29. ledna 2017 • 19:45

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Kanonády a překvapení nabídlo dnešní 43. kolo hokejové Tipsport extraligy. Sparta v rámci akce "Sparta vzdává hold" rozdrtila Třinec 12:3, naopak Pardubice překvapivě otočily zápas v Liberci a na ledě lídra vyhrály 6:3. Na páté místo se po výhře 2:1 v Chomutově posunul Litvínov, naopak Kometa spadla po domácí prohře s Plzní 2:3 po prodloužení. Zlín pro změnu zdolal Mladou Boleslav 4:3 v prodloužení a posunul se do elitní desítky. Výhru si v souboji týmů z dolní části tabulky připsala Olomouc nad Karlovými Vary, naopak Vítkovice zvítězily v Hradci Králové 2:0.

Utkání obratů ukončil v prodloužení Řezníček

O posunu Beranů v tabulce před Bruslařský klub rozhodl v čase 61:57 obránce Dalibor Řezníček. Středočeši sice vedli 3:2, ale po obratu Zlína z pozic pro play off vypadli a jsou na 11. místě.

Zlín - Mladá Boleslav: O výhře domácích rozhodl v prodloužení Dalibor Řezníček, 4:3

Hosté: 2:26. Vampola, 28:17. Lenc, 41:54. Látal

Domácí: Kašík (Štůrala) – Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Gazda, Padrnos – Šťastný, P. Holík, Říčka – Okál, Chytil, O. Veselý – Bukarts, Honejsek, J. Ondráček – Ostřížek, Sedláček, Popelka – Gago.

Hosté: Maxwell (Lukáš) – Štich, Stříteský, Hanzlík, Kurka, Kučný, Bernad, Holub – Lenc, Musil, Hyka – Žejdl, Klepiš, Orsava – Látal, Vampola, Urban – Jonák, Pacovský.

Severočeské derby rozhodl Hübl

Litvínovští se díky výhře na šestém místě vzdálili sedmým Pirátům na rozdíl pěti bodů. Chomutov doma utrpěl ztrátu poprvé po čtyřech zápasech. Oba góly vítězů vstřelil chomutovský odchovanec Viktor Hübl.

Hosté: 20:40. V. Hübl, 48:12. V. Hübl

Domácí: J. Laco (Král) – Flemming, Dlapa, Rutta, Kudělka, Valach, Mrázek, R. Havel, Skinner – Vondrka, Huml, Tomica – Račuk, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hlava, Kaše, Lauko.

Hosté: Petrásek (Janus) – Kubát, Gula, T. Pavelka, K. Pilař, Z. Sklenička, F. Pavlík, Kokeš – Lukeš, V. Hübl, Gerhát – J. Černý, R. Hanzl, M. Hanzl – Trávníček, Válek, M. Hořava – Jurčík, K. Reichel, Martynek.

Hradil, Kubičík – Brejcha, Kokrment.

SD ARÉNA

5250 (vyprodáno) diváků

Pardubice ukončily vítěznou sérii lídra

Východočeši se posunuli z poslední pozice o bod před Karlovy Vary. Dynamo se dočkalo plného zisku po měsíčním čekání. Hosté sice prohrávali po první třetině 1:3, ale díky čtyřem gólů ve třetí třetině se radovali z prvních bodů proti Bílým Tygrům v sezoně. Dvěma góly se na tom podílel obránce Marek Trončinský, čerstvá posila Pardubic z Mladé Boleslavi.

Liberec - Pardubice: Rolinek dorazil kotouč za Lašáka a poslal Dynamo do vedení, 3:4

Domácí: 11:16. Bartovič, 17:14. Jánošík, 19:02. Radivojevič

Hosté: 15:03. Trončinský, 25:11. Tomášek, 41:12. J. Sýkora, 48:28. Rolinek, 55:14. Redenbach, 59:12. Trončinský

Domácí: Lašák (Will) – R. Šimek, Ševc (A), Jánošík, Vitásek, Pyrochta, Derner, Plutnar – J. Stránský, Bližňák, Bartovič – Valský, Bulíř, Radivojevič (C) – Svačina, P. Jelínek, Ordoš – Lakatoš, Vantuch, J. Vlach.

Hosté: Martin Růžička (J. Hübl) – Schaus, Trončinský, Čáslava (A), Nedbal, Havlík, Bokroš, Zajíc (A) – P. Sýkora, Redenbach (C), Rolinek – J. Sýkora, Nahodil, Hubáček – Beran, Tomášek, Zadina – Starý, M. Kaut, Bárta – T. Kaut.

Hejduk, Pražák – Jelínek, Suchánek

Home Credit Arena Liberec

5 998 diváků

Olomouc slaví důležité dva body

Karlovarští opět klesli na poslední místo o bod za Pardubice. V čase 63:27 rozhodl útočník Miroslav Holec. Energie tak nenavázala na páteční domácí výhru nad Hradcem Králové (3:2) a venku prohrála počtvrté v řadě. Olomouc naopak uspěla stejně jako v minulém kole v Pardubicích (3:2 po samostatných nájezdech) a získala další důležité body v boji o únik hrozbě baráže.

