17. února 2017 • 20:32

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

SOUHRN | Kompletní 47. kolo hokejové Tipsport extraligy patřilo papírovým favoritům. Vedoucí Liberec si doma poradil s Olomoucí, Hradec Králové potvrdil formu proti Plzni a Sparta zvítězila ve Zlíně 5:0. Dále si Litvínov připsal výhru ve Vítkovicích a Kometa Brno smetla Pardubice. Z favoritů zaváhal jen Třinec, který si z Chomutova odvezl jen bod, naopak fotbalovou výhru slaví Mladá Boleslav nad Karlovými Vary.

Vítězný obrat korunoval v oslabení Černý

Litvínov si v Ostravě připsal čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů. Hosté sice prohrávali od šesté minuty po trefě Radoslava Tybora, ale skóre otočili díky brankám Miloslava Hořavy a Jakuba Černého, který se prosadil ve 27. minutě ve vlastním oslabení. Vítkovicím přesilovky nešly a v závěru promarnily při power play i 37 sekund trvající výhodu šesti proti třem.

Hosté: 18:00. M. Hořava, 26:50. J. Černý

Domácí: Bartošák (Dolejš) – Sloboda (A), Klok, Hrbas, D. Krenželok, Urbanec, Výtisk (A), L. Kovář – Tybor, O. Roman, D. Květoň – Hudeček, Stastny, Olesz (C) – P. Zdráhal, Kolouch, E. Němec – Tomi, Balán, Szturc – Kurovský.

Hosté: Janus (Petrásek) – Gula, F. Pavlík, Sörvik, T. Pavelka, K. Pilař, Z. Sklenička, Kubát – Martynek, V. Hübl (A), Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl (A), J. Černý – M. Hořava, Gerhát, Trávníček (C) – Jurčík, K. Reichel, Válek.

Pešina, Pražák – Hlavatý, Tošenovjan

Ostravar aréna

6 127 diváků

Výhru Hradce řídil Tomáš Knotek

Východočeši počtvrté za sebou naplno bodovali. Mountfield tak ukončil sérii pěti porážek za sebou ve vzájemných zápasech. Hattrickem se v dresu vítězů blýskl útočník Tomáš Knotek.

HC Škoda Plzeň

Domácí: 03:31. Kukumberg, 08:40. T. Knotek, 41:40. Jarůšek, 45:06. Dragoun, 51:09. T. Knotek, 58:03. T. Knotek

Hosté: 09:42. T. Svoboda, 21:40. Kratěna, 53:24. Lev

Domácí: Rybár (Kacetl) – Pláněk, Vydarený (A), Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Čáp – Červený (A), Dragoun, Šimánek – Jaroslav Bednář (C), Kukumberg, Dej – Jarůšek, T. Knotek, Picard – Köhler, Nedvídek, R. Pavlík – J. Dvořák.

Hosté: Machovský (52. Hylák) – P. Kadlec (A), Němeček, Moravčík, Pulpán (A), Čerešňák, Kvasnička, D. Sklenička – T. Svoboda, Kracík, D. Kubalík – Martin Procházka, Kratěna (C), Lev – Schleiss, Preisinger, Stach – Vracovský, Koreis, Hrnka.

Hradil, Horák – Barvíř, Blümel

FORTUNA aréna, Hradec Králové

4920 diváků

Fotbalovou výhru Středočechů vystřelil Lenc

Středočeši potřetí za sebou naplno bodovali. Ve 45. minutě rozhodl v přesilové hře Radan Lenc. Bruslařský klub udržel čisté konto už ve třetím domácím zápase za sebou. Americký brankář Brandon Maxwell udržel čtvrté čisté konto v sezoně.

Hosté:

Domácí: Maxwell (Halász) – Kučný, Stříteský, Hanzlík (C), Kurka, Holub, Hrdinka, Štich – Lenc, Musil, Hyka – Žejdl, Klepiš, Orsava – Látal, Urban, Pacovský – Pospíšil, Vampola (A), Pabiška (A).

Hosté: Závorka (Tadeáš Dvořák) – Sičák (A), M. Rohan, Harant, Baránek, Tomáš Dvořák, Dujsík, Baldajev – T. Rachůnek, Davídek, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Gorčík – Mullane, Gríger, V. Tomeček – O. Beránek, Kindl, Flek.

Lacina, Hejduk – Lhotský, Špůr

ŠKOENERGO Aréna

3298 diváků

Sparta smetla Zlín, poprvé se trefil Buchtele

Pražané uspěli na ledě Beranů počtvrté za sebou. Pražané tak ukončili třízápasové čekání na plný bodový zisk. Brankář Tomáš Pöpperle udržel počtvrté v sezoně čisté konto. Jedenáctý Zlín doma neuspěl poprvé po šesti vítězstvích za sebou a na desítku pro play off ztrácí stále dva body.

Domácí:

Hosté: 32:05. Řepík, 39:21. Buchtele, 43:14. Uher, 49:18. Kumstát, 51:30. Forman

Domácí: Kašík (Štůrala) – Marušák (A), Řezníček, Matějíček, Blaťák, Žižka (A), O. Horák, Gazda – Šťastný, P. Holík, Říčka – Bukarts, Popelka, O. Veselý (C) – Okál, Chytil, Kubiš – J. Ondráček, Ostřížek, Honejsek.

Hosté: Pöpperle (F. Novotný) – Gernát, Mikuš, Švrček, Kalina, Eminger, Piskáček, Nedomlel – Řepík, P. Vrána (A), J. Hlinka (C) – Klimek, Smejkal, Buchtele – Forman, Pech, Kumstát (A) – Kudrna, Cingel, Uher.

Čech, Šír – Gebauer, Lederer

Zimní stadion Luďka Čajky

Nájezdovou loterii rozlouskl Pirát Vondrka

Piráti vedli od konce první třetiny díky brance Michala Vondrky a za Oceláře vyrovnal ve 44. minutě kanadský útočník Tyler Redenbach. Zápas rozuzlil v rozstřelu svou druhou trefou v utkání Vondrka.

Hosté: 43:05. Redenbach

Domácí: J. Laco (Král) – Rutta, Kudělka, Valach, Dlapa, Mrázek, Skinner, L. Chalupa, R. Havel – Vondrka (C), Huml (A), Tomica (A) – Račuk, V. Růžička, Sklenář – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hlava, Kaše, Lauko.

Hosté: Hrubec (Hamerlík) – Roth, L. Galvas, Hrabal, Jank, L. Doudera, Linhart – Netík, Kreps, Rákos – Irgl (C), Kane, Adamský (A) – Petružálek (A), Redenbach, Klimenta – Hrňa, Marosz, Dravecký.

R. Svoboda, Bulanov – Jelínek, J. Svoboda

4 738 diváků

Kometa rozhodla ve druhé třetině

Jihomoravané ukončili devět zápasů trvající čekání na tříbodové vítězství. Ve 47. kole extraligy porazili na domácím ledě předposlední Pardubice hladce 4:1. Dynamo prohrálo už počtvrté za sebou a připsalo si v této sérii pouze jeden bod. Po dvou bodech za branku a asistenci zaznamenali Marcel Haščák a Tomáš Vondráček.

Hosté: 25:28. J. Knotek

Domácí: Lašák (Will) – Vitásek, Ševc (A), Mojžíš (A), Jánošík, Pyrochta, Derner – L. Krenželok, P. Jelínek, Lakatoš – Radivojevič (C), Bulíř, Valský – Bartovič, Vantuch, Svačina – Ordoš, Bližňák, J. Stránský.

Hosté: Falter (M. Laco) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), Jaroměřský, J. Galvas, Rašner – Laš, J. Knotek (A), R. Vlach – Burian, Sundher, Eberle – Holec, T. Mikúš, Fořt – Matai, Mrázek, Kotala.

Hribik, Bejček – Zíka, Kotlík

5 789 diváků

Lídr slaví pohodlnou výhru, rozhodl Vitásek

Bílí Tygři zdolali Hanáky potřetí za sebou, aniž by jim přitom přenechali jediný bod. Udělali tak další krůček k obhajobě Prezidentského poháru pro vítěze základní části a po dvou vystoupeních pod Ještědem před reprezentační přestávkou, kdy vyšli zcela naprázdno, před svými diváky uspěli.

Hosté: 50:32. Nahodil

Domácí: Vejmelka (Čiliak) – Trška, O. Němec, F. Král, Kováčik, Malec, Bartejs, Gulaši, D. Mikyska – M. Kvapil, Hruška, M. Erat – J. Káňa, Čermák, Vincour – Brabenec, V. Němec, H. Zohorna – Haščák, Dočekal, Vondráček.

Hosté: J. Hübl (Martin Růžička) – Trončinský, Chaloupka, Ščotka, Schaus, Zajíc, Havlík, J. Sýkora, Nedbal – Rolinek, Špirko, P. Sýkora – Hubáček, Tomášek, Beran – Bárta, Nahodil, Zadina – M. Kaut, T. Kaut, Starý.