Přestupy v extralize ONLINE: Sparta i Litvínov mají Kanaďana do obrany, hráč Dynama do Boleslavi
Podpisy, přestupy, výměny, příchody borců ze zahraničí i zajímavosti. Všechny extraligové transfery sledujeme ONLINE na iSport.cz.
Zprávy ze dne 22. května 2025
Litvínov získal pro příští sezonu kanadského obránce Quinna Schmiemanna. Verva o angažování třiadvacetiletého beka, jenž má za sebou první rok v Evropě, informovala na webu. Schmiemanna v roce 2019 draftovala v šestém kole Tampa Bay, ale v NHL si rodák z provincie Saskatchewan nezahrál. Působil v nižších soutěžích AHL a ECHL a loni se vydal do Evropy. Většinu sezony hrál za Duklu Trenčín a na závěr ročníku přestoupil do Färjestadu.
„Quinn je mladý a stále perspektivní obránce, který prošel kvalitními soutěžemi v zámoří i v Evropě. Jeho příchod považujeme za důležitý krok ke zvýšení konkurence v naší defenzivě a věříme, že do týmu rychle zapadne,“ uvedl generální ředitel klubu Pavel Hynek.
Zprávy ze dne 21. května 2025
Potvrzeno. Jak již dříve informoval web iSport, v Pardubicích po pěti sezonách končí obránce Ondřej Vála. Urostlý zadák se podle očekávání stěhuje do Českých Budějovic, jak také uvedlo vedení Dynama.
Zprávy ze dne 19. května 2025
Obránce Jan Košťálek se po sezoně ve Vítkovicích vrací do Pardubic. V Dynamu působil po tři sezony, pak odešel na rok do Ostravy, kde za 51 zápasů posbíral 19 bodů (4+15), další asistenci přidal v předkole play off, kdy Vítkovice nestačily na Karlovy Vary. Jedná se o návrat z hostování. Více čtěte ZDE >>>
Zprávy ze dne 17. května 2025
V Pardubicích oznamují jeden očekávaný odchod. S Dynamem se po necelé sezoně loučí americký útočník Jasper Weatherby. Vedení klubu se rozhodlo na bývalého hráče San Jose neuplatnit opci. Kam zamíří sedmadvacetiletý rodák z Portlandu? Nabízí se Liberec, ve kterém v průběhu uplynulého ročníku hostoval. Bílí Tygři už tehdy velice stáli o to, aby v klubu pokračoval.
Zprávy ze dne 16. května 2025
Čtvrteční informace iSportu se začínají potvrzovat, podle nejčerstvějších zpráv z hráčova okolí i pardubického klubu se Vladimír Sobotka stane novou a pro mnohé velmi překvapivou akvizicí extraligového Dynama. Donedávna velký i neoblíbený soupeř v trikotu zásadního rivala se mění v hráče, na nějž bude východočeský klub vydatně spoléhat. Jednat se má zřejmě o roční či dvouletý pakt. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 15. května 2025
Dlouho očekávaný přestup byl oficiálně potvrzen. Důrazný obránce Ondřej Mikliš končí ve Spartě a přestupuje do Pardubic, se kterými byl podle informací iSportu domluvený na spolupráci už před rokem. „V Dynamu vítáme velmi kvalitního defenzivního obránce. Ondra je v nejlepším hokejovém věku, v posledních sezonách se vypracoval ve stabilního extraligového beka a já věřím, že jeho výkonnost může jít ještě výš,“ uvedl sportovní ředitel Petr Sýkora pro klubový web.
Před pár dny vyšlo najevo, že Sparta s útočníkem Vladimírem Sobotkou (37) neprodlouží kontrakt a on se po pěti letech vydá jiným směrem. Už dříve se spekulovalo o Kladnu či Mladé Boleslavi. Ale teď je ve hře něco, o čem je těžké nepřemýšlet, třebaže se jedná o pobídku od největší konkurence pražského klubu. Anebo právě proto? Podle informací iSportu dorazil k někdejšímu reprezentantovi návrh na zaměstnání z Pardubic! VÍCE čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 9. května 2025
Útočník Theodor Pištěk, který působil posledních devět let ve Švédsku, se stal novou akvizicí Litvínova. Uvedl to oficiální klubový web. Třiadvacetiletý odchovanec Sparty strávil uplynulé dvě sezony v celku BIK Karlskoga v druhé nejvyšší lize. „Theodor je mladý a perspektivní útočník s mezinárodními zkušenostmi. Věříme, že jeho příchod posílí naši ofenzivu a přinese nové impulzy do týmu,“ uvedl generální ředitel Litvínova Pavel Hynek.
