Nečekaný trumf do baráže! Žádný apríl, matador (44) po letech za Kladno

Video placeholder
TOP góly týdne hokejové extraligy: Jiří Burger
Kladenské hokejisty si již vzal do parády kanadský trenér Jeff Paul
Někdejší extraligový střelec Jiří Burger se stal jedním z trenérů Rytířů Kladno
Jaromír Jágr se směje na tréninku Kladna v přípravě před baráží
Jaromír Jágr absolvuje kompletní přípravu, s týmem vyrazí i na Slovensko
Bývalý hokejový útočník Jiří Burger se stal součástí realizačního týmu Kladna
Jaromír Jágr má během tréninků Kladna velké slovo
Jiří Burger před třemi roky hrál v Kladně jako kapitán, nyní Rytíře povede v roli trenéra
12
Fotogalerie
kal
Baráž o ELH
Začít diskusi (0)

Dlouhé čekání na závěr sezony se pomalu krátí. Už „jen“ za dva týdny Kladno vstoupí do baráže o Tipsport extraligu. Ještě předtím, než tým Jaromíra Jágra pozná soupeře z první ligy, vyrazili Středočeši na soustředění na Slovensko. U příležitosti tripu do Liptovského Mikuláše odhalili návraty dvou hráčů, z nichž jeden je opravdu velmi překvapivý. Vedle navrátilce z marodky Ondřeje Machala se totiž za Rytíře může v barážovém souboji objevit také Jiří Burger! Současný asistent trenéra a někdejší vynikající centr bude v případě potřeby připravený naskočit.

Aby si někteří fanoušci kladenských hokejistů nemysleli, že nejde o dodatečný aprílový žert, vedení Rytířů hned ujistilo, že vážně nejde o vtip. Bývalý dlouholetý kapitán Vítkovic, který původně zakončil aktivní kariéru v dresu Kladna v sezoně 2016/17, se nyní znovu může vydat do akce za tým z rodného města.

Jak uvádí Rytíři na webových stránkách, nynější asistent trenéra Davida Čermáka, jenž se v klubu věnuje i mládeži, se již několik měsíců připravuje s kladenským áčkem, aby mohl v případě nutnosti pomoct Středočechům k udržení extraligové příslušnosti.

„Jirka trénuje už od Vánoc a je pro nás zálohou pro případ, že by nám někdo ze sestavy na baráž vypadl. Chceme mít co nejširší kádr, i proto, že nemůžeme využít hráče na střídavé starty,“ prozradil kouč Čermák pro klubový web o Burgerově případném návratu.

Video placeholder
Jiřího Burgra při 1000. zápase v extralize lehce namíchl jen rozhodčí • TV TIPSPORT

Je tak dost možné, že matador, který v květnu oslaví 45. narozeniny, nastoupí v jednom ze dvou utkání proti Liptovskému Mikuláši. Partu kolem kapitána Tomáše Plekance ve slovenském městě čeká poslední prověrka před bojem o extraligu, v němž se střetnou s jedním z dvojice týmů Vsetín – Jihlava.

Byť jde bezpochyby o nečekané zpestření závěru nynější sezony, Burger zpět v útoku Rytířů nebude nejstarším hráčem. Stejně tak se na baráž s týmem poctivě chystá i padesátiletý boss Jaromír Jágr. Dvě kladenské legendy spolu hrály pouze jednou, a to v ročníku 1994/95, kdy Burger debutoval za seniory, zatímco Jágr už si jako hvězda NHL a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu pouze odskočil do Kladna na 11 zápasů během výluky.

Středočechům se do útoku rovněž vrací rychlík Ondřej Machala. Třiadvacetiletý forvard byl mimo sestavu od 21. prosince, kdy v utkání s Hradcem Králové schytal tvrdý zásah od obránce Bohumila Janka. S těžkým otřesem mozku setrval na marodce po zbytek základní části.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 11. května 2021

Vítkovice
11. května 2021 · 09:52

Zatímco Ralfs Freibergs či Oskars Cibulskis se po sezoně s Tipsport extraligou rozloučili, jiný lotyšský obránce v ní bude i nadále pokračovat. Veterán Guntis Galvinš se dohodl na nové roční smlouvě s Vítkovicemi, za které dohrával uplynulý ročník poté, co předčasně ukončil angažmá v Třinci. „S Guntisem jsme s koncem sezony začali okamžitě jednat o prodloužení smlouvy, protože jsme měli zájem na tom, aby u nás pokračoval. Je to top bek, který má obrovskou kvalitu i zkušenosti,“ řekl sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web. Za ostravský celek stihl 29 zápasů (1+2).

