Mountfield chce mít do pěti let tým na titul. Jedničkou bude Pavelka | iSport.cz
11. září 2018 • 15:59

Mountfield chce mít do pěti let tým na titul. Jedničkou bude Pavelka

Autor:
TOP VIDEA
UFC v Praze: O2 arena bouří, hlavním tahákem je u fanoušků Pudilová UFC v Praze: O2 arena bouří, hlavním tahákem je u fanoušků Pudilová
Zlín - Bohemians: Sudí ofsajd neviděli, Vacek si obešel Bartošáka i Dostála a zvýšil na 2:0! Zlín - Bohemians: Sudí ofsajd neviděli, Vacek si obešel Bartošáka i Dostála a zvýšil na 2:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dvakrát po sobě se Mountfield dostal do semifinále extraligy, budoval silný a drahý tým s velkými jmény. Na úplný vrchol klub ale nedošel a mění strategii. „Striktní cíle jsme si poprvé nestanovili. Ihned po ukončení minulé sezony jsme avizovali, že proběhne generační výměna. Dnes je průměrný věk týmu 25 let, to je jeden z nejnižších v extralize. Stanovili jsme si pětiletý horizont, ve kterém chceme vybudovat tým, který se bude ucházet o titul,“ prohlásil prezident klubu Miroslav Schön.Novým trenérem s pětiletou smlouvou se stal Tomáš Martinec, dosavadní asistent Václava Sýkory. „Tým prošel velkou obměnou. My trenéři jsme spokojeni, jak kluci pracují i jak noví hráči zapadli do týmu. Obraz hry je takový, jaký bychom si představovali. Zatím jsme zklamaní z produktivity a výsledky v Lize mistrů nebyly takové, jaké bychom si přáli. Čeká nás ještě hodně práce,“ uvedl na tiskové konferenci.

Jeho svěřenci ve čtyřech zápasech vyhráli jenom jednou, když doma porazili Rouen 4:3. „Jestli tady nepostoupíme ze skupiny, žíly mi to trhat nebude. Můj postoj k Lize mistrů je dobře znám. Chceme hrát hokej, který se bude líbit fanouškům a partnerům a který nebude dělat ostudu akcionářům. Považujeme za povinnost účast v play off, žádné jiné cíle si letos nedáváme. Chceme stmelit a vybudovat tým, který si pro úspěch dojde v budoucnosti,“ nechal se slyšet Miroslav Schön.

Novým sportovním manažerem se stal Jaroslav Bednář, v minulé sezoně kapitán Mountfieldu, jeho roli v kabině pak převzal Petr Koukal, který stejnou funkci vykonával už v Pardubicích a v Jekatěrinburgu. Do Hradce během léta dorazilo 10 nových tváři, změny se dotkly všech pozic. Pryč je například brankář Patrik Rybár, místo kterého klub disponuje dvojicí Jaroslav Pavelka a Brandon Maxwell.

„Do branky se dostanou oba, ale jedničkou bude Jarda Pavelka,“ prozradil Bednář. „Z nových obránců bych vyzdvihl Tomáše Linharta, který ukazuje od první chvíle svůj vysoký standard a velmi dobře vypadají i mladí hráči, kteří bojují o místo. Trenéři budou mít těžké vybrat správnou šestici z devíti beků, které máme. Myslím, že z útočníků nám vyšel příchod Matěje Chalupy, na svůj věk je velmi dobře vybaven technicky a má dobrou střelu, dobře se jeví i Matej Paulovič, Juraj Bezúch, plus naši odchovanci,“ vypočítával nový sportovní manažer.

Nové éra hokeje v Hradci začíná. Postupně se tady má dát dohromady tým, který prožene celou extraligu, jenž bude mít základ ve vlastní líhni. Takový je plán. „Ti co mě znají, moc nevěří, že dovedu být trpělivý. Opravdu se o to budu ale maximálně snažit. Mladí kluci udělají chyby, to se stane, starší pak neuhasí všechno. Sám sebe jsem přesvědčil, že musím být trpělivý. Faktem ovšem je, že moje trpělivost má taky svoje hranice. Kdybych měl pocit, že tým dělá ostudu, zasáhnu velmi radikálně,“ dodal ještě prezident Schön.

Předseda představenstva hokejového klubu Mountfield Hradec Králové Miroslav Schön své hráče plány na titul nezatížil.Předseda představenstva hokejového klubu Mountfield Hradec Králové Miroslav Schön své hráče plány na titul nezatížil.

Hradečtí hokejisté se radují ze vstřelené branky
Hradečtí hokejisté se radují ze vstřelené branky

 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga nabízí celkem 52 kol základní části, po které následuje play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >>

MS v hokeji 2019 (Slovensko)Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Speciály 2019: MS v biatlonu * MS v alpském lyžováníČlánky odjinud


Články odjinud