Zprávy ze dne 8. května 2025
Čtyřiatřicetiletý lotyšský útočník Roberts Bukarts se loučí s Vítkovicemi po celkových pěti sezonách. S ostravským klubem se dohodl na předčasném ukončení spolupráce, přestože měl platnou smlouvu až do roku 2026. Po výtečné sezoně 2022/23 se mu uplynulé dva roky nepovedly, dohromady v nich nastřádal jen 37 kanadských bodů. Před pár týdny skončil v Ostravě i Bukartsův mladší bratr Rihards, jenž v modrobílém dresu odkoutil rok a půl.

Zprávy ze dne 7. května 2025
První posilou hokejistů Pardubic pro novou sezonu je obránce Daniel Gazda z Ilvesu Tampere, jenž se s reprezentací připravuje na mistrovství světa.
Spekulace se potvrdily, Vítkovice ohlásily v pořadí sedmou posilu. Jejich kádr pro příští sezonu rozšíří devatenáctiletý obránce Vojtěch Port, jenž přichází poté, co poslední tři sezony strávil v kanadské juniorce WHL. „Vojtěch je perspektivní obránce s velkým potenciálem, výborným bruslením a herním přehledem. Má před sebou slibnou budoucnost a náš klub věří, že má všechny předpoklady k tomu, aby se stal důležitou součástí týmu v následujících sezonách. Poskytneme mu v tom maximální podporu,“ ujišťuje kouč a sportovní manažer Ostravanů Václav Varaďa. Bronzový medailista z posledního MS juniorů by neměl být poslední vítkovickou akvizicí, podle informací iSport.cz se návrat zkušeného beka Lukáše Kloka blíží.
Zprávy ze dne 6. května 2025
Bývalý sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček získal nové angažmá v druholigovém Havířově, který těsně nedosáhl na postup o patro výš. Od května se stal sportovním manažerem AZ. „Havířov je klub, který má velké ambice a je tady obrovská vůle postoupit do MAXA ligy. Toto vnímám jako největší cíl – udělat vše, abychom vrátili zdejší hokej tam, kam patří. Svůj úkol beru s pokorou a těším se na práci s týmem, z kterého cítím velkou chuť něco dokázat,“ komentoval Šimíček svůj příchod.
Zprávy ze dne 5. května 2025
Vedení Litvínova odhalilo fanouškům druhou posilu do obrany. Verva z Karlových Varů přivádí zkušeného zadáka Michala Plutnara. Jednatřicetiletý rodák z Chotěboře s Libercem v roce 2016 slavil mistrovský titul. „Michal je zkušený zodpovědný bek a umí hrát na obou koncích hřiště. V neposlední řadě je skvělý povahově, chytrý, pracovitý a týmový hráč," uvedl sportovní manažer Tomáš Vrábel pro klubový web.
Zprávy ze dne 3. května 2025
V Litvínově budou i v příští extraligové sezoně nastupovat obránce Ondřej Baláž a útočník Ondřej Jurčík. Verva dnes na svém webu oznámila, že s Balážem podepsala novou smlouvu a na Jurčíka uplatnila opci.
Zprávy ze dne 2. května 2025
Vedle oznámených příchodů trenérů Filipa Pešána a Karla Mlejnka se v Pardubicích dotahují i hráčské přesuny. A to oběma směry. Více čtěte ZDE>>>

Zprávy ze dne 1. května 2025
Krátce poté, co v Pardubicích skončil Miloslav Hořava, představili poražení finalisté play off jeho nástupce. Jak již informoval web iSport, Dynamo do nové sezony povede bývalý reprezentační kouč Filip Pešán, jehož doplňuje někdejší trenér Litvínova Karel Mlejnek. A jaké jsou první změny v kádru? VÍCE čtěte ZDE>>>

Hokejisty Pardubic už nepovede trenér Miloslav Hořava. K týmu přišel v lednu, ale vytoužený titul s ním nezískal. Dynamo podlehlo ve finále Brnu, když v úterý prohrálo doma rozhodující sedmý zápas. Třiašedesátiletému kouči skončila v klubu smlouva. Východočeši o jeho odchodu informovali na webu.
