Naděje Sparty vzala 86. minuta. Životní Bakošova rána započala oslavy

Autor: pan
0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Na ten moment Martin Bakoš nikdy nezapomene. Běžela 86. minutu šestého finálového utkání mezi Spartou a Libercem, když slovenský útočník za stavu 1:1 unikl po pravé straně hřiště a přesnou ranou zápěstím nad levé rameno Pöpperleho branky rozhodl o historicky prvním titulu pro severočeský tým.

Byla to prává finálová bitva. Liberec přijel do vysočanské arény s vědomím náskoku 3:2 na zápasy a podle toho se duel také vyvíjel. Oba týmy vycházely z pečlivých obran, šancí na obou stranách bylo poskrovnu.

O první branku utkání se postaral v 17. minutě Juraj Mikůš a poslal domácí do vedení. Hosté se vyrovnání dočkali ve druhé třetině, když se z přesilovky trefil Petr Vampola.

Do konce zápasu se už natřískaná O2 Arena branky nedočkala. Gól nepřineslo ani první prodloužení. Klíčový moment, který libereckým hráčům životní chvíle štěstí a sparťany ponořil do smutku, přišel v šesté minutě druhého prodloužení.

Slovenský forvard převzal puk na červené čáře, namířil si to k domácí brance a milimetrově přesnou ranou zápěstím nad rameno Pöpperleho branky rozhodl.

"Je to nádhera, druhé prodloužení, rozhodnuto, krásná sezona, prostě nádhera. Důležitější gól jsem určitě ještě nedal. Viděl jsem, jak bek přede mnou couvá, tak jsem zkusil zpoza něj vystřelit a vyšlo to," řekl novinářům po utkání Bakoš.

Zahozená hokejka, rukavice a euforie na lavičce Liberce a v kotli hostujících fanoušků odstartovala oslavy historicky prvního titulu severočeského klubu. Sparťanské čekání na titul se tak minimálně o rok odkládá...

Sparta - Liberec: Titul Liberci vystřelil Martin Bakoš

SESTŘIH: Sparta - Liberec 1:2 po prodloužení (6. finále)

Sparta - Liberec: Video potvrdilo, že Derner nepřekonal Pöpperleho

Sparta - Liberec: Birner trefil v prodloužení tyč

Sparta - Liberec: Hosté přežili závar Sparty v předposlední minutě

Sparta - Liberec: Gól! Juraj Mikuš vymetl šibenici

Sparta - Liberec: Vampola se do finále vrátil gólem

Sparta - Liberec: Marek Hrbas trefil tyč liberecké brány