Autor: mir
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Na svazové půdě se bude šetřit údajné simulování hradeckých hráčů. Rovnou tři podněty zaslal jejich páteční soupeř z Mladé Boleslavi. Vedení BK se po prozkoumání videozáznamu domnívá, že ani jedno vyloučení v posledních deseti minutách nebylo správné, resp., že k němu hosté pomohli. A kvůli tomu přišli o tříbodový zisk, brali totiž jeden za porážku 1:2 po nájezdech.

Ve velkých emocích končil páteční extraligový duel mezi Mladou Boleslaví a Hradcem Králové. Domácí bažili po tříbodovém triumfu, byli k němu blízko, brzy vedli 1:0 a náskok hájili až do 51. minuty. Plán se začal bortit poté, co domácí útočník Petr Holík odešel na trestnou lavici za podražení. Východočeši díky Rudolfu Červenému srovnali.

Posléze v 55. minutě byl vyloučen David Štich za nedovolené bránění, v 57. pak Jiří Hanzlík za vysokou hůl. Ten se s verdiktem arbitrů dlouho nemohl smířit. Domácí tým šel v závěru bitvy do tří.

Hradečtí hráči třikrát filmovali, myslí si v Boleslavi. Dávají podnět k přezkoumání

A podle soudu boleslavských šéfů neprávem, po mylných rozhodnutích sudích. Tým vedený Viktorem Ujčíkem a Borisem Žabkou se v oslabení ubránil, ovšem křivda v klubu zůstala. A dnes dopoledne šla ven.

„Podle nás hrubé chyby, které ovlivnily průběh vyrovnaného utkání. Opět poslední třetina s Hradcem Králové,“ deptá Jana Tůmu, generálního manažera boleslavského BK s připomenutím předchozího vzájemného duelu pod Bílou věží, kde měli Středočeši také kupu připomínek vůči sudím.

SESTŘIH: HC Mountfield HK - BK Mladá Boleslav 2:1

Domácí: 02:11. Pacovský

Hosté: 51:50. Červený, . Koukal

Domácí: Maxwell (J. Růžička) – Hanzlík (C), Kotvan, Němeček, J. Říha, Štich, Eminger, Bernad – Pacovský, V. Němec, Klepiš (A) – Valský, P. Holík, Orsava – Lenc (A), Urban, Pabiška – P. Kousal, Najman, Martin Procházka.

Hosté: Rybár (J. Pavelka) – Vydarený, Pláněk, Gregorc, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Zámorský – Cingel, Dragoun (A), Köhler – Vopelka, Džerinš (C), Jaroslav Bednář – Červený (A), Koukal, Látal – R. Pavlík, Kukumberg, Miškář.