Zprávy ze dne 30. dubna 2025
V Litvínově hlásí avizovanou posilu do obranných řad. Jak už web iSport informoval, zadák Michal Moravčík po konci ve Spartě přestupuje do Vervy, za kterou již hrál v roce 2020. „Na Litvínov mám jen pozitivní vzpomínky. Mé angažmá bylo krátké, ale intenzivní. Byl jsem moc rád, že jsme extraligu tehdy zachránili,“ řekl třicetiletý rodák z Klatov pro klubový web. Někdejší reprezentant podepsal smlouvu na dva roky.
Zprávy ze dne 25. dubna 2025
První změny v kádru odkrývá také už i Litvínov. Sportovní manažer Tomáš Vrábel pro klubový web prozradil jména čtyř hráčů, kteří v žlutočerném dresu nebudou pokračovat. Končí obránci Jared McIsaac s Martinem Hašem a útočníci Matěj Pekař a Joni Ikonen. Za Vervu budou naopak dále hrát po uplatnění opcí a podpisu nové smlouvy zadák Vít Beran a forvardi Maxim Čajkovič, Michal Gut s Janem Šprynarem a Josefem Jíchou.
Potvrzeno. Vítkovice potvrzují příchod zvučné posily. Za Ostravany bude od nové sezony hrát slovenský útočník Marek Hrivík. Třiatřicetiletého centra, který válel ve Švédsku a má na kontě i starty NHL, pro první angažmá v Česku přesvědčil projekt budovaný pod trenérem Václavem Varaďou. „Má velký potenciál, takže nad jeho nabídkou jsem nemusel příliš váhat,“ prozradil nejlepší forvard švédské nejvyšší soutěže v sezoně 2020-21 pro klubový web. Bronzový medailista z olympiády v Pekingu 2022 je v pořadí již šestým hráčem, který posílil Vítkovice. V klubu podepsal víceletý kontrakt poté, co předčasně rozvázal smlouvu v Leksandu.
Zprávy ze dne 24. dubna 2025
V kabině Vítkovic mohou přivítat už pátou posilu před novou sezonou. Za Ostravany bude hrát útočník František Řehák. Pro české fanoušky jde o poměrně neznámé jméno, pětadvacetiletý odchovanec Slavie se totiž už ve 14 letech vydal do Švýcarska, kde rostl v organizacích Davosu, Rapperswilu či Klotenu. Poslední sezony pendloval mezi první a druhou nejvyšší švýcarskou soutěží. Nyní se po 11 sezonách vrací do Česka. „František přichází s cílem posílit náš útočný kádr a rozšířit varianty pro herní styl založený na důrazu, aktivitě v útočném pásmu a na brankovišti. Jedná se o důrazného a fyzicky odolného hráče,“ uvedl trenér Václav Varaďa pro klubový web.
Zprávy ze dne 23. dubna 2025
O Vítkovicích pod vedením Václava Varadi se rozhodně nedá říct, že by na přestupovém trhu lenily. S bekem Ralfsem Freibergsem mají už čtyři posily před příští sezonou. Brzy by měly odhalit další a pořádně zvučné jméno. Ostravané usilují o příchod Marka Hrivíka. Zkušený slovenský útočník, který poslední roky válel ve Švédsku, nedávno předčasně rozvázal kontrakt v Leksandu. Byť má na stole ještě další nabídky, nyní má mít namířeno do Tipsport extraligy. S informací přišel moravskoslezský Deník. Bronzový medailista z olympiády v Pekingu 2022 se kvůli zdravotním problémům letos ani nezúčastní mistrovství světa.

V pořadí čtvrtou posilou Vítkovic se stal lotyšský obránce Ralfs Freibergs. Brzy čtyřiatřicetiletý účastník osmi mistrovství světa a dvou olympijských her přichází do Ostravy po dvouletém angažmá v Hradci Králové. „Jsem šťastný, že se můžu připojit k vítkovické hokejové rodině. Na arénu mám jen ty nejlepší vzpomínky. Vstřelil jsem tam svůj první extraligový gól a minulý rok jsem tady hrál na mistrovství světa. Z týmu znám spoustu hráčů a už se nemůžu dočkat, až se znovu potkáme. Pod trenérem Varaďou jsem hrál už před pár lety a jsem nadšený, že s ním budu znovu pracovat,“ řekl Freibergs. Před pár dny Vítkovice oznámily příchody Krzysztofa Maciaśe, Patrika Brůny a Vojtěcha Budíka.
Zprávy ze dne 21. dubna 2025
Hokejové Vítkovice si připravily pro své fanoušky velikonoční nadílku. Po Krzysztofu Maciaśovi a Patriku Brůnovi oznámily příchod sedmadvacetiletého obránce Vojtěcha Budíka, který v minulých dvou sezonách nastupoval za Liberec. Dříve působil i v Plzni nebo Pardubicích.
„Vojtěch je typ hráče, kterého jsme hledali. I když měl v minulých sezonách velkou smůlu na zranění, věříme, že nejhorší je za ním. Je známý svou spolehlivou defenzivní hrou, skvělou rozehrávkou, bruslením a fyzickou připraveností, což z něj dělá cennou posilu pro naši defenzivu. Má zkušenosti, ale zároveň velikou chuť se dále zlepšovat. Věříme, že jeho příchodem posílíme naši obranu,“ řekl kouč a sportovní manažer Ostravanů Václav Varaďa.
Zprávy ze dne 19. dubna 2025
Po polském útočníkovi Krzysztofu Maciaśovi oznámily Vítkovice druhou letní posilu. Do Ostravy přichází dvacetiletý obránce Patrik Brůna, který v minulé sezoně pravidelně nastupoval za prvoligovou Slavii a pár startů zapsal i v Litoměřicích či extraligové Plzni.
„Patrik je mladý obránce s velkým potenciálem, který má vše před sebou. I přesto, že je ještě v začátcích své profesní dráhy, prokázal své silné defenzivní schopnosti, bruslení, důraz a schopnosti číst hru. Věříme, že se v našem týmu bude dále rozvíjet a v budoucnu se stane důležitým hráčem naší obrany. Má velké předpoklady a my mu chceme dát šanci, aby ukázal, co v něm skutečně je,“ říká vítkovický trenér a sportovní manažer Václav Varaďa.
Zprávy ze dne 16. dubna 2025
Ve Vítkovicích po velké vichřici, která se prohnala kabinou, vítají i první posilu před příští sezonou. A pro klub jde o známou tvář. Po dvou sezonách v zámoří se vrací polský útočník Krzysztof Macias. Dvacetiletý rodák z Nowého Targu, který reprezentoval Polsko na minulém mistrovství světa v Česku, u Ostravanů vyrostl a po získaných zkušenostech z kanadské juniorky ho chtějí nadále rozvíjet. „Vrací se k nám jako komplexnější hráč, který se vyznačuje energií, nasazením a důrazem ve hře. Má výborné ofenzivní schopnosti, skvělý přístup, hraje naplno každé střídání a umí být pro soupeře nepříjemným hráčem,“ uvedl vítkovický kouč Václav Varaďa pro klubový web.
Zprávy ze dne 11. dubna 2025
Litvínov představil složení realizačního týmu pro nadcházející extraligovou sezónu. Hlavním trenérem byl jmenován Michal Broš, asistenty budou Jakub Petr a František Ptáček. Trenérem brankářů zůstává Zdeněk Orct. Více čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 10. dubna 2025
Útočník Petr Hauser bude i v příštích sezonách nastupovat za Vítkovice, kde od ledna hostoval z pražské Sparty. Ostravský klub na svém webu oznámil, že s jednadvacetiletým hráčem podepsal novou smlouvu.
Zprávy ze dne 9. dubna 2025
Po Janu Košťálkovi, Rihardsi Bukartsovi, Juraji Mikušovi nebo Robertu Říčkovi nebude v hokejových Vítkovicích pokračovat ani čtyřiadvacetiletý útočník Marcel Barinka. Na vnuka svazového šéfa Aloise Hadamczika sice Ostravané v průběhu února uplatnili opci, nyní se však cesty hráče a klubu po vzájemné dohodě rozcházejí. Marcel Barinka v modrobílém dresu nastoupil do sedmaosmdesáti utkání, ve kterých vstřelil devatenáct branek a na dalších dvacet přihrál.
Zprávy ze dne 8. dubna 2025
Defenzivní poctivec zůstává. Vítkovický dres bude i nadále oblékat kanadský obránce Joe Leahy, který se s klubem dohodl na víceleté smlouvě. Bývalý bek Greenville Swamp Rabbits v ECHL v závěru sezony Ostravanům pomohl ke zpevnění obrany a postupu do předkola play off.
„Joe se u nás díky své spolehlivé defenzivní hře, výborné rozehrávce a přehledu na ledě stal klíčovou součástí obrany v bojích o předkolo play off. Rychle se adaptoval a ukázal, že je velkou a spolehlivou posilou. Jeho herní kvalita, přístup a profesionalita odpovídají našim ambicím a cílům. Těší nás, že se rozhodl pokračovat v našem týmu a věříme, že v příští sezoně bude ještě lepším,“ řekl k prodloužení kontraktu trenér a sportovní manažer Vítkovic Václav Varaďa.