Petr Ton prosvítí Kometu! Elitního střelce ulovil vicemistr z Brna | iSport.cz
18. července 2014 • 04:15

Petr Ton prosvítí Kometu! Elitního střelce ulovil vicemistr z Brna

Petr Ton prosvítí Kometu! Elitního střelce ulovil vicemistr z Brna
TOP VIDEA
Boleslav - Jablonec: Hlavička Doležala se snesla přímo k nohám Jovoviče, který míč snadno dopravil do brány, 1:3 Boleslav - Jablonec: Hlavička Doležala se snesla přímo k nohám Jovoviče, který míč snadno dopravil do brány, 1:3
Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Připoutejte se, bombarďák se chystá k přistání. Nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec minulé extraligové sezony Petr Ton po jedenácti sezonách ve Spartě míří do Brna. Podle informací iSport.cz prosvítí 40letá hvězda právě sestavu Komety, která favorita z Prahy vyřadila v semifinále play off.Brno najímá bývalé sparťany a jeho poslední úlovek, to je panečku těžký kalibr. Celá záležitost nabrala pikantní příchuť i tím, že neúspěšná semifinálová série právě s Kometou a Tonův matný výkon v ní podnítily rozchod pražského klubu s dlouholetou ikonou.

Ton zvažoval zahraničí, z tuzemských klubů obdržel několik nabídek. Mluvilo se o Hradci Králové, není však vyloženě typ, který by ladil s defenzivní a ukázněnou koncepcí trenéra Petera Draisaitla.

Plzeň? Tam zase nechtěli dlouho otálet a Ton si dával na čas. Zájem projevil Liberec, ale do hry o zkušeného snajpra především vstoupila Kometa. Majitel Libor Zábranský za Tonem vyrazil hned, jak Sparta oznámila, že ho dál nechce. Po delším váhání to potvrdil i do médií.

„Byli jsme v kontaktu, i já s ním byl ve spojení, jednu dobu to padlo, pak se to zase nějakým způsobem otevřelo. Volají mi kamarádi z Brna, jestli to je pravda, ale nevím,“ svěřil se Sportu trenér Vladimír Kýhos, který pobývá na dovolené.

Téma, kam by zařadil Petra Tona, není pro kouče vicemistrů aktuální, dokud se jeho příchod nepotvrdí. Do detailu o něm nepřemýšlel. Co by však Ton mohl Kometě přinést?

„Budeme očekávat to, co plnil ve Spartě, to znamená góly, s čímž jsme měli problémy. Pro nás by měl být přínosem, pokud by to dopadlo. Samozřejmě by záleželo, jak by si zvykl na náš systém, na naši hru. Ale nemyslím, že je jiný typ hráče, než chce Kometa,“ uzavřel kouč Kýhos.

Jak tráví volno Petr Ton

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji do 20 let (26. prosince 2019 - 5. ledna 2020, Ostrava a Třinec)

Kompletní informace Program Vstupenky

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga Channel One Cup 2019

26. kolo
Články odjinud


Články odjinud