Zprávy ze dne 10. května 2021

Litvínov
10. května 2021 · 12:33

Vedení Litvínova se před novou sezonou podařilo ulovit zajímavou posilu. Z Mladé Boleslavi se pod Krušné hory stěhuje obránce Marek Hrbas. Osmadvacetiletý zadák se zkušenostmi z KHL podepsal s Vervou roční kontrakt. V Tipsport extralize již oblékal dres Sparty či Vítkovic, poslední dva ročníky strávil ve městě automobilů. „Jsme rádi, že jsme získali do našich řad zkušeného obránce, který už má něco za sebou. Je to hráč, který je zodpovědný směrem dozadu, má dobrou přihrávku a umí dobře podporovat útok. Věřím, že bude zapadat do našeho systému. Očekáváme, že nahradí hráče, kteří odešli a zaplní místa, která jsou momentálně volná,“ řekl trenér Vladimír Országh pro klubový web.

Zprávy ze dne 7. května 2021

Důležitý moment
Vítkovice
7. května 2021 · 17:54

Do Tipsport extraligy se vrací zvučné jméno! Lotyšský útočník Roberts Bukarts se bude opět prohánět na českých hřištích. Podle původních informací iSport.cz se měl po sezoně strávené v KHL vrátit do Zlína, kde zářil před třemi roky. Třicetiletý střelec ale Berany neposílí, comeback uskuteční ve Vítkovicích! Ostravanům se příchod staronové posily velice hodí. Ve stejnou dobu se totiž s nimi z rodinných důvodů rozloučil Slovák Radoslav Tybor. „Ohlíželi jsme se po střelci, který by dokázal nahradit Dominika Lakatoše a přispět ještě více. Poté, co nám vypadl Rado Tybor jsme okamžitě začali jednat a mám radost, že se nám podařilo získat Robertse Bukartse. Je to zkušený hráč, střelec, produktivní útočník, ve všech ohledech profesionál,“ řekl sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web. 

Vítkovice
7. května 2021 · 14:11

Z angažmá Radoslava Tybora ve Vítkovicích nakonec sešlo ještě dřív, než se mohlo naplnit. Klub na začátku května oznámil, že se slovenský útočník vrací do Ostravy, ten ale nakonec požádal o zrušení kontraktu. „Bohužel z osobních důvodů se vracím na Slovensko, jedná se o rodinnou záležitost a více bych to nechtěl komentovat. Mrzí mě, že se do Vítkovic nevrátím a zároveň děkuji, že klub mé žádosti vyhověl a uvolnil mě,“ vzkázal sám jedenatřicetiletý rodák z Trenčína.

Zprávy ze dne 4. května 2021

Litvínov
4. května 2021 · 14:32

Kromě Viktora Hübla v Litvínově pokračuje i jeho parťák František Lukeš. Dohodl se na nové roční smlouvě, přidá tak šestnáctý ročník v žluto-černém dresu. Klub jeho setrvání oznámil vtipným videem parodujícím film Vesničko má, středisková.

Litvínov
4. května 2021 · 12:35

První zahraniční angažmá čeká Jana Ščotku. Brzy 25letý bek, který uplynulé 3 sezony strávil v dresu Litvínova, se na dva roky upsal finskému týmu JYP Jyväskylä.

Zprávy ze dne 3. května 2021

Litvínov
3. května 2021 · 13:03

PŘÍCHOD – Verva doplňuje realizační tým. Druhým asistentem trenéra Vladimíra Országha se stal Martin Tvrzník, dosavadní trenér juniorského týmu, který nadále povede. „Martin už v uplynulé sezoně úzce spolupracoval s trenéry A týmu a tento krok je zoficiálněním jeho pozice v trenérském týmu. Je to další prohloubení spolupráce mezi A týmem a mládeží,“ řekl ke změně generální ředitel Pavel Hynek pro klubový web. Na pozici kustoda pak do Litvínova přichází Roman Lauko. Otec útočníka Jakuba z organizace Bostonu dlouhé roky pracoval v Chomutově.

