Momenty 7. kola extraligy: ostré bitky, šrámy i parádní zákroky

Autor: Daniel Ryl
0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

MOMENTY KOLA | Nedělní program 7. kola hokejové Tipsport extraligy naplnil předpoklady a rozhodně nenudil! Fanoušci v Plzni se dočkali další desítky, Chomutov se vrátil do čela a Zlín se dostal z posledního místa. Během zápasů však létaly také pěsti, činili se brankáři a choreem také fanoušci. Podívejte se, co česká nejvyšší soutěž v posledním kole nabídla.

Pěsti létaly v Liberci i v Plzni

Diváci, kteří zavítali na šlágr kola mezi Libercem a Chomutovem (1:4), neviděli jen pohledné hokejové akce a góly, ale také parádní bitku, za kterou by se Adam Jánošík a Brett Flemming nemuseli stydět ani v zámořské NHL. Oba borci se do sebe pustili ve druhé polovině prostředního dějství, kdy odhodili rukavice i helmy a celé extralize ukázali, že se prát rozhodně umí.

Liberec - Chomutov: Bitka jako v NHL! Jánošík a Flemming sundali rukavice

Emoce tryskaly také v Plzni. Na domácí straně se jednalo zejména o gólovou radost, podruhé v sezoně dokonce desetinásobnou! Ve třetí třetině za rozhodnutého stavu 8:2 ale nakopla arénu potyčka mezi Petrem Strakou a hostujícím Jackem Cardwellem, kterému se nelíbilo chování dorážejícího útočníka před brankou Martina Růžičky.

Plzeň - Pardubice: Létají pěsti! Po Moravčíkově střele se poprali Straka a Cardwell

Dlouhý šel k zemi a odvolal trest pro soupeře

V minulých letech byste podobných situací fair play možná napočítali na prstech jedné ruky, ale v úvodu nové sezony Tipsport extraligy se hokejisté činí. Posledním případem je liberecký útočník Adam Dlouhý, který šel ve 46. minutě k ledu po háčku Jaroslava Mrázka z Chomutova.

Následně však trest pro soupeře za stavu 1:1 zrušil. „Skákal jsem po puku, chtěl jsem ho vyšťouchnout. Nejprve jsem nevěděl, jestli se píská faul na mě,“ vysvětloval po utkání domácí borec (celý rozhovor čtěte ZDE).

Liberec - Chomutov: Gesto fair play! Dlouhý po háčku Mrázka spadl, ale faul odvolal

Třetí plzeňský hattrick v sezoně

V Plzni si natočili desítku. Už podruhé v sezoně, ale pro soupeře opět pořádně hořkou! Tentokrát schytali střeleckou formu Západočechů hokejisté Pardubic, kteří si odvezli výprask 2:10. Na rozkladu východočeského soupeře se hattrickem podílel Milan Gulaš, jenž tak doplnil Dominika Kubalíka s Tomášem Mertlem a zaznamenal třetí plzeňský hattrick v sezoně (celý rozhovor s útočníkem čtěte ZDE).

Plzeň - Pardubice: A zase ten Gulaš! Tentokrát se trefil dělovkou v přesilovce, 4:1

Plzeň - Pardubice: Hattrick! Hostující trápení zvýšil třetí trefou Gulaš, 9:2

Semafory v Liberci i finská hbitost

Nedělní kolo bylo bohaté na góly, ale vytáhli se také brankáři! Už v první minutě souboje mezi Libercem a Chomutovem vytasil proti střele Vladimíra Růžičky parádní semafor Roman Will. Jeho mrštnou lapačku pak napodobil v závěru druhé části Ján Laco, který vychytal stoprocentní šanci Lukáše Jaška.

Liberec - Chomutov: Will hned v první minutě výtečně vychytal Růžičku lapačkou

Liberec - Chomutov: Fantastický Laco! Tváří v tvář vychytal lapačkou Jaška

Důležitý zákrok si u vítězství 3:2 na ledě Mountfieldu HK připsal také sparťanský brankář Sami Aittokallio, jenž v deváté minutě vytasil lapačku proti velké šanci Richarda Jarůška.

Mountfield HK - Sparta: Obrovská šance domácích! Střelu Jarůška zastavil Aittokalliův semafor

Dvakrát pukem do obličeje ve Vítkovicích

Chvíle nepozornosti na střídačce a je zle! Ve Vítkovicích se o tom přesvědčil náhradní brankář Jan Růžička z Mladé Boleslavi, který v polovině třetí třetiny dostal pukem do obličeje a za pomoci zdravotníků musel odejít na šití. Ve vítkovické aréně však nešlo o jedinou zdravotní nepříjemnost. Už v polovině utkání totiž na tribuně inkasovala ránu pukem do obličeje i jedna z fanynek, kterou museli rovněž ošetřit zdravotníci (více čtěte ZDE).

Vítkovice - Mladá Boleslav: Náhradního golmana hostí trefil puk na střidačce

Vítkovice - Mladá Boleslav: Divačka zkolabovala v hledišti! Zasáhnout museli záchranáři

Vysoká hůl pro brankáře

Hru vysokou holí trestají sudí dvouminutovým trestem, přestože se nemusí jednat o úmysl. Hráč je ale zodpovědný za svou hůl a nedělní utkání Mountfieldu HK se Spartou přineslo i kuriózní situaci.

V průběhu třetí třetiny se totiž při jedné z akcí domácích přesouval brankář Sami Aittokallio a svou zdviženou holí trefil do obličeje Bedřicha Köhlera, za což dostal první dvě trestné minuty v české nejvyšší soutěži. Trest pak jel odsedět kapitán Jaroslav Hlinka.

Mountfield HK - Sparta: Trest pro Aittokallia. Brankář hrál vysokou holí, pykat jel Hlinka

Choreo pro bývalou oporu

A na závěr se opět vrátíme do Vítkovic, přesněji do úvodu jejich zápasu s Mladou Boleslaví. Fanoušci domácích totiž ukázali, že na své bývalé hráče nezapomínají, přestože třeba slouží pro soupeře.

Přesvědčil se o tom také člen realizačního týmu Středočechů Vladimír Ujčík, kterému fanoušci připravili děkovné choreo za letité služby v moravském celku. „Bylo to naprosto skvělé přivítání, moc za to lidem děkuju,“ řekl po utkání Ujčík (celý rozhovor si přečtěte ZDE).

Vítkovice - Mladá Boleslav: Domácí fanoušci si připravili transparent pro Viktora Ujčíka