Jiří Punčochář
10. dubna 2017 • 20:10

Nejdražší finále! Lístek na Kometu za 1250 korun a věrní fanoušci zuří

Reklama
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil
Liberec - Mountfield HK: Stránský se porval s Cibulskisem, souboj skončil remízou Liberec - Mountfield HK: Stránský se porval s Cibulskisem, souboj skončil remízou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Cena vstupenek na finále hokejové extraligy letos poprvé překročí hranici tisíc korun za zápas. Fanoušci Komety Brno (a Liberce, pokud se k lístkům dostanou) zaplatí za třetí, případně čtvrtý duel série až 1250 korun. V Brně je kvůli těmto cenám pozdvižení, lidé Kometě spílají na jejím facebookovém profilu a naštvání si ventilují i na diskusním fóru fanoušků.Sledovat cestu Komety Brno v boji o vytoužený dvanáctý mistrovský titul letos není levná záležitost. Je to sotva pár týdnů, co fanoušky z Brna vytočila cenová politika hradeckého Mountfieldu, který po nich do sektoru pro hosty chtěl za vstupenku stejnou sumu jako na tribunu v Brně, tedy 450 korun. Na Mountfield HK tehdy poslali Českou obchodní inspekci, která s klubem vede správní řízení.

Netrvalo dlouho a zloba fanoušků Komety se obrátila do vlastních řad. Brněnské vstupenky za 800-850 korun na stání a 1200-1250 korun na sezení (nižší cena platí pro držitele permanentek) jsou v porovnání s Libercem (220-380 korun) několikanásobně dražší.

„Dal bych i jednou tolik! Už se těším,“ napsal pod oznámení Komety o prodeji vstupenek na letošní finálovou sérii Michal Tomeček. S tímto pohledem na věc je ale ve výrazné menšině. Desítky dalších si stěžují.

„Finále uvidím v Liberci a v TV. Tohle je fakt moc,“ povzdechl si Oldřich Chudoba. A to je jedna z několika slušných reakcí. Jedná se totiž nejen o nejdražší finále extraligy, ale i o nejdražší vstupenky na zápas Komety. Vloni vyšel lístek na Open Air na 990 korun.„To je apríl?“ tázal se Miroslav Boxan.

720p 480p 360p 240p
Fanoušci Komety o cenách lístků: Prasárna, mluví to o inteligenci vedení Hradce

Jeden pádný argument Kometa má: před sezonou prodávala speciální Celosezonní karty, jejichž ceny byly 5000 korun na stání a 9000 korun na sezení. Držitelé těchto karet mají vstup na play off už zdarma. Rozdíl mezi cenou běžné permanentky a Celosezonní karty činí na stání 1380 korun a na sezení 2740 korun, v obou případech se rozdíl při navštívení všech zápasů vyřazovací části bohatě vyplatí.

Obsáhlejší vysvětlení svým příznivcům slíbila Kometa učinit prostřednictvím svého webu v rozhovoru s majitelem a koučem týmu Liborem Zábranským. Zaskočení cenami lístků jsou ti nejvěrnější i fanoušci z kotle, kteří tvoří na zápasech Komety atmosféru.

„Ani nevíme, co k tomu vůbec napsat…“ hlásí facebookový profil skupiny Modrobílí. „Brněnský hokej pro věrné prostě není,“ myslí si Ultras Style Kometa.

Upozorňují tak na to, že vstupenky na finále v Brně se sice pravděpodobně vyprodají, ale budou si je moct dovolit hlavně bohatší zájemci, kteří ale na místech na sezení moc vůle k aktivnímu fandění nemají a chodí se hlavně kochat.

„Stadec se stejně vyprodá, protože lidi co nemají permici, si takové ceny jednou či dvakrát dovolit můžou, ale pro fans Komety, kteří dali před sezónou 6 litrů za permici a další 2 za čtvrtfinále se semifinálem už je to pěkně drahej špás! Takže finále je pro kravaťáky,“ myslí si fanoušek Marek Pertl.

Vítězná radost hokejistů Komety
Vítězná radost hokejistů Komety

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze