29. září 2018 • 19:39

SESTŘIH: Pardubice - Kometa 3:2sn. Bitvu rozhodl v nájezdech mladík Kusý

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Tradiční bitvu ovládly Pardubice. Dynamo si v sobotní dohrávce 5. kola poardilo s Kometou Brno a slaví výhru 3:2 po samostatných nájezdech, které rozhodl mladý útočník Denis Kusý, který naskočil teprve do třetího extraligového utkání v kariéře. V základní hrací době se za domácí prosadili Miloš Bubela a Petr Sýkora, za hosty skórovali Bedřich Köhler a Michal Barinka.

Do sestavy mistrovského Brna se zařadil poprvé útočník Václav Karabáček, který po dvouletém působení na farmách Buffala v AHL a ECHL předčasně ukončil se Sabres smlouvu a v pondělí se upsal Kometě. Její majitel a kouč Libor Zábranský po slabé produktivitě z posledních dvou duelů zamíchal složením tří útoků a do branky se postavil místo Langhamera poprvé v sezoně expardubický Vejmelka.

Kouč Dynama Miloš Holaň po nepodařených posledních zápasech změnil všechny čtyři útočné formace. První šance měli hosté, ve třetí minutě musel Kacetl likvidoval pokusy Dočekala a Zaťoviče . Na druhé straně měl větší možnost Sýkora, ale z úhlu z pravé strany za ležícího Velmelku puk do branky nedostal.

V 15. minutě měli domácí velkou příležitost otevřít skóre. Treilleho fauloval v šanci Zaťovič, ale Marosz nařízené trestné střílení neproměnil. Trefil levou tyč Vejmelkovy branky. Na druhé straně nedotáhl průnik Zohorna a s Köhlerovým bekhendovým pokusem si poradil Kacetl.

SESTŘIH: Pardubice - Kometa Brno 3:2sn. V nájezdech rozhodl Kusý

Kometa naopak hned první soupeřův faul potrestala. Při Wishartově vyloučení ještě Kacetl stačil vyrazit Bartejsovu ránu z pravého kruhu, ale z dorážky se prosadil Köhler. Dynamo svou první přesilovku v polovině utkání nevyužilo. Sýkora z levé strany po Hrabalově přihrávce trefil boční konstrukci branky. Při Zohornově trestu tečoval Bubela puk do Vejmelkovy masky.

Pardubice vytěžily v úvodu třetí třetiny vyrovnání z Pláškova vyloučení z konce druhého dějství. Wishartovu střelu usměrnil mezi betony brněnského gólmana Bubela a slovenský útočník se dočkal v pátém utkání v české extralize premiérové trefy. Prosadil se dvě vteřiny po návratu Pláška na led, takže se osmnáctiletý forvard Komety ještě nestihl zapojit do bránění.

V 47. minutě se prodral po pravé straně u mantinelu Perret, bekhendem našel volného Sýkoru a pardubický kanonýr otočil stav. Při následném Malcově vyloučení kryl Vejmelka Bubelovu střelu a půl minuty po skončení přesilovky hosté vyrovnali. Od modré čáry zamířil přesně k pravé tyči bek Barinka .

Pardubický útočník Denis Kusý se raduje z gólu v samostatných nájezdech, který se nakonec ukázal jako vítězný

Další možnost Komety měl Dočekal a na druhé straně byl blízko gólu bek Miromanov. Prodloužení neodvrátila ani přesilovka Dynama při Malletově trestu. V dobré pozici přestřelil Sýkora.

V nastavení nejdříve v šanci minul bekhendem Štencel na druhé straně zastavil Treilleho už s vypršením času za cenu faulu Nahodil. V rozstřelu se trefil v první sérii za hosty Kašpar , ale následně už se prosadili jen domácí Marosz a Kusý, který si připsal v třetím extraligovém startu v kariéře premiérový gól.

Ohlasy trenérů:

Miloš Holaň (Pardubice): „Měli jsme samozřejmě respekt ze soupeře, ale také takové zdravé sebevědomí, i když to nebylo po našich výsledcích jednoduché. Každý si uvědomoval, že nám chybí útočná i obranná fáze, dostali jsme spoustu gólů. Od začátku týdne po zápase na Spartě jsme tvrdě trénovali právě tyto situace a myslím, že kluci dnes odvedli velice dobrou práci. Nechtěli jsme, aby Kometa šla do vedení, což se nám nepodařilo, ale povedlo se nám vyrovnat. V určitých fázích zápasu jsme byli lepší, hnalo nás k tomu i vynikající publikum. Ondra Kacetl nás podržel v situacích, kdy nás třeba soupeř přečíslil. Troufám si říct, že jsme mohli vítězství urvat na svou stranu už ve třetí třetině. Vedli jsme 2:1, ale nezblokovali jsme střelu Barinky. Mohli jsme zlomit zápas na svou stranu ještě v přesilovkách i za tři body, ale i dva jsou pro nás v naší situaci velice cenné.“
Kamil Pokorný (Brno): „Do utkání jsme slušně vstoupili a měli jsme dvě nebo tři šance. Bohužel jsme ale celkově v zápase měli vyloučení a z toho bylo pět naprosto zbytečných útočných faulů. Tím jsme dostávali domácí do hry a museli jsme neustále nasazovat speciální týmy na oslabení. Ve třetí třetině jsme byli rádi, že jsme vůbec zápas díky Michalovi Barinkovi srovnali. V závěru, kdy jsme udělali znovu zbytečný faul, jsme málem přišli i o ten bod. Nájezdy nám vyšly v Olomouci a dnes ne, to už je loterie.“

Domácí: 41:39. Bubela, 46:23. P. Sýkora, . Kusý

Hosté: 23:57. Köhler, 48:53. Barinka

Domácí: Kacetl (Klouček) – Cardwell, Wishart, Hrabal, Miromanov, Čáslava, Budík – Vondráček, Bubela, Rolinek – Treille, Marosz, Kusý – P. Sýkora, Poulíček, Perret – Dušek, Venkrbec, T. Svoboda – Mandát.

Hosté: Vejmelka (Langhamer) – D. Mikyska, Mikuš, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka – Kašpar, P. Holík, Zaťovič – R. Zohorna, Hruška, Plášek ml. – Karabáček, Nahodil, Mallet – Köhler, L. Čermák, Dočekal.

Klíčové momenty utkání:

Pardubice - Kometa Brno: Kusý to udělal výborně, v samostatných nájezdech rozhodl o bodu navíc pro Dynamo

Pardubice - Kometa Brno: Radost domácích netrvala dlouho, Barinka vyrovnal na 2:2

Pardubice - Kometa Brno: Sýkora to trefil z první a obrátil vývoj utkání, 2:1

Pardubice - Kometa Brno: Vyrovnáno! Bubela nasměroval kotouč přesně mezi betony Vejmelky, 1:1

Pardubice - Kometa Brno: Byl to faul, nebo ne? Kašpar i Poulíček vyloučeni

Pardubice - Kometa Brno: Köhler z předbrankového prostoru dorazil kotouč do sítě, 0:1

Pardubice - Kometa Brno: Treille faulován, Marosz z trestného střílení napálil pouze tyč