Tipsport Extraliga - Základní část - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Brno - 29. září 2018   15:00

Pardubice
41:39' Bubela (Wishart, Cardwell) • 46:23' P. Sýkora (Perret, Poulíček) • ' Kusý
3:2
(0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)

2:1 (SN)

Brno
23:57' Köhler  (Kašpar, Bartejs) • 48:53' Barinka  (Hruška, Štencel)
Pardubice
Kacetl (Klouček) – Cardwell, Wishart, Hrabal, Miromanov, Čáslava, Budík – Vondráček, Bubela, Rolinek – Treille, Marosz, Kusý – P. Sýkora, Poulíček, Perret – Dušek, Venkrbec, T. Svoboda – Mandát.
Hodek, Úlehla – Frodl, Komárek
ČSOB Pojišťovna ARENA
8788 diváků
Brno
Vejmelka (Langhamer) – D. Mikyska, Mikuš, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka – Kašpar, P. Holík, Zaťovič – R. Zohorna, Hruška, Plášek ml. – Karabáček, Nahodil, Mallet – Köhler, L. Čermák, Dočekal.

SESTŘIH: Pardubice - Kometa Brno 3:2sn. V nájezdech rozhodl Kusý

Nejlepší hráči utkání:

Dynamo Pardubice – Petr Sýkora
Kometa Brno – Bedřich Köhler
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dynamo Pardubice.
Dva parádní nájezdy v podání domácích rozhodli o bodu navíc pro Pardubice. DENIS KUSÝ si položil Vemelku a následně za něj zasunul kotouč.
65:00'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Lukáš Nahodil – 2 min., podrážení).
64:17'
Dynamo vyhodilo kotouč pouze na zakázané uvolnění.
63:39'
Marosz vyslal slibnou střelu z pravého kruhu, gólman hostí vyrazil puk ramenem.
63:05'
Sýkorovu střelu z levé strany zápěstím chytil Vejmelka do lapačky.
61:59'
Vondráček rychle objel branku a snažil se zasunout kotouč, Vejmelka se rychle přemístil.
60:19'
Hrabal prošel individuálně mezi dvěma hráči a stále drží puk na své holi v útočné třetině.
60:01'
60:00'
59:51'
Sýkora nejprve promáchl u levé tyče a následně Vejmelka vyrážel Wishartovo nahození bekhendem z levého kruhu.
59:35'
Po Perretově zakončení z pravého kruhu se bude vhazovat po levici Vejmelky.
58:39'
Kašparova střela z pravé kruhu byla mírně tečována, puk skončil na zadním mantinelu.
58:24'
Zaťovičovo nahození z levé strany vyhnalo Kometu do středního pásma.
58:02'
Další obrovská šance Dynama, Vejmelka udržel svým pravým betonem puk před brankovou čárou.
57:34'
Pardubičtí se dostali do tlaku, nejprve neprotlačili puk za ležícího Vejmelku, následně střela Sýkory skončila v ochranné síti.
57:08'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Rostislav Marosz – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Leoš Čermák – 2 min., hrubost).
56:52'
Bubela byl při střele z mezikruží zblokován, Dynamo zůstává na puku.
56:24'
Dynamo se rychle vrátilo do útočné třetiny, kde zahajuje kombinaci.
56:09'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Alexandre Mallet – 2 min., sekání).
56:03'
Zaťovič pálil při rychlém útoku přes obránce, Kacetl chytil puk do lapačky a přerušil hru.
55:46'
Před brankou Komety zvinkl zmatek, Miromanov však nedokázal z pravé strany propálit hradbu těl.
54:44'
Do dobré šance se dostal z levé strany Dočekal, o zákroku Kacetla vyhodilo Dynamo na zakázané uvolnění.
54:07'
Barinka chtěl rychle odehrát puk na vlastní modré, jenže ho poslal na zakázané uvolnění.
53:03'
Budík neudržel puk před modrou čárou, Pardubicím byl odpískán ofsajd. Následuje komerční přestávka.
52:17'
Marosz se hnal do rychlého brejku, jeho zakončení vyrazil Vejmelka mimo tři tyče.
51:15'
Bartejs jen nahodil puk na branku od modré čáry, Kacetl ho raději chytil do lapačky a přerušil hru.
50:21'
Pardubičtí se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
48:53'
Kometa právě vstřelila branku!
Domácí se však ve vedení dlouho neudrželi. Rozhodčí chtěli vylučovat na domácí straně, to se ovšem nakonec nestalo, jelikož se střelou zápěstí prosadil od modré MICHAL BARINKA. Asistence: Jan Hruška.
46:23'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Tomáš Malec – 2 min., nesportovní chování).
46:23'
Dynamo právě vstřelilo branku!
Pardubičtí měli početní výhodu, rozhodčí už se chystal vylučovat. Při tom Perret nahrál z pravé strany přes celou šíři hřiště PETRU SÝKOROVI, jenž se trefil střelou z první a otáčí vývoj utkání. Asistence: Jordann Perret.
46:04'
Střelecký pokus Köhlera z levé strany zlikvidoval Kacetl lapačkou, následuje komerční přestávka.
44:48'
Oba týmy mírně přidaly na tempu hry, k vidění je ofenzivnější hokej.
43:56'
K održenému puku se dostal před brankou volný Poulíček, který ho poslal bekhendem pouze do pravého betonu Vejmelky.
43:12'
Pardubické vyhození z vlastní třetiny skončilo na střídačce Komety, vhazovat se tak bude před Kacetlem.
42'
Vyrovnáno! Bubela nasměroval kotouč přesně mezi betony Vejmelky, 1:1
42:54'
Kometa přidala na aktivitě a Kacetl má plné ruce práce.
41:39'
Pardubice těsně po konci přesilové hry srovnávají stav! Wishart našel svým nástřelem v mezikruží volného MILOŠE BUBELU, který nasměroval kotouč přesně mezi betony Vejmelky. Asistence: Ty Wishart a Jacob Cardwell.
41:10'
Pardubičtí se s novou pětkou usadili znovu v útočné třetině, kde zatím jen kombinují.
40:11'
Rolinek nahazoval puk na bránu z pravé strany, Sýkorovi se nepovedlo tečovat kotouč.
40:01'
Ve druhé části pokračovaly oba týmy v podobném hokeji jako v té první. Ve 24. minutě se ale poprvé změnilo skóre, když úspěšnou dorážkou v předbrankovém prostoru využil početní výhodu Komety Bedřich Köhler. Pardubičtí byli i ve druhé třetině mírně střelecky aktivnější, jenže se jim nedaří prosadit se ani v přesilové hře.
40:00'
39:43'
Po rychlé souhře pálil z první od modré Miromanov, bránící hráči Brna puk nepropustili na branku a následně ho vyhodili ven z vlastního pásma.
39:37'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Karel Plášek ml. – 2 min., držení).
38:51'
Kometa se příliš nikam netlačí, nyní čeká s pukem u vlastní branky.
37:52'
Další rychlý přechod Pardubic do útočné třetiny, Perretova střela přes obránce prolétla vedle levé tyče.
37:14'
Kusý rychle zavezl kotouč do útočného pásma, Dynamo o něj přišlo za bránou Vejmelky.
35:47'
Rolinek poslal puk zpoza branky do předbrankového prostoru, tam však nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
35:40'
Nyní se píská zakázané uvolnění na straně Komety.
34:24'
Pardubicím pomalu končí přesilová hra, nyní poslali kotouč na zakázané uvolnění.
33:41'
Gulaši získal puk na vlastní modré a poslal ho přes celé hřiště.
32:43'
Miromanov střílel z první od modré, Vejmelka vyrazil puk nad branku okrajem lapačky.
32:37'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Radim Zohorna – 2 min., držení).
32:11'
Pardubičtí vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.
32:02'
Kometa aktivně pracovala v okolí branky Kacetla, k ohrožení pardubického gólmana se ale nedostala. Následuje komerční přestávka.
31:19'
Ve velké šanci byl Sýkora, jenže ten svou střelou z první z kruhu trefil pouze boční část branky.
30'
Byl to faul, nebo ne? Kašpar i Poulíček vyloučeni
30:48'
Cardwell se opřel do puku na modré z první, Vejmelka vyrazil puk před sebe, jenže ani Treille se svou dorážkou nebyl úspěšný.
30:08'
Rolinek s Maroszem se snažili protlačit puk za Vejmelku, ten ležel na ledě, ale dokázal ho lapačkou přikrýt a přerušit hru.
29:46'
Sýkora svou dělovkou z první nastřelil bránícího hráče a Kometa se následně osvobodila vyhozením.
29:31'
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Václav Karabáček – 2 min., hákování).
29:10'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Patrik Poulíček – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Lukáš Kašpar – 2 min., nedovolené bránění).
28:59'
Zohorna dobře tečoval mezi kruhy, jenže poslal puk těsně vedle pravé tyče.
28:47'
Perretova dlouhá přihrávka na Sýkoru po levém mantinelu končí zakázaným uvolněním.
28:04'
Treille se snažil prosadit individuálně, se střelou přes obránce ale neuspěl, puk skončil vedle branky.
27:13'
Domácí aktivně napadali rozehrávku soupeře a to se jim vyplatilo. K puku se dostal Budík, jeho ránu příklepem si Vejmelka pohlídal.
26:45'
Útok Komety po levé straně zastavil odpískaný ofsajd, následuje komerční přestávka.
25:47'
Dynamo se snaží rychle srovnat, je sice v útočné třetině, ale nedostává se k vážnějšímu ohrožení branky.
23:57'
Hosté rychle využívají první nabídnutou početní výhodu a ujímají se vedení. Bartejs dostal nahrávku na pravou stranu, jeho střelu ještě Kacetl vyrazil, ale na dorážku BEDŘICHA KÖHLERA z předbrankového prostoru už nestačil. Asistence: Lukáš Kašpar a Tomáš Bartejs.
23:29'
Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Ty Wishart – 2 min., nedovolené bránění).
23:18'
Bubela dostal zpoza branky a chtěl střílet z první, jenže netrefil puk ideálně.
22:20'
Poulíček jel s Perretem na jednoho obránce, Poulíček to vzal na sebe, jenže do jeho střely se položil obránce Gulaši.
21:49'
Pardubičtí jen nahodili puk za branku soupeře a odjeli střídat.
20:28'
Malletova střela z pravé strany byla zblokována, Kometa si ještě udržela v pásmu, jenže i další střela z pravé strany mířila mimo.
20:01'
První třetina byla bojovná z obou stran, mírně aktivnější bylo domácí Dynamo, která poslalo na branku jednou tolik než Kometa. Pardubičtí se mohli dostat do vedení z trestného střílení, při jeho exekuci však trefil Rostislav Marosz tyčku.
20:00'
19:56'
Kometa na konci první části vyhodila kotouč na zakázané uvolnění, mezitím ale doběhla časomíra a před Vejmelkou se tak vhazovat nebude.
19:13'
Bubela vystihl rozehrávku soupeře ve středním pásmu, jenže byl o puk ihned připraven.
17:51'
Čáslava dlouho čekal se zakončením, nakonec si s pukem nabruslil do dobré střelecké pozice, ale těsně minul.
17:20'
Marosz nahodil puk bekhendem do předbrankového prostoru, žádný z jeho spoluhráčů se k němu nedostal včas, aby mohl rychle zakončit.
15'
Treille faulován, Marosz z trestného střílení napálil pouze tyč
15:55'
Hokejisté bojovali o puk v rohu kluziště, získala ho sice Kometa, ale špatnou přihrávkou ho ztratila a Dynamo rychle založilo protiútok.
14:31'
Exekuce trestného střílení se ujal Rostislav Marosz, najel si z levé strany, jenže trefil pouze vzdálenější tyč!
14:31'
Treille se snažil zakončit sám před brankou při tom byl faulován a bylo nařízeno trestné střílení!
13:36'
Köhler dostal nahrávku do útočné třetiny a ihned střílel, jenže trefil do nohy obránce Pardubic a puk skončil v rohu hřiště.
12:51'
Zatím je to hlavně souboj o střední pásmo, ani jeden tým není výrazně aktivnější.
11:22'
Kusý nahrál na modrou Treillemu, jeho střela byla sražená, Dynamo alespoň pokračuje v útočné akci.
10:14'
Bubela zavezl puk do útočné třetiny, jenže u zadního mantinelu o něj přišel a Kometa se vydává do protiakce.
09:02'
Sýkora jen protečoval puk ve středním pásmu na branku soupeře, Vejmelka musel přerušit hru, jelikož k němu dojížděl rozjetý Perret.
08:23'
Domácí zamkli soupeře v jeho obranném pásmu, puk letěl na branku několikrát, ale ani jednou vážněji neohrozili branku Vejmelky.
07:33'
Útočnou akci Dynama zastavil odpískaný ofsajd.
06:34'
Pardubičtí bojovali o puk u zadního mantinelu u branky soupeře, kde ale nakonec vybojovala puk Kometa, která zákládá útok.
06:01'
Po řadě nepřesností ve středním pásmu od obou týmů následuje komerční přestávka.
05:11'
Pardubičtí se dostali do rychlého protiútoku, Bubelova přihrávka ale na rozjetého Miromanova neprošla.
04:58'
Köhler srazil v brankovišti Kacetla, hra je přerušena a vhazovat se bude po pravici pardubického gólmana.
04:31'
Velké zmatky nastaly před Vejmelkou, k odraženému puku se na pravé straně brankoviště dostal Sýkora, který však neprotlačil puk do brány.
03:51'
Plášek svou nepřesnou přihrávkou vyhnal Kometu z útočného pásma, ta nyní zakládá svou další akci od vlastní branky.
02:57'
Bubelova střela z otočky z levé strany byla zblokována a Brno se vydalo do rychlého protiútoku, který skončil odpískaným ofsajdem.
02:17'
Köhler se ocitl sám v mezikruží, kam dostal přihrávku a Kometa se hned z první útočné akce mohla ujmout vedení!
01:19'
Brno se zatím ještě ani nedostalo s pukem do útočné třetiny, Pardubice dobře vstoupily do utkání.
00:29'
Kometa se osvobodila z prvního mírného tlaku Dynama jen díky zakázanému uvolnění.
00:08'
První rychlá akce Dynama, Vejmelka raději přikryl puk a přerušil hru.
00:01'
V dresu Komety se dnes poprvé představí nová zámořská akvizice Václav Karabáček! Dynamo pošle do boje Denise Kusého a Matouše Venkrbce.
Netradičné v sobotu odpoledne přijdou hokejoví fanoušci do ČSOB Pojišťovna ARENY, kde v 15:00 vypukne dohrávka 5. kola Tipsport extraligy mezi Dynamem Pardubice a Kometou Brno. Úřadující mistr se drží ve středu tabulky, v posledních dvou kolech se mu příliš nedařilo. V předposledním utkání zvítězil na ledě Olomouce až po nájezdech, následně prohrál na domácím ledě 0:2 s Mladou Boleslaví. Dynamo je na tom ovšem ještě hůře, s pouhými třemi body je na předposledním místě tabulky. Na domácím ledě Pardubice odehrály dva zápasy a ani jeden z nich nevyhrály, naopak Kometa zvítězila v obou venkovních duelech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.