11. března 2016 • 13:00

Kapitán Komety platí za filmování. Teatrálně kopl, tvrdí komise

Autor: ,
720p480p360p240p
Čermák filmoval, rozhodla komise. Kapitán Komety dostal pokutu
TOP VIDEA
Derby pohledem čísel: Slavia víc držela míč, Sparta přesněji střílela Derby pohledem čísel: Slavia víc držela míč, Sparta přesněji střílela
Bohemians - Teplice: Po Reiterově centru se trefil Bartek a Bohemians vedou 1:0 Bohemians - Teplice: Po Reiterově centru se trefil Bartek a Bohemians vedou 1:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Disciplinární komise hokejové extraligy potrestala brněnského Leoše Čermáka za simulaci z čtvrtečního utkání předkola play off, v němž jeho tým porazil Chomutov 3:2. Kapitán Komety odbdržel finanční pokutu ve výši deseti procent základní měsíční odměny za nafilmovaný pád. Po zhlédnutí videozáznamu komise shledala, že hráč ve 53. minutě využil ataku protihráče Petra Šidlíka. "Pádem na ledovou plochu po předchozím odrazu z pravé brusle doprovázeném teatrálním vykopnutím nohou pokusil ovlivnit úsudek rozhodčích a získat výhodu pro vlastní mužstvo," uvádí se v prohlášení.

Naopak bez trestu vyvázl Čermákův spoluhráč Tomáš Malec. Ten byl ve 48. minutě vyloučen na pět minut a do konce utkání za vražení na hrazení obránce Dominika Tejnora, který opustil led s tržnou ránou na hlavě. "Zákrok byl veden na protihráče, který byl v držení kotouče. Hráč ho nejdříve zasáhl holí do oblasti nohou a následně pravým loktem do oblasti zad," uvedl předseda disciplinární komise Karel Holý.

"V důsledku uvedeného jednání došlo k pádu protihráče na hrazení, hráč se však při něm nedopustil zřetelného přistrčení rukama a zákrok nebyl veden v nebezpečné vzdálenosti od hrazení, nýbrž v jeho bezprostřední blízkosti," vysvětlil Holý, proč bylo řízení s Malcem zastaveno. K pádu podle něj došlo mimo jiné i proto, že hráč nebyl na souboj dostatečně připravený.

720p 480p 360p 240p
SESTŘIH: Předkolo play off (3. zápas): Kometa Brno - Chomutov 3:2

 

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze