9. srpna 2018 • 22:30

Čiliak vychytal v přípravě Kometu, Hradec otočil se Spartou z 1:4 na 5:4 v prodloužení

0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

V Brně oslavil dva mistrovské tituly, po několik měsících se však vrátil jako soupeř a hned úřadoval. Slovenský gólman Marek Čiliak si pikantně zpestřil přípravu. Nová opora Slovanu Bratislava vyrazila se svým týmem na přípravné utkání proti Kometě. Tým, ve kterém maskovaný muž strávil převážnou část své kariéry, vychytal a pomohl spoluhráčům k výhře 5:2. Pardubické Dynamo na úvod Mountfield Cupu nestačilo na Davos a se švýcarským výběrem prohrálo 2:3. Hradec Králové na domácím turnaji předvedl famózní obrat a zvítězil nad Spartou 5:4 v prodloužení. V přípravných zápasech extraligových týmů se dařilo Liberci, Olomouci, Zlínu, Litvínovu, či Karlovým Varům.

Sparta pod Kruppem poprvé padla, Pardubice prohrály s Davosem

Sparta vedla ve 24. minutě nad Hradcem Králové už 4:1 díky Andreji Kudrnovi a Robertu Říčkovi, kteří se prosadili dvakrát. Obrat zahájil v polovině druhé části taktéž druhou trefou v utkání Bičevskis, v čase 39:36 se prosadil Matěj Chalupa a v 56. minutě dovršil Bičevskis hattrick. V 64. minutě rozhodl slovenský obránce Dominik Graňák.

Pardubické Dynamo prohrávalo s Davosem už 0:2, když ve třetí minutě otevřel skóre Magnus Nygren a v úvodu druhé třetiny se prosadil Yannick Frehner. Za Pardubice se nejprve v 34. minutě trefil kapitán Tomáš Rolinek a před polovinou třetí části skóroval v přesilovce Francouz Sacha Treille. Nakonec se ale radoval švýcarský celek.

Boleslav skolil bývalý hráč, Třinec padl s Olomoucí

V Liberci se hrál zápas plný zvratů. Stav otevřeli hosté, Bílí Tygři do 27. minuty otočili na 3:1, ale po obratu Bruslařského klubu mezi 51. a 58. minutou sahala po výhře Mladá Boleslav. Vteřinu před koncem třetí třetiny ale vynutil prodloužení Libor Hudáček a v něm rozhodl po 70 sekundách exmladoboleslavský Matěj Stříteský.

Mistrovská Kometa Brno prohrála doma s účastníkem KHL Slovanem Bratislava 2:5. Slovan získal dvoubrankový náskok díky gólům Kylea Chipchury a Chada Raua, tři vteřiny před koncem úvodní části snížil Martin Zaťovič. Hostům vrátil dvoubrankový náskok Matúš Sukeľ, v polovině utkání opět snížil Peter Mueller, ale výhru Slovanu pojistili Rau a Chipchura.

Nováček extraligy Karlovy Vary vyhrál nad Plzní 5:3 i díky dvěma trefám Stanislava Balána. Za poražené skóroval rovněž dvakrát Milan Gulaš. V dalším klání soků z domácí nejvyšší soutěže vyhrála Olomouc nad Třincem 3:2 po samostatných nájezdech, v kterých si připsal vítěznou trefu Petr Strapáč.

Litvínov zvítězil i ve druhém přípravném utkání proti Kladnu. Tentokrát dostali Rytíři výprask 0:5. Kvůli technickým důvodům se utkání hrálo na zimním stadionu v Mostě. Zlín si na turnaji v Přerově pohrál s jihlavskou Duklou a vyhrál s přehledem 6:2.

Mountfield Cup v Hradci Králové

HC Dynamo Pardubice - HC Davos 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 34. Rolinek, 48. S. Treille - 3. Nygren, 23. Frehner, 55. Kessler.

Mountfield HK - HC Sparta Praha 5:4 v prodl. (1:3, 2:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 16., 30. a 56. Bičevskis, 40. M. Chalupa, 64. Graňák - 11. a 19. A. Kudrna, 15. a 24. Říčka.

Zubr Cup

Berani Zlín - HC Dukla Jihlava 6:2 (0:0, 4:1, 2:1)
Branky: 24. Herman, 28. E. Kulda, 30. Popelka, 35. Poletín, 43. Václavek, 56. Ferenc - 29. Štebih, 44. Anděl.

Přípravné zápasy

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 5:4 v prodl. (1:1, 2:0, 1:3 - 1:0)
Branky: 27. a 60. Hudáček, 3. Bulíř, 25. Lenc, 62. Stříteský - 5. Žejdl, 51. D. Šťastný, 57. Pláněk, 58. Skalický.

HC Olomouc - HC Oceláři Třinec 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 25. Holec, 27. Irgl, rozhodující sam. nájezd Strapáč - 46. Roberts Bukarts, 51. Hrňa.

HC Verva Litvínov - Rytíři Kladno 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)
Branky: 27. Matoušek, 39. J. Petružálek, 47. F. Lukeš, 48. Trávníček, 51. J. Mikúš.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 5:3 (3:2, 0:0, 2:1)
Branky: 17. a 59. Balán, 3. Gorčík, 4. Beránek, 55. Havránek z tr. střílení - 19. a 58. Gulaš, 16. Eret.

HC Kometa Brno - HC Slovan Bratislava 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Branky: 20. Zaťovič, 31. Mueller - 12. a 59. Chipchura, 17. a 33. Rau, 23. Sukeľ.