Patera po sestupu Kladna: Je to na h*vno, nejhorší okamžik mé kariéry

Hlas se mu lámal, těžko v sobě hledal slova. Kladenský srdcař Pavel Patera zažívá pád Rytířů do první ligy. Po dvanácti letech ztrácí město nejvyšší soutěž… Parta kolem olympijského vítěze je na dně, porážka 3:5 v Olomouci to dorazila.
Sestup svého týmu zvládl jako chlap, na cestě k východu z olomouckého stadionu se ještě vyfotil s malým fanouškem. S výjimkou dvou sezon ve Vsetíně odehrál Pavel Patera (42) celou svoji "českou" kariéru za Kladno. Prožívá velké zklamání.
„Pocity jsou na hovno, k tomu není co říct. Jak Olomouc, tak Mladá Boleslav byla lepší než my, proto jsme tam, kde jsme,“ řekl.
Jako patriot jste u sestupu, co se ve vás odehrává?
„Na to se těžko odpovídá. Samozřejmě je to nejhorší okamžik v mé hokejové kariéře.“

Šance přitom žila, v 5. minutě jste v Olomouci vedli 3:0. Kde se zápas zlomil?
„Hned v první třetině, protože jsme tam přestali hrát. Začali jsme ustupovat, Olomouc se dostala na koně.“
Je to odraz toho, jak nalomená byla v baráži vaše psychika?
„To se v hokeji stává, že se takový zápas ztratí, nám se to stalo teď v tom nejhorším okamžiku. Potom se to na nás valilo a nedokázali jsme to zastavit.“
Co se dělo po zápase v šatně?
„Nic. Akorát ticho, ticho… co se tam může dít, když je tam konec.“
Podepsala se na baráži celá sezona, kdy to šlo s Kladnem dolů?
„Je pár minut po zápase. Nemám chuť rozebírat tady kladenský hokej.“
Máte chuť vydržet a pomoct Kladnu k návratu do extraligy?
„Teď je fakt moc brzo.“