Vašíček ukázal Spartě důraz i skvělý zákrok. Přesto byl smutný

Video placeholder
Začít diskusi (0)

Roztrhal by se. Jenom aby zabránil gólu. Aby vyprovokoval soupeře. Aby udělal COKOLIV pro vítězství. Hradecký obránce Jiří Vašíček takový prostě je. A v neděli jeho práce výrazně pomohla k zisku bodu v domácím souboji se Spartou (2:3). Přesto byl obrovitý zadák smutný.

LIVE Po prodl.
23
Detail
Sledujte sestřihy (1)

Dokázali se vrátit do prohraného duelu, ve třetí třetině během 46 sekund smazali ztrátu 0:2. Hradečtí byly v euforii, Pražané zmateni obratem situace. Jenže rozhodující úder nakonec přeci jen zasadili oni. V prodloužení je vykoupil Jaroslav Hlinka.

„Je to strašná škoda. My jsme se dokázali parádně zvednout. Hodně tomu napomohl trenér v kabině, protože nám to důrazně vysvětlil. My jsme si k naší hře sami pár věcí řekli a výrazně se zlepšili. Jenže jsme ten obrat nedotáhli, bohužel,“ litoval obránce Jiří Vašíček.

Panoval na brankovišti svém vlastním i na tom soupeřovým. Nebál se provokovat, zajíždět do svých soků. Pochopitelně jim tím trhal nervy. Až tak, že byl Marek Ďaloga při pokusu o oplatu vyloučen. A z následné přesilovky padl vyrovnávající gól.

Video placeholder
Vašíček se v utkání proti Spartě mohl přetrhnout, přesto bral jen bod • iSport.cz

„Vím, že ten důraz asi sparťané nemají úplně rádi. Minulé kolo měli problémy s Ryanem Hollwegem z Plzně a tohle jim prostě nesedí. Oni jsou techničtí, šikovní… Já tu svojí nešikovnost musím naopak nahrazovat něčím jiným. Bojovností.“

Řekne se nešikovnost. Ale to by se Vašíček hodně podcenil. Stačí se vrátit do 34. minuty duelu. Do samostatného úniku se hnal slovenský mladíček a dobrý bruslař Lukáš Cingel, přesto ho dokázal hradecký hromotluk dostihnout a puk ukázkově vypíchnout do rohu.

„Stala se tam chyba vepředu, byl z toho bruslařský souboj… Je dobře, že ještě nejsem úplně nejpomalejší a stihnul jsem to. Jenže… Máme stejně jenom jeden bod,“ opakoval zklamaně. Současný stav věcí ho pořádně trápí.

Video placeholder
SESTŘIH: 28. kolo extraligy, Hradec Králové - Sparta 2:3 v prodl. • iSport.cz

Už proto, že diváci v aréně svůj soubor stále podporují. Věří mu. Žádný pískot se nekoná, platí trpělivost. „Já si to strašně užívám, to publikum je úžasné. Chtějí pomoct týmu i mně osobně. Strašně mi to pomůže, zvedne sebevědomí. Teď jim to jenom vrátit,“ přál si třiatřicetiletý harcovník.

Příští příležitost přijde v pátek v Liberci. „A my už to musíme urvat. Za každou cenu. Je hezké, že jsme teď měli jednu třetinu dobrou. Ale to nestačí. V té naší situaci musíme bodovat víc,“ uzavřel Vašíček.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů