18. listopadu 2017 • 16:06

Hradečtí třikrát filmovali, myslí si v Boleslavi. Žádají přezkoumání

Legendární Hašek o Francouzovi: Vždycky se mi líbilo, jak chytá Legendární Hašek o Francouzovi: Vždycky se mi líbilo, jak chytá
LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí

Na svazové půdě se bude šetřit údajné simulování hradeckých hráčů. Rovnou tři podněty zaslal jejich páteční soupeř z Mladé Boleslavi. Vedení BK se po prozkoumání videozáznamu domnívá, že ani jedno vyloučení v posledních deseti minutách nebylo správné, resp., že k němu hosté pomohli. A kvůli tomu přišli o tříbodový zisk, brali totiž jeden za porážku 1:2 po nájezdech.

Ve velkých emocích končil páteční extraligový duel mezi Mladou Boleslaví a Hradcem Králové. Domácí bažili po tříbodovém triumfu, byli k němu blízko, brzy vedli 1:0 a náskok hájili až do 51. minuty. Plán se začal bortit poté, co domácí útočník Petr Holík odešel na trestnou lavici za podražení. Východočeši díky Rudolfu Červenému srovnali.

Posléze v 55. minutě byl vyloučen David Štich za nedovolené bránění, v 57. pak Jiří Hanzlík za vysokou hůl. Ten se s verdiktem arbitrů dlouho nemohl smířit. Domácí tým šel v závěru bitvy do tří.

Hradečtí hráči třikrát filmovali, myslí si v Boleslavi. Dávají podnět k přezkoumání

A podle soudu boleslavských šéfů neprávem, po mylných rozhodnutích sudích. Tým vedený Viktorem Ujčíkem a Borisem Žabkou se v oslabení ubránil, ovšem křivda v klubu zůstala. A dnes dopoledne šla ven.

„Podle nás hrubé chyby, které ovlivnily průběh vyrovnaného utkání. Opět poslední třetina s Hradcem Králové,“ deptá Jana Tůmu, generálního manažera boleslavského BK s připomenutím předchozího vzájemného duelu pod Bílou věží, kde měli Středočeši také kupu připomínek vůči sudím.

Hosté: 51:50. Červený, . Koukal

Domácí: Maxwell (J. Růžička) – Hanzlík (C), Kotvan, Němeček, J. Říha, Štich, Eminger, Bernad – Pacovský, V. Němec, Klepiš (A) – Valský, P. Holík, Orsava – Lenc (A), Urban, Pabiška – P. Kousal, Najman, Martin Procházka.

Hosté: Rybár (J. Pavelka) – Vydarený, Pláněk, Gregorc, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Zámorský – Cingel, Dragoun (A), Köhler – Vopelka, Džerinš (C), Jaroslav Bednář – Červený (A), Koukal, Látal – R. Pavlík, Kukumberg, Miškář.