Hosté: 19:06. O. Beránek, 32:38. Skuhravý

Domácí: Konrád (M. Laco) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, J. Galvas, Houdek (A), Rašner – Laš, J. Knotek, Skladaný – Strapáč, R. Vlach, Eberle – Holec, Herman, T. Mikúš – Matai, Mrázek, Fořt.

Hosté: Závorka (Honzík) – Harant, Dujsík, Sičák (A), M. Rohan, Tomáš Dvořák, Baldajev, Weinhold – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Kindl – Stloukal, Dušek, Gorčík – O. Beránek, Gríger, Flek – Davídek.

Šír, Pavlovič – Flegl, Polonyi

Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst.

Plzeň stoupá, v Brně rozhodl Pulpán

Domácí z posledních devíti zápasů posedmé prohráli. Během této série získali pouze šest bodů a v tabulce klesli na šesté místo. Plzeň se posunula na devátou příčku.

Kometa Brno - Plzeň: Lukáš Pulpán odrazem od domácího obránce nasměroval puk do brány, 2:3

Hosté: 08:16. Lev, 20:37. D. Kubalík, 60:40. Pulpán

Domácí: Čiliak (Vejmelka) – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, Trška, Malec, Bartejs, F. Král – J. Káňa, Čermák (C), H. Zohorna – M. Kvapil, Hruška, Mallet – Dočekal, V. Němec, Haščák – R. Zohorna, Nečas, F. Dvořák.

Hosté: Machovský (Hylák) – Pulpán (A), Čerešňák, D. Sklenička, P. Kadlec (A), Moravčík, Frühauf, Němeček – D. Kubalík, Kracík, Kratěna (C) – Lev, Stach, Indrák – T. Svoboda, Preisinger, Hrnka – Kodýtek, Koreis, Vondráček.

Kubuš, Müllner (SVK) – Komárek, Ondráček

DRFG Arena

7565 diváků

Debakl Třince v Holdu řídil Hlinka

Oceláři před nejvyšší návštěvou sezony (14.020 diváků) už od první minuty vedli, ale Pražané ještě v první třetině otočili skóre na 4:1 a porazili Třinec poprvé v sezoně. Při obratu stihli vstřelit tři góly v rozmezí pouhých 65 sekund. K páté výhře Sparty v poslední šesti vystoupeních přispěl hattrickem kapitán Jaroslav Hlinka, další útočník Brian Ihnacak si připsal čtyři body za gól a tři nahrávky.

Sparta - Třinec: Hlinka zkompletoval hattrick a přidal desátý gól domácích, 10:3

HC Sparta Praha
12:3
ONLINE
29. ledna
17:00
HC Oceláři Třinec

Domácí: 08:51. Kumstát, 13:09. Pech, 13:54. Kudrna, 14:14. J. Hlinka, 27:45. Cingel, 35:12. J. Hlinka, 39:44. Ihnačák, 39:55. Řepík, 46:46. Klimek, 52:01. J. Hlinka, 52:51. Klimek, 56:17. Kudrna

Hosté: 00:57. Hrabal, 23:01. Petružálek, 31:11. Kane

Domácí: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Eminger, Kalina, Švrček, Nedomlel, Gernát, Piskáček – Řepík, P. Vrána, J. Hlinka – Deveaux, Klimek, Forman – Ihnačák, Pech, Kumstát – Kudrna, Cingel, Uher.

Hosté: Hrubec (Hamerlík) – Adámek, Jank, Nosek, M. Doudera, Krajíček, Hrabal, Roth, L. Galvas – Irgl, Kane, Adamský – Hrňa, Marosz, Petružálek – Dravecký, Cienciala, Rákos – Klimenta, Špirko, Jašek.

Pešina, Čech – Blümel, Barvíř

O2 arena

Vítkovice slaví cennou výhru

Ostravané tak vyhráli třetí z posledních čtyř zápasů. Stejně jako v minulém duelu v úterý na Spartě (2:0) brankář Patrik Bartošák neinkasoval a udržel počtvrté v sezoně čisté konto. O branky vítězů se postarali obránce Marek Hrbas a útočník Radoslav Tybor.

Hosté: 31:06. Hrbas, 42:58. Tybor

Domácí: Rybár (Kacetl) – Pláněk, Vydarený (A), Gregorc, Čáp, Štajnoch, Newton, Plášil – Jarůšek, Červený (A), Šimánek – Jaroslav Bednář (C), Kukumberg, Dej – Köhler, Dragoun, Picard – R. Pavlík, T. Knotek, Kopta – J. Dvořák.

Hosté: Bartošák (Dolejš) – Sloboda (A), Klok, Hrbas, Baranka, Urbanec, Výtisk (A), D. Krenželok – Tybor, O. Roman, D. Květoň – Tomi, Stastny, Olesz (C) – Vandas, E. Němec, Kucsera – Kurovský, Illéš, Szturc – P. Zdráhal.