Paní Káňová nemusí syny před vzájemnou bitvou krotit, rvát se nebudou | iSport.cz
Květoslav Šimek
15. ledna 2013 • 15:33

Paní Káňová nemusí syny před vzájemnou bitvou krotit, rvát se nebudou

Vstoupit do diskuse
0
Jan Káňa ve Vítkovicích balancuje na hraně základní sestavy, proti bráchovi nenastoupí...
TOP VIDEA
RENTGEN: Stanciu ožil. Kolik šancí vytvoří parťákům s Jabloncem?
Vémolice v kuchyni. Slavný MMA zápasník ukázal, jak si chystá jídlo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Spolu už si extraligu zahráli. Proti sobě se ale sourozenci Káňovi - vítkovický Jan (22 let) a momentálně karlovarský Tomáš (25 let), ještě nepostavili. A nevyjde jim to ani ve středeční dohrávce 34. kola, kdy hrají Vítkovice s karlovarskou Energií (17 hodin).Jan Káňa po operaci ramene balancuje na hraně základní sestavy Vítkovic. Tomáš Káňa se dává dohromady po viróze a zánětu středního ucha.

„Antibiotika už jsem dobral, na tréninku jsem si dal kolo, ale do Ostravy nejedu,“ informoval Tomáš Káňa. „Mrzí mě to. Nejen kvůli bráchovi. To by byla jen taková třešnička, zahrát si konečně proti němu. Ale jsem mimo led už dlouho a chci konečně zase hrát.“

„Škoda, bylo by to pěkně vyhecované,“ lituje Jan Káňa. Jenže ani nejlepší nováček sezony 2010/11 vlastně neví, jestli si ve středu zahraje.

Na vítkovickém tréninku je totiž oblečený v zeleném dresu a ten na sobě mají hráči, kteří se trenérům nevešli do prvních čtyř formací. „Jsem na tom teď jako brácha – jsem v zeleném a nevím, jestli budu hrát,“ pousmál se Jan Káňa.

Po operaci ramene odehrál šest extraligových zápasů, připsal si v nich 2 body (1+1). „Rameno drží parádně, jenom si teď musím zase vydřít zpátky své místo v sestavě a přesvědčit trenéry, že na to mám,“ říká Káňa.

I jeho mrzí, že si proti bratrovi nezahraje. „Byl by to zážitek a určitě by to bylo i hodně vyhecované...“

Bráchové totiž nijak nezastírají, že se jako kluci často rvali. Sem tam tekla i krev. A když ještě spolu hráli ve Vítkovicích, varoval mladší Jan staršího Tomáše, že kdyby šel do Sparty, klidně by se mohli porvat znovu.

„Vary nejsou Sparta, to by musel být na ledě nějaký hodně velký konflikt, abychom se do sebe s bráchou pustili…“ usmíval se Jan Káňa.

„Jisté ale je, že taťka by nás rozhodně před vzájemným zápasem ještě vyhecoval, popíchnul. A mamka by to naopak krotila. Ať na sebe dáváme pozor a neděláme kraviny.“

„Přesně tak,“ přitakal Tomáš Káňa. „No nic, teď to nevyjde, tak snad někdy příště.“ Otázkou je, jestli nějaké příště bude. Ještě před koncem přestupního termínu by se totiž měl Tomáš Káňa vracet zpátky do Ostravy. Ve Varech je pouze na hostování a stále je hráčem Vítkovic.

Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud