitý zadák, který je základním kamenem olomoucké obrany, se upsal na tři roky. Zkušený forvard, jenž v minulé sezoně přišel z Hradce Králové, šel ještě dál. Kontrakt prodloužil o čtyři roky.

Zprávy ze dne 11. dubna 2023

HC Olomouc
11. dubna 2023 · 14:07

Po potvrzení odchodů trojice opor Jan Lukáš-Tomáš Dujsík-Jan Káňa má vedení Olomouce pro fanoušky pro změnu pozitivní zprávy. Hanáci se totiž dohodli na nových smlouvách s mladými útočníky Jakubem Navrátilem a Michalem Kuncem. Oba hráči, kteří v týmu přebírají čím dál větší role, by měli dres s kohoutem na hrudi oblékat v následujících třech sezonách. „Věříme, že svůj talent budou dále rozvíjet a v dalších ročnících budou tahouny našeho týmu,“ uvedl sportovní manažer Josef Podlaha pro klubový web. Olomoučtí se v následujících týdnech chystají odhalit i další podpisy.

Zprávy ze dne 30. března 2023

HC Olomouc
30. března 2023 · 17:14

Dres hokejistů extraligové Olomouce už nebudou dál oblékat tři velké opory - brankář Jan Lukáš, obránce Tomáš Dujsík a útočník Jan Káňa. Hanáci o jejich odchodu informovali dnes na sociálních sítích a ve všech případech tak potvrdily dřívější informace deníku Sport. „Spolupráce končí, přátelství však zůstává. Děkujeme za krásné sezony a přejeme hodně štěstí v dalších působištích,“ uvedl klub. O Káňu měla zájem Kometa, ale podle posledních zpráv by měl zamířit do Vítkovic. O Dujsíka se nejvíce zajímá trio Plzeň, Kometa, Třinec.

Zprávy ze dne 21. března 2023

Mountfield HK
21. března 2023 · 16:53

Obránci Patrik Marcel a Michael Gaspar budou hrát i v příští sezoně hokejovou extraligu v královéhradeckém dresu. Vedení Mountfieldu, který bojuje o postup do semifinále, s nimi podle klubového webu uzavřelo roční smlouvy s možností využít opční právo. Osmadvacetiletý Marcel přišel do Hradce loni v listopadu z prvoligových Litoměřic. Klub si cení především jeho defenzivní práce. „Patrik Marcel je typ hráče, kterého v týmu potřebuje každý klub, a musím říct, že naše dohoda na dalším působení byla velmi rychlá,“ uvedl generální manažer Aleš Kmoníček.

Zprávy ze dne 23. února 2023

Důležitý moment
Mountfield HK
23. února 2023 · 18:40

Radek Smoleňák a Jan Eberle prodloužili své smlouvy s Hradcem Králové o dva roky, klub si jejich služby pojistil až do konce ročníku 2024/25. „Radek je již šest let nedílnou součástí našeho klubu a také kapitán, který je důležitý v kabině jako jedna z vůdčích osobností. Měl obrovský zájem pokračovat a musím říct, že po určité době jsme došli ke vzájemné dohodě, která vyústila v podpis nové smlouvy. Ta je postavena velmi motivačně a vyhovuje oběma stranám,“ řekl klubovému webu generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů