Plzeň sporný gól neřešila. Facka nás neprobrala, štvalo kapitána | iSport.cz
14. listopadu 2014 • 19:20

Plzeň sporný gól neřešila. Facka nás neprobrala, štvalo kapitána

Autor: mir
Těsně před koncem 1. třetiny
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jaroslav Špaček na okraji střídačky rázně gestikuluje rukama a zvýšeným hlasem žádá vysvětlení. Před sebou má arbitry Turčana se Součkem, kteří před chvílí uznali gól soupeři. Hradec Králové ve 20. kole extraligy srovnal duel s Plzní na 1:1 gólem Jiřího Šimánka v čase 19:59.Tenhle zásadní okamžik zvedl na stadionu emoce, rozvířil do té doby poklidné dění. Na plzeňském trenérovi Špačkovi bylo z dálky poznat, že s verdiktem arbitrů nesouhlasí. Nechtělo se mu uvěřit, že Šimánek stihl zasunout puk za čáru před naplněním hrací doby v první třetině.

Před pruhovanými soudci Špaček klíčový okamžik mohutně reklamoval. A i řadě diváků na zimáku se nezdálo, že by měl gól platit. Že domácí kapitán stihl svůj únik zakončit včas… Na druhou stranu, dovolili by si povolaní uznat trefu bez očividného argumentu?

Těsně před koncem 1. třetiny

Sudí pět minut konzultovali situaci po telefonu s videorozhodčím, Tomáš Turčan si poté zavolal k sobě všechny své kolegy a ve čtveřici se radili. Následně vydal verdikt – gól. 1:1!

V tu ránu se na plzeňskou střídačku dostavil údiv… „Rozhodčí mi to nijak nevysvětlovali, jen mi řekli, že to padlo před koncem. Že kousek času ještě chyběl. Těžko jsem s tím mohl něco dělat, než jen přijmout jejich verdikt,“ líčil pak po utkání kapitán Ondřej Kratěna.

Dál po tom nepátral. „To se stane, takové góly padají, pořád jsme šli do druhé třetiny za stavu 1:1. Facka, kterou jsme dostali, nás ale moc neprobudila. Druhá třetina nebyla ideální,“ štval ho víc výkon týmu, jenž se podepsal pod porážku 2:4.

Hlavní kouč Michal Straka uznal, že na klíčovou ránu domácích nelze stavět alibi pro nulový zisk. „První gól nás trochu srazil, na to se ale nemůžeme vymlouvat. Domácí měli větší hlad po vítězství, byli lepším týmem, měli svižnější pohyb. Snažili jsme se být aktivní, ale všude jsme byli o krok pozadu, prohrávali jsme osobní souboje. Faulovali jsme v útočném pásmu, šest trestných minut bylo úplně zbytečných. A taky jsme v oslabení dostali dva góly,“ štvalo jej, že Škodovka nenavázala na středeční triumf s Třincem.

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga

11. kolo
Články odjinud


Články odjinud