Třinecká továrna na úspěch: Mladí místo žoldáků a náročný kouč Varaďa | iSport.cz
Květoslav Šimek
30. dubna 2019 • 05:00

Třinecká továrna na úspěch: Mladí místo žoldáků a náročný kouč Varaďa

TOP VIDEA
SE SIMONOU: MasterPech! Sparťanský útočník uvařil. A co sázka? SE SIMONOU: MasterPech! Sparťanský útočník uvařil. A co sázka?
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Vyplatí se vsadit na Liberec. Jak naložit se Spartou za vysoký kurz? SÁZKAŘSKÉ TIPY: Vyplatí se vsadit na Liberec. Jak naložit se Spartou za vysoký kurz?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Finanční jistota. Nejlepší zázemí a tréninkové podmínky. Fungující partnerský klub. Trenéři spjatí s regionem. A konečně i promyšlená strategie pro vyhledávání, výchovu a rozvoj talentů. Oceláři Třinec už zdaleka nejsou jen partou přeplácených žoldáků. Skvěle fungující organizace po loňském stříbru slaví mistrovský titul. Zlato brala i v kategorii juniorů. „Poupravili jsme filozofii klubu, ale pořád tenhle sport děláme proto, abychom vyhrávali,“ říká spokojeně šéf Ján Moder.Podpora Třineckých železáren je pro klub klíčová. Silný partner je zárukou finanční jistoty. V dnešní době zásadní věc. Oceláři měli díky železárnám vždy nadstandardní podmínky. To platí stále.

„Hokej budeme podporovat i dál,“ ujišťuje šéf klubu Ján Moder, který je prvním místopředsedou Třineckých železáren. Viceprezident klubu Jan Czudek je generálním ředitelem ocelářského gigantu a předsedou představenstva. Oba jsou pro hokej zapálení, nehrozí, že by podpora vyschla. K nové Werk Areně a tréninkové MiniWerk Areně už se tak plánuje nová tělocvična pro pohybový rozvoj mladých hokejistů s ledovou plochou pro přípravku. Zázemí je na špičkové úrovni. „Srovnatelné s NHL, kolikrát i lepší,“ přitakává zkušený obránce Lukáš Krajíček.

Jen peníze ovšem na zdravě fungující klub nestačí. Zvlášť v hokeji, který si na rozdíl od fotbalu není schopen „vydělat“ prodejem hráčů. Oceláři slavili první titul v roce 2011. Od té doby do minulého roku jednou vyhráli základní část (2014/15) a ve stejném ročníku brali stříbro. Dvakrát skončili čtvrtí, jednou pátí. Dvakrát kousali zklamání z desátého místa.

Kontrolovaná investice 

I proto se před dvěma lety rozhodli ke změně strategie. Lépe a efektivněji pracovat s mládeží, investovat s větším rozmyslem. Dohlédnout na to měli dva bývalí hráči: Jan Peterek jako nový sportovní ředitel a Václav Varaďa jako začínající trenér. Úspěchy se dostavily hned: loni stříbro, letos zlato.

„Nastavili jsme to natvrdo tak, že nebudeme tolerovat trenérovi a sportovnímu řediteli, že se naberou hráči a teprve pak se bude řešit, co s nimi,“ říkal viceprezident klubu Czudek. 

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga Karjala Cup 2019

20. kolo
Články odjinud


Články odjinud