V Třinci byla zahájena výstavba nové multifunkční haly za 700 milionů Kč | iSport.cz
10. října 2012 • 13:19

V Třinci byla zahájena výstavba nové multifunkční haly za 700 milionů Kč

Autor: ČTK
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Poklepáním základního kamene byla dnes v Třinci zahájena výstavba nové víceúčelové haly. Multifunkční stadion, jehož vybudování vyjde na 700 milionů korun, ponese název Werk Aréna a stane se mimo jiné novým domovem třineckých hokejistů. Třípodlažní hala, s jejímž uvedením do provozu se počítá v červnu 2014, bude mít kapacitu 5200 míst.Na pokrytí rozpočtu se bude podílet hokejový klub Oceláři Třinec, který byl zadavatelem zakázky, i komerční zdroje z řad jeho partnerů.

Bezmála pětinu cílové částky získali investoři z Regionálního operačního programu Moravskoslezska, který projekt dotuje sumou 126 milionů korun.¨

Stadion budou využívat hlavně třinečtí hokejisté, ale provozovatel chce kapacitu naplnit i dalšími halovými sporty nebo koncerty.

"Prostřednictvím nové arény chceme dostat do důstojných podmínek třinecký hokej, ale nejenom hokej, protože to je víceúčelová stavba, která bude sloužit i dalším sportům a samozřejmě rovněž kultuře," uvedl viceprezident HC Oceláři Třinec Jan Czudek.

Poklepáním základního kamene byla dnes v Třinci zahájena výstavba.


Generálním dodavatelem se ve výběrovém řízení stala společnost Syner, která dnes zahájila zemní práce. "Na stavbě se ale budou podílet také místní společnosti, takže tato investice napomůže ke zvýšení zaměstnanosti v regionu," dodal Czudek.

Náhled na novou hokejovou arénu v Třinci.
Náhled na novou hokejovou arénu v Třinci.

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga

12. kolo
Články odjinud


Články odjinud