Hokejový Zlín v krizi: Návrat kouče Svobody a Hostákův konec? | iSport.cz
Michal Koštuřík
16. října 2019 • 04:35

Hokejový Zlín v krizi: Návrat kouče Svobody a Hostákův konec?

TOP VIDEA
Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Sparta na Baníku remizuje, v Edenu domácí tým může inkasovat SÁZKAŘSKÉ TIPY: Sparta na Baníku remizuje, v Edenu domácí tým může inkasovat
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jak dál ve Zlíně? Na stole byly v úterý večer podle informací Sportu dvě varianty. Návrat Roberta Svobody na střídačku a tím pádem odchod generálního manažera Martina Hostáka. Anebo „status quo“ čili setrvání kouče Antonína Stavjani i GM. Pravděpodobné je, že se poslední tým tabulky rozloučí se švédským centrem Rickardem Palmbergem, jenž nenaplňuje očekávání.Něco se musí stát. Takhle to ve Zlíně cítí snad všichni. Bídný start do sezony dost možná odnese trenér Antonín Stavjaňa, jehož odvolání je na spadnutí. Pokud k němu opravdu dojde, měl by se k týmu vrátit Robert Svoboda (53). Ten vedl Berany v předchozích dvou a půl letech a v létě s ním generální manažer Martin Hosták neprodloužil smlouvu. Svoboda byl převelen k juniorce.

Jenže tah se Stavjaňou nevychází. Tým nešlape, sráží ho absence klíčových hráčů a svázaná hra. Ve Zlíně vypukla při vědomí přímého sestupu panika. Jak z toho ven? Bude spásou Svoboda?

Mužstvo každopádně zná, problém je, že prý nechce spolupracovat s Hostákem. Má to být postavené tak, že buď GM odejde, anebo Svoboda případnou nabídku nepřijme.

Hosták prozatím zkoušel lehce zatřást s kádrem. Příchody hráčů jsou však limitované financemi. A navíc o jednu avizovanou posilu klub nečekaně přišel. V úterý dopoledne bylo oznámeno, že Berany posílí útočník Petr Pohl. Odchovanec Vítkovice, jenž odehrál posledních pět let v německé DEL, kývl na smlouvu na šest utkání do listopadové reprezentační pauzy.

Minulý ročník odehrál za Wolfsburg Grizzlys a ve 28 utkáních nasbíral 13 bodů (7+6). „Dobře se pohybuje a věříme, že nám v současné situaci pomůže. Potřebujeme se složením útoku zahýbat,“ sdělil Hosták. Za pár hodin se ukázalo, že Pohl dává přednost nabídce z Drážďan. Tohle nevyšlo….

Nakonec platí jen příchod Francouze Valentina Claireauxe (28), účastníka posledního MS na Slovensku. Ten strávil poslední čtyři roky ve Finsku – naposledy Sport Vaasa, 40 zápasů, 9 bodů (5+4). „Jedná se o středního útočníka, navíc praváka. Právě takový typ hráče potřebujeme. Slibujeme si od něho, že nám zvýší konkurenci v útoku a zvedne se produktivita. Kvalitu má, neboť přichází z nejvyšší soutěže ve Finsku,“ představil nováčka Hosták. Claireaux už dorazil.

Měsíční smlouva nebude prodloužena útočníkovi Romanovi Szturcovi, jenž by měl zamířit do prvoligové Poruby. Ve Zlíně nepřesvědčil. Totéž platí o letní posile Rickardu Palmbergovi. Má se za to, že s ním klub po schůzce s útočníkovým agentem v nejbližších dnech rozváže lukrativní kontrakt. Třicetiletý švédský centr zaznamenal v jedenácti startech jen dva body (1+1) a neplnil očekávanou roli lídra. Do týmu nezapadl, navíc se v neděli v Litvínově zranil.

Je však možné, že po krachu jednání s Pohlem ještě dostane šanci.

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji do 20 let (26. prosince 2019 - 5. ledna 2020, Ostrava a Třinec)

Kompletní informace Program Vstupenky

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga Channel One Cup 2019

26. kolo
Články odjinud


Články odjinud