18. července 2014 • 04:15

Petr Ton prosvítí Kometu! Elitního střelce ulovil vicemistr z Brna

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Lačiho p**o vole! To odkoukáš na tréninku, směje se Podaný
Když se v NHL trefí brankář... Podívejte se, jak se to povedlo Jarrymu z Pittsburghu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Připoutejte se, bombarďák se chystá k přistání. Nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec minulé extraligové sezony Petr Ton po jedenácti sezonách ve Spartě míří do Brna. Podle informací iSport.cz prosvítí 40letá hvězda právě sestavu Komety, která favorita z Prahy vyřadila v semifinále play off.Brno najímá bývalé sparťany a jeho poslední úlovek, to je panečku těžký kalibr. Celá záležitost nabrala pikantní příchuť i tím, že neúspěšná semifinálová série právě s Kometou a Tonův matný výkon v ní podnítily rozchod pražského klubu s dlouholetou ikonou.

Ton zvažoval zahraničí, z tuzemských klubů obdržel několik nabídek. Mluvilo se o Hradci Králové, není však vyloženě typ, který by ladil s defenzivní a ukázněnou koncepcí trenéra Petera Draisaitla.

Plzeň? Tam zase nechtěli dlouho otálet a Ton si dával na čas. Zájem projevil Liberec, ale do hry o zkušeného snajpra především vstoupila Kometa. Majitel Libor Zábranský za Tonem vyrazil hned, jak Sparta oznámila, že ho dál nechce. Po delším váhání to potvrdil i do médií.

„Byli jsme v kontaktu, i já s ním byl ve spojení, jednu dobu to padlo, pak se to zase nějakým způsobem otevřelo. Volají mi kamarádi z Brna, jestli to je pravda, ale nevím,“ svěřil se Sportu trenér Vladimír Kýhos, který pobývá na dovolené.

Téma, kam by zařadil Petra Tona, není pro kouče vicemistrů aktuální, dokud se jeho příchod nepotvrdí. Do detailu o něm nepřemýšlel. Co by však Ton mohl Kometě přinést?

„Budeme očekávat to, co plnil ve Spartě, to znamená góly, s čímž jsme měli problémy. Pro nás by měl být přínosem, pokud by to dopadlo. Samozřejmě by záleželo, jak by si zvykl na náš systém, na naši hru. Ale nemyslím, že je jiný typ hráče, než chce Kometa,“ uzavřel kouč Kýhos.

Jak tráví volno Petr Ton
Video se připravuje ...

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
24. kolo
Články odjinud


Články odjinud