Autor: Jan Pikous
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Třikrát a dost. Po sérii porážek Sparta znovu zná radost z vítězství. Připsala si ho proti hradeckému Mountfieldu, když ambiciózního soupeře porazila 2:1 v prodloužení. Pod obě branky domácích se podepsal Miroslav Forman – zkušený útočník dostal Pražany ve druhé třetině do vedení a v prodloužení pak nahrál na vítěznou trefu Ďalogovi.

Po třech prohrách přišla konečně výhra, asi se vám ulevilo.
Samořejmě. Bylo to nepříjemné a jsme všichni strašně šťastní, že jsme vyhráli, což bylo asi i vidět.

Váš gól padl po zmatku před brankou, jak jste situaci viděl vy?
Přišla tam střela od Klímy (Lukáš Klimek), gólman na puku seděl, měl to pod betonem, ale neměl ho pod kontrolou úplně. Řekli jsme si, že budeme chodit do brány a i takové ošklivé góly nás můžou zvednout. Jsem rád, že to tam padlo.

Sparta - Mountfield HK: Forman poslal puk do odkryté sítě a otevřel skóre, 1:0

Vyhráli jste v prodloužení, dlouho jste ale v zápase vedli. Převládá radost z výhry, nebo zklamání ze ztráty třetího bodu?
Bereme to. Hradec je v tabulce druhý a my teď musíme být rádi za každý bod. Navíc jsme podali super výkon. Sahali jsme po třech bodech, dlouho jsme vedli, škoda, dva body ale určitě bereme.

V neděli jste na domácím ledě podlehli Pardubicím. V čem jste se oproti poslednímu utkání zlepšili?
Asi úplně ve všem. Předevčírem tady nebylo nic. Nějaká lehkost asi stále chybí, ale jinak to bylo o sto procent lepší.

Hradec je v aktuální sezoně docela v laufu, bylo to na ledě poznat?
Ani bych neřekl. Myslím, že jsme je docela přehráli. Nevím, jestli to bylo námi, že bychom hráli tak dobře, těžko říct. Je to samozřejmě kvalitní soupeř, ale dneska jsme byli určitě lepší.

Sparta - Mountfield HK: Je rozhodnuto! Ďaloga si vzal puk a nedal Pavelkovi šanci, 2:1

Sparta - Mountfield HK: Koukal ujížděl sám na Aittokalia a překonal ho střelou mezi betony, 1:1

Ďaloga a Forman se radují z gólu

Domácí: 30:00. Forman, 60:27. Ďaloga

Hosté: 52:14. Koukal

Domácí: Aittokallio (J. Laco) – Z. Michálek, Ďaloga, Kalina, Mikuš, Švrček, T. Pavelka, Nedomlel – Forman, Pech (A), Klimek – Kudrna, P. Vrána (C), Říčka – Jarůšek, Černoch, Reichenberg – Uher, Rousek, Kumstát (A).

Hosté: J. Pavelka (Rybár) – Pláněk, Vydarený (C), Zámorský, Cibulskis, Gregorc, Graňák, F. Pavlík – Köhler (A), Kukumberg, Šimánek – Červený, Džerinš, Cingel – Smoleňák, Koukal (A), Látal – Vopelka, Berger, R. Pavlík.