Zprávy ze dne 1. května 2021

Litvínov
1. května 2021 · 13:49

ODCHOD – Zkušený útočník Jakub Petružálek už nebude pokračovat v Litvínově. Vedení klubu na svého odchovance neuplatnilo opci. „Chtěli bychom Jakubovi poděkovat za odvedené služby v našem dresu a přejeme mu hodně štěstí v další životní etapě,“ uvedl generální ředitel Pavel Hynek pro klubový web. Petružálek v dresu Vervy slavil titul v roce 2015, na severu Čech odehrál i poslední tři sezony. V té poslední ale nastoupil jen do 15 zápasů, ve kterých nevstřelil ani jeden gól (0+2). Najde si dvojnásobný účastník mistrovství světa jiné angažmá v Tipsport extralize?

Vítkovice
1. května 2021 · 10:41

Do odhalení nových členů hráčské kabiny se pustily už i Vítkovice. Mezi tři tyče mužstva z Ostravy se postaví čtyřiadvacetiletý gólman Aleš Stezka, který přichází z Havířova. Defenzivu doplní bývalý znojemský Orel Jakub Stehlík a někdejší zadák Motoru Karel Plášil. V útoku se objeví staronové tváře. Vítkovický dres znovu oblékne zkušený forvard Rostislav Marosz, jenž minulý ročník hostoval v týmu kouče Miloše Holaně z Kladna. Rytířům následně vystřílel postup do Tipsport extraligy, nyní ale definitivně přestupuje. Po dvou letech v Pardubicích si za Vítkovice opět zahraje slovenský reprezentant Radoslav Tybor. Z Prostějova si Ostravané vytipovali nadějného útočníka Petra Chlána. A ještě jeden návrat se chystá. Během léta by se k Vítkovicím měl opět přidat kanadský zadák Jesse Dudás. Bek s maďarskými kořeny se dohodl na měsíční zkoušce, při které zabojuje o smlouvu.

  

Litvínov
1. května 2021 · 09:25

Do představování nových posil se již dal také Litvínov. Verva od nové sezony bude spoléhat na dvojici slovenských útočníků Andreje Kudrnu a Matúše Sukeľa. K bývalým sparťanům se přidává také zkušený forvard Petr Straka, jenž přichází z Plzně. Všichni tři hokejisté podepsali pod Krušnými horami víceleté kontrakty. „Jsou to hráči, kteří umí hrát výborně do obrany i do útoku. Očekáváme od nich, že přispějí ke zvýšení produktivity týmu. Myslím si, že to jsou hráči, kteří splňují naše požadavky,“ řekl Pavel Hynek, generální ředitel Litvínova pro klubový web.

Zprávy ze dne 30. dubna 2021

Vítkovice
30. dubna 2021 · 14:17

Vedení hokejistů Vítkovic před zahájením přestupového období v extralize odhalilo seznam hráčů, kteří v klubu již nebudou nadále pokračovat. V týmu z Ostravy už nebude dál působit útočník Dominik Lakatoš a obránce Filip Pyrochta. Oba hráči využili klauzule ve smlouvě a míří s největší pravděpodobností do Finska. Končí i dosavadní jednička v brance Miroslav Svoboda, jenž se má vrátit do Plzně. Na nových smlouvách či prodloužení hostování se klub nedohodl také se zadáky Robertem Černým, Lukášem Douderou, Jakubem Kubešem a forvardy Alexandrem Malletem (Kometa), Josefem Mikyskou, Janem Schleissem (Plzeň), Davidem Stachem a Nicolasem Werbikem. „Všem hráčům děkujeme a přejeme jim hodně štěstí v pokračování jejich kariér a v nových angažmá,“ vzkázal Roman Šimíček, sportovní ředitel Vítkovic odcházejícím hokejistům.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů