Spartu stály špatné výkony vyšší zisk, klub od ztráty zachránil sponzor | iSport.cz
14. srpna 2019 • 14:53

Spartu stály špatné výkony vyšší zisk, klub od ztráty zachránil sponzor

Autor: e15.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
S vysokými očekáváními počítám, chceme fanouškům udělat radost, říká Krejčí
Leeds nabízí za Stancia cca 200 miliónů! Tvrdík reagoval na Twitteru: Hezká starost!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Management či fanoušky hokejové Sparty trápily v posledních sezonách hlavně nelichotivé sportovní výkony jejich klubu. To se propisuje i do hospodaření Holešovických. Za hospodářský rok trvající od srpna 2017 do loňského července klub vykázal zisk 1,1 milionu korun. O rok dříve přitom Pražané vydělali téměř devět milionů korun. I kvůli nízkému počtu odehraných zápasů ve vyřazovací části na domácím stadionu - Sparta vypadla hned v předkole play-off - se klubu meziročně propadly tržby, a to o více než 33 milionů korun na 217 milionů.

„Pokles zisku je způsoben brzkým koncem sezony, a tedy výpadkem části příjmů ze vstupného na utkání. Klub zároveň přišel o část příjmů z reklamy, konkrétně o bonusy z partnerských smluv navázané na postup v play-off,“ uvedl klub ve výroční zprávě podepsané tehdejším předsedou představenstva Petrem Břízou.

Od propadu do ztráty klub zachránila smlouva s generálním partnerem, kterým je obchodní řetězec Billa. "Zisk jsme udrželi, protože jsme se mohli opírat o partnerství se společností Billa," píše se ve zprávě. Klub také uzavřel víceletou spolupráci s hlavním partnerem, pojišťovnou Merkur.

>>>Více čtěte na e15.cz<<<

Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud