Nečekaný trumf do baráže! Žádný apríl, matador (44) po letech za Kladno

Dlouhé čekání na závěr sezony se pomalu krátí. Už „jen“ za dva týdny Kladno vstoupí do baráže o Tipsport extraligu. Ještě předtím, než tým Jaromíra Jágra pozná soupeře z první ligy, vyrazili Středočeši na soustředění na Slovensko. U příležitosti tripu do Liptovského Mikuláše odhalili návraty dvou hráčů, z nichž jeden je opravdu velmi překvapivý. Vedle navrátilce z marodky Ondřeje Machala se totiž za Rytíře může v barážovém souboji objevit také Jiří Burger! Současný asistent trenéra a někdejší vynikající centr bude v případě potřeby připravený naskočit.
Aby si někteří fanoušci kladenských hokejistů nemysleli, že nejde o dodatečný aprílový žert, vedení Rytířů hned ujistilo, že vážně nejde o vtip. Bývalý dlouholetý kapitán Vítkovic, který původně zakončil aktivní kariéru v dresu Kladna v sezoně 2016/17, se nyní znovu může vydat do akce za tým z rodného města.
Jak uvádí Rytíři na webových stránkách, nynější asistent trenéra Davida Čermáka, jenž se v klubu věnuje i mládeži, se již několik měsíců připravuje s kladenským áčkem, aby mohl v případě nutnosti pomoct Středočechům k udržení extraligové příslušnosti.
„Jirka trénuje už od Vánoc a je pro nás zálohou pro případ, že by nám někdo ze sestavy na baráž vypadl. Chceme mít co nejširší kádr, i proto, že nemůžeme využít hráče na střídavé starty,“ prozradil kouč Čermák pro klubový web o Burgerově případném návratu.

Je tak dost možné, že matador, který v květnu oslaví 45. narozeniny, nastoupí v jednom ze dvou utkání proti Liptovskému Mikuláši. Partu kolem kapitána Tomáše Plekance ve slovenském městě čeká poslední prověrka před bojem o extraligu, v němž se střetnou s jedním z dvojice týmů Vsetín – Jihlava.
Byť jde bezpochyby o nečekané zpestření závěru nynější sezony, Burger zpět v útoku Rytířů nebude nejstarším hráčem. Stejně tak se na baráž s týmem poctivě chystá i padesátiletý boss Jaromír Jágr. Dvě kladenské legendy spolu hrály pouze jednou, a to v ročníku 1994/95, kdy Burger debutoval za seniory, zatímco Jágr už si jako hvězda NHL a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu pouze odskočil do Kladna na 11 zápasů během výluky.
Středočechům se do útoku rovněž vrací rychlík Ondřej Machala. Třiadvacetiletý forvard byl mimo sestavu od 21. prosince, kdy v utkání s Hradcem Králové schytal tvrdý zásah od obránce Bohumila Janka. S těžkým otřesem mozku setrval na marodce po zbytek základní části.
Zprávy ze dne 25. dubna 2024
Milan Klouček se vrací do Českých Budějovic, kterým v sezoně 2019/20 výrazně pomohl k postupu do extraligy. Pětadvacetiletý gólman na jihu Čech podepsal roční smlouvu s opcí. Klouček v aktuální sezoně působil v mateřských Pardubicích a v Plzni, kam přišel na konci ledna za Dominika Pavláta.
Vítkovice posilují, z Litvínova přichází Jindřich Abdul. „V této sezoně překonal hranici čtyřiceti kanadských bodů a věříme, že má na to, aby byl stejně platný, ne-li lepší v našem dresu. Je to hráč v ideálním věku. Od jeho příchodu si slibujeme zvýšení kvality kádru,“ těší se na semifinalistu extraligy sportovní ředitel Roman Šimíček.
Zprávy ze dne 24. dubna 2024
Z lázeňského města se vrací do rodného kraje. Útočník Jan Hladonik se po čtyřech sezonách loučí v Karlových Varech a stává se posilou Vítkovic. Čtyřiadvacetiletý rodák z Třince je odchovancem Ocelářů, pro návrat do dobře známého regionu ale zvolil Ostravany, u kterých se opět potká s trenérem Davidem Brukem. „Jeho velkou výhodou je pohyb, kontrola kotouče. Má dobré dovednosti a pro nás je velmi výhodné, že se velice dobře prezentuje i na křídlech, přestože je centr. Jeho produktivita se v minulých sezonách pohybovala kolem dvaceti bodů za sezonu a my si myslíme, že jeho potenciál je ještě jinde,“ uvedl nový vítkovický kouč pro klubový web.
Zprávy ze dne 23. dubna 2024
Pro nadcházející sezonu chtějí Vítkovice pořádně přitvrdit. Obranné řády Ostravanů rozšiřuje řízný bek Patrik Marcel, který poslední dva ročníky oblékal dres Hradce Králové. „Patrik je tvrdý hráč, který umí pořádně znepříjemnit hru soupeři. Je to typ hráče, který se umí obětovat pro svůj tým. Navíc má dostatek zkušeností, takže počítáme, že může být přínosem pro naši obranu, především do samotné defenzivy,“ uvedl sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web.
Zprávy ze dne 16. dubna 2024
Vedení Vítkovic představilo nové trenéry pro sezonu 2024/2025. Hlavním trenérem se stal David Bruk, jeho asistenty jsou Vlastimil Wojnar a Pavel Trnka.
Zprávy ze dne 15. dubna 2024
V Českých Budějovicích si pojistili mladé útočníky. Tomáš Chlubna, Josef Koláček, Filip Přikryl a Matěj Toman budou i nadále hrát za Motor. Všichni čtyři hokejisté uzavřeli s Jihočechy nové dvouleté smlouvy. „Všichni čtyři mají stále velký potenciál ke zlepšení a s trenéry jsme se shodli, že s nimi dál chceme pracovat, aby z nich do budoucna mohly být opory našeho týmu,“ uvedl sportovní manažer Jiří Novotný.
Zprávy ze dne 4. dubna 2024
Brankář Dominik Hrachovina se v podcastu Zimák vůbec poprvé vyjádřil ke svému odchodu z Českých Budějovic. Nepřál si jej, ovšem klub ano. Rok před vypršením smlouvy se cesty obou stran rozešly. V extraligovém zákulisí se dlouho dopředu vědělo, že na jih Čech přijde Milan Klouček. Hráči to také tušili, jen se kolem toho potichu našlapovalo. „Chápu, proč Dominik odchází. V Motoru je to na denním pořádku. Lidi mají problémy s osobnostmi, které mají na věc vlastní názor. Chtěli by je měnit k obrazu svému, místo toho, aby je respektovali za to, jací jsou a co dokážou týmu přinést,“ pověděl si k tomu své Radek Duda, bývalý budějovický útočník. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 2. dubna 2024
Na úterní odpoledne se na jihu Čech čekalo poměrně s napětím. Hokejový klub z Českých Budějovic naplánoval posezonní pohovory s hráči. A že se mělo co řešit a dolaďovat, to bylo dlouho dopředu jasné. Největší otazník? Situace v brankovišti a ticho kolem brankářské jedničky Dominika Hrachoviny (29). Rovněž se zkoumalo, kteří další hráči s kontraktem na příští sezonu případně opustí Motor. Právě o tom se v zákulisí čile spekulovalo. Více čtěte ZDE>>>

Velkou hokejovou rybu se v dohledné době chystají představit v Českých Budějovicích. Extraligovému klubu z jihu Čech skončila před Velikonocemi sezona, když v sedmém duelu čtvrtfinále play off padl v Třinci 0:2 a celkově 3:4 na zápasy. Soubor Ladislava Čiháka, jenž skončil svou snahu na šestém místě, nyní obdrží atraktivní posilu. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 28. března 2024
Hokejový útočník Jan Bambula bude nastupovat za Vítkovice. Ostravský klub dnes potvrdil příchod třiadvacetiletého hráče na svém webu. Odchovanec Havířova, který má na kontě pět startů za seniorskou reprezentaci, hrál dosud v extralize jen za Olomouc. „Hodně se těším. Bude to něco nového. Na Vítkovice jsem chodil jako malý kluk, takže se moc těším na to, že si za ně budu moci zahrát,“ uvedl Bambula.
Zprávy ze dne 26. března 2024
Dominik Lakatoš opouští Vítkovice. Ostravský hokejový klub na svém webu oznámil, že dosavadní kapitán, který v závěru základní části vypadl z výkonnostních důvodů ze sestavy, odchází na hostování do jiného týmu z nejvyšší soutěže. Vítkovice jeho jméno nezveřejnily, v minulých dnech se ale spekulovalo o Lakatošově přesunu do Mladé Boleslavi. Vedle Lakatoše v týmu nebude pokračovat dalších sedm hráčů, končí i obránci Vojtěch Zeleňák, Radek Jeřábek a Jakub Stehlík a útočníci Roman Půček, Rastislav Dej, Jakub Kotala a Petr Fridrich. Všem skončily smlouvy, jen o Fridricha měl přitom klub zájem. Více čtěte ZDE>>>