SESTŘIHY: Litvínov prohrál se Zlínem, Třinec porazil Boleslav

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Hokejisté Litvínova ve 20. kole extraligy prohráli na ledě mistrovského Zlína, kterému podlehli 5:6. Nejbližší pronásledovatel Severočechů Třinec sice zvítězil v Mladé Boleslavi, ale na lídra ztrácí stále bod. První vystoupení po smolném vyřazení z Ligy mistrů odehrála Sparta na ledě Olomouce, vyhrála však až v prodloužení. Brno porazilo Pardubice, Hradec Králové padl s Plzní a Liberec vyhrál nad Vítkovicemi.

Třinec chce zpátky na první místo, porazil Boleslav

Hráči Mladé Boleslavi ve 20. extraligovém kole podlehli na svém ledě Třinci 2:4 a prohráli popáté v řadě. Klíčový krok k výhře udělali hosté po polovině druhé třetiny, kdy během 27 vteřin otočili z 1:2 na 3:2. Extraligový nováček doma ztratil devátý z deseti zápasů.

SESTŘIH: 20. kolo, Boleslav - Třinec 2:4

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Lenc (M. Látal), 27. Bárta (Hyka, D. Výborný) - 17. Kreps (Orsava, Roth), 32. Hrňa (Trončinský), 33. Orsava (Nosek), 51. Roth (Polanský, Trončinský). Rozhodčí: Šindler, Hejduk - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:2. Diváci: 3783.

Mladá Boleslav: Rittich - Stříteský, Vidmar, M. Hruška, Ovčačík, Trška, Kučný, R. Čermák - Mikulík, Broš, Klimenta - Hyka, D. Výborný, Bárta - M. Látal, Vrbata, Lenc - Pacovský, Kubica, Rys - Jarůšek. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.
Třinec: Hrubec - Lihnart, Roth, Trončinský, Nosek, M. Doudera, Matyáš, L. Doudera - Orsava, Kreps, Hrňa - Adamský, Polanský, Dravecký - Rufer, M. Růžička, Rákos - Matuš, Kindl, Jašek. Trenéři: Kalous a Varaďa.

Hosté: 16:20. Kreps, 31:56. Hrňa, 32:23. Orsava, 50:14. Roth

Domácí: Rittich (Málek) – Stříteský, Vidmar, Hruška, Ovčačík, Trška, Kučný, Čermák – Mikulík, Broš, Klimenta – Hyka, Výborný, Bárta – Látal, Vrbata, Lenc – Pacovský, Kubica, Rys – Jarůšek

Hosté: Hrubec (Hamerlík) – Lihnart, Roth, Trončinský, Nosek, Doudera M., Matyáš, Doudera L. – Orsava, Kreps, Hrňa – Adamský, Polanský, Dravecký – Rufer, Růžička, Rákos – Matuš, Kindl, Jašek

Šindler, Hejduk – Komárek, Ondráček

ŠKOENERGO Aréna

3 873 diváků

ONLINE: Mladá Boleslav - Třinec (17:30)

Zlín porazil vedoucí Litvínov v prodloužení

Hokejisté mistrovského Zlína otočili ve 20. kole extraligy zápas proti Litvínovu, a přestože ještě v 45. minutě prohrávali 2:5, nakonec vyhráli 6:5 v prodloužení. O výhře nad vedoucím týmem tabulky rozhodl v 62. minutě obránce Jiří Marušák. Zlín je ale nadále poslední.

SESTŘIH: 20. kolo, Zlín - Litvínov PP 6:5

PSG Zlín - HC Verva Litvínov 6:5 v prodl. (1:1, 1:3, 3:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Okál, 37. Valenta (O. Veselý), 45. Říčka (Leška), 46. Holík (Roman Vlach), 52. Čajánek (Žižka, Řezníček), 62. Marušák (Jakub Svoboda) - 4. Písařík z trest. střílení, 31. Hübl (Ručinský, Kubát), 32. Pavlík (Hübl, Kubát), 37. Pavelka (Trávníček, Piroš), 42. Pavlík (Jánský, Ručinský). Rozhodčí: R. Čech, R. Polák - Bryška, Skopal. Vyloučení: 6:9, navíc Kubát, Ručinský (oba Litvínov) oba 10 min. Využití: 2:4. Diváci: 4435.

Zlín: Kašík (37. Hromada) - Marušák, D. Řezníček, Kotvan, Urbanec, Žižka, Valenta - Okál, Leška, Köhler - Holík, Roman Vlach, Říčka - Jakub Svoboda, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Ondráček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Litvínov: L. Horák - Kubát, Pavlík, Pavelka, Frolo, Zeman, Baránek - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Gerhát, Ručinský - Majdan, Piroš, Trávníček - Písařík, Šrámek, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

PSG Zlín
PSG Zlín
6:5
ONLINE
17:30
HC Verva Litvínov

Domácí: 8:49. Okál, 36:45. Valenta, 44:57. Říčka, 45:19. Holík, 51:40. Čajánek, 61:26. Marušák

Hosté: 4:00. Písařík, 30:24. Ručinský, 31:49. Pavlík, 36:03. Pavelka, 41:20. Pavlík

Domácí: Kašík (37. Hromada) – Řezníček, Marušák, Urbanec, Kotvan, Valenta, Žižka – Köhler, Leška, Okál – Říčka, Vlach, Holík – Veselý, Čajánek, J. Svoboda – Čech, Ondráček, Kubiš.

Hosté: Horák (Soukup) – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Zeman, Frolo, Baránek – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Gerhát, Martynek – Trávníček, Piroš, Majdan – Jurčík, Šrámek, Písařík.

Čech, Polák – Bryška, Skopal

ZS Luďka Čajky

ONLINE: Zlín - Litvínov (17:30)

Sparta porazila nováčka z Olomouce až v prodloužení

Sparta vyhrála ve 20. kole extraligy na ledě Olomouce 2:1 v prodloužení a uspěla v šestém z posledních sedmi zápasů. O výhře Pražanů rozhodl v 63. minutě útočník Lukáš Klimek.

SESTŘIH: 20. kolo, Olomouc - Sparta Praha 1:2 pp

HC Olomouc - HC Sparta Praha 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Zuzin (R. Dlouhý, Rašner) - 5. J. Hlinka (Buchtele), 63. Klimek (Piskáček, Rolinek). Rozhodčí: Hodek, Lacina - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Olomouc: Vošvrda - Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Staněk, Ondrušek, Rašner, Škůrek - Cibák, Marosz, Rác - Buc, Patera, Jergl - Laš, Herman, Zuzin - R. Dlouhý, J. Knotek, Kucharczyk. Trenéři: Fiala a Dopita.
Sparta Praha: Novotný - Polášek, Piskáček, Ďaloga, J. Mikuš, Švrček, Barinka, Hrbas - Přibyl, J. Hlinka, Buchtele - Kumstát, Cingel, Sabolič - Klimek, Pech, Rolinek - Réway, Bahenský, A. Chlapík. Trenéři: Jandač a Moták.

Hosté: 04:17. Hlinka, 62:19. Piskáček

Domácí: Vošvrda (Trvaj) – Vyrůbalík, Majeský, Skrbek, Staněk, Ondrušek, Rašner, Škůrek – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera (C), Jergl – Laš, Herman, Zuzin – Dlouhý, Knotek, Kucharczyk.

Hosté: Novotný (Staňa) – Polášek, Piskáček, Ďaloga, Mikuš, Švrček, Barinka, Hrbas – Přibyl, Hlinka, Buchtele – Kumstát, Cingel, Sabolič – Klimek, Pech, Rolinek (C) – Réway, Bahenský, Chlapík.

Hodek, Lacina – Brejcha, Suchánek

Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst.

5500 diváků

ONLINE: Olomouc - Sparta (17:40)

Hradec Králové porazil Plzeň, vyhrál gólem v čase 19:59,999

Hokejisté Hradce Králové porazili ve 20. kole extraligy Plzeň 4:2 a připsali sedmou výhru v domácím prostředí za sebou. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci se vítězství podíleli Tomáš Mertl a Jiří Šimánek, který si připsal jubilejní 200. gól v české nejvyšší soutěži.

SESTŘIH: 20. kolo, Hradec Králové - Plzeň 4:2

Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Šimánek (Kudrna, Frühauf), 25. Mertl (Frühauf, Kudrna), 36. Mertl (Šimánek, Slovák), 45. Šimánek (Mertl, Slovák) - 17. Johnson (Pletka, Kratěna), 39. Kratěna (Johnson, J. Jeřábek). Rozhodčí: Turčan, Souček - Lučan, Kis. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 4817.

Hradec Králové: Kantor - Slovák, Vydarený, Frühauf, P. Mikuš, Pláněk, Jank, Piegl - Kudrna, Mertl, Šimánek - Skokan, Tvrdík, Dej - P. Beránek, Kukumberg, Valcourt - Kovářů, Kopta, Nedvídek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.
Plzeň: Machovský - Kadlec, J. Jeřábek, Mozík, Pulpán, Kubka, Moravčík - Johnson, Kratěna, Pletka - J. Sýkora, Lev, Kašpařík - Kubalík, Simon, Schleiss - Balej, Přikryl, Hollweg. Trenéři: Michal Straka, J. Špaček a Čihák.

Hosté: 16:01. Johnson, 38:34. Kratěna

Domácí: Kantor (Pavelka) – Vydarený, Slovák, Mikuš, Frühauf, Jank, Pláněk, Piegl – Kudrna, Mertl, Šimánek "C" – Skokan, Tvrdík, Dej – Beránek, Kukumberg, Valcourt – Kovářů, Kopta, Nedvídek. Trenér: Peter Draisaitl.

Hosté: Machovský (Mensator) – Beran, Jeřábek, Kadlec, Pulpán, Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč – Pletka, Kratěna "C", Johnson – Lev, Kašpařík, Sýkora –Schleiss, Simon, Kubalík – Hollweg, Přikryl, Balej. Trenér: Michal Straka.

Turčan, Souček – Lučan, Kis

Zimní stadion v Hradci Králové

4817 diváků

ONLINE: Hradec Králové - Plzeň (18:00)

Kometa sestřila Pardubice pěti góly

Kometa Brno porazila ve 20. kole extraligy Pardubice vysoko 5:0. Kometě dopomohly k vítězství dvě bleskově využité přesilovky a výborný výkon brankáře Marka Čiliaka, který poprvé v sezoně udržel čisté konto. Brňané už v sedmi zápasech za sebou bodovali, naopak Pardubice podruhé v sezoně vyšly střelecky naprázdno.

SESTŘIH: 20. kolo, Kometa Brno - Pardubice 5:0

HC Kometa Brno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:0 (2:0, 1:0, 2:0).
Branky a nahrávky: 6. Dočekal (P. Mrázek), 10. V. Němec (J. Hruška), 38. Kempný (Ptáček), 49. P. Ton (J. Hruška, V. Němec), 52. Hanzlík (V. Němec). Rozhodčí: Šír, Wagner - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:6 Využití: 2:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Kometa Brno: Čiliak - Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa, L. Hájek - P. Ton, V. Němec, J. Hruška - Honejsek, L. Čermák, J. Káňa II - Vondráček, Koreis, Burian - P. Mrázek, Ostřížek, Dočekal. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.
Pardubice: Halász - Píša, Čáslava, Havlík, Benák, Gregorc, Korím, Ščotka - P. Sýkora, T. Zohorna, Cetkovský - Radil, Nahodil, Tybor - Kolář, Marcinko, Starý - Voženílek, Kaut, Semorád. Trenéři: Venera a M. Říha ml.

Hosté:

Domácí: Čiliak (Falter) – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Hájek – Hruška, Němec, Ton – Káňa, Čermák (C), Honejsek – Burian, Koreis, Vondráček – Dočekal, Ostřížek, Mrázek. Trenér: Vladimír Kýhos

Hosté: Halász (Kristan) – Čáslava (C), Píša, Havlík, Benák, Gregorc, Korím, Ščotka – Cetkovský, T. Zohorna, Sýkora – Tybor, Nahodil, Radil – Starý, Marcinko, Kolář – Semorád, Kaut, Voženílek – Půhoný. Trenér: Zdeněk Venera

Radek Wágner, Robin Šír – Tomáš Pešek, David Jelínek

Hala Rondo, Brno

7200 (vyprodáno) diváků

ONLINE: Brno - Pardubice (18:00)

Vítkovicím vedení o 2 góly nestačilo, prohrály v prodloužení

Liberec dokázal ve 20. kole extraligy otočit zápas proti Vítkovicím a vyhrál 3:2 v prodloužení. Hosté vedli po dvou třetinách 2:0, ale domácí ve třetí části vyrovnali a v nastaveném čase rozhodl o jejich výhře útočník Martin Bartek.

SESTŘIH: 20. kolo, Liberec - Vítkovice PP 3:2

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Steel 3:2 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 46. Bakoš (P. Jelínek), 53. P. Jelínek (Bakoš, Šimek), 63. Bartek (Radivojevič) - 21. Stehlík (Huna, Roman), 33. Svačina z trest. střílení. Rozhodčí: Fraňo, Cambal - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 3575.

Liberec: Lašák - Výtisk, Šimek, Vitásek, Gřegořek, Derner, Voráček - Radivojevič, Vampola, Bakoš - Bulík, Filippi, Valský - J. Vlach, P. Jelínek, Bartek - Krenželok, Urban, Kica. Trenéři: Čada a M. Černý.
Vítkovice: Šindelář - Kovář, Stehlík, Malec, Zíb, Klok, Čerešňák, Štencel - Szturc, Húževka, Vandas - Svačina, Roman, Huna - E. Němec, Burger, T. Svoboda - Kucsera, Kolouch, J. Káňa. Trenéři: Svozil a Petr.

Hosté: 20:56. Stehlík, 32:05. Svačina

Domácí: Lašák (Schwarz) – Voráček, Výtisk (C). Derner, Gřegořek, Vitásek, Šimek – Bakoš, Vampola, Radivojevič – Valský, Filippi, Bulík – Bartek, Jelínek, Vlach – Kica, Urban, Krenželok

Hosté: Šindelář (Dolejš) – Pastor, Zíb, Štencel, Malec, Čerešňák, Kovář, Kloz, Stehlík – Němec, Burger (C), Svoboda – Svačina, Roman, Huna – Szturc, Hůževka, Vandas – Kucsera, Kolouch, Káňa