Rekord na Spartě! Víc diváků přišlo na extraligu jen pod širým nebem | iSport.cz
13. listopadu 2019 • 22:47

Rekord na Spartě! Víc diváků přišlo na extraligu jen pod širým nebem

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
iSport podcast: Zahrála Sparta proti Boleslavi nejlépe pod Jílkem? A je závislá na Kangovi? iSport podcast: Zahrála Sparta proti Boleslavi nejlépe pod Jílkem? A je závislá na Kangovi?
Flek přišel o Moskvu, nahradí ho Lenc. Přenese si Gulaš pohodu z ligy i do nároďáku? Flek přišel o Moskvu, nahradí ho Lenc. Přenese si Gulaš pohodu z ligy i do nároďáku?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Souboj tradičních soupeřů Sparty a Kladna, který se dnes v hokejové extralize hrál po téměř šesti letech, přilákal do ochozů libeňské O2 areny rekordních 17.220 diváků. Absolutní extraligový rekord (21.500 diváků) z duelu pod širým nebem mezi Kometou Brno a Spartou v lednu 2016 nemohl být vzhledem ke kapacitě haly překonán. Stanoven byl ale nový rekordní zápis pro zápas v hale. Dosavadní maximum drželo utkání Kladna a Brna, které rovněž v O2 areně vidělo v říjnu 2012 při výluce v NHL 17.182 diváků.Vyprodané hlediště svědčilo více Spartě. Lídr extraligy přehrál Kladno s přehledem 6:2. „Myslím si, že na nás dolehla tíha okamžiku. Pro některé hráče je ohromný rozdíl, když hráli ještě minulý rok nebo dva roky předtím před 150 diváky a teď najednou hrají před 17 tisíci,“ připustil legendární kladenský útočník Jaromír Jágr.

Sám se do O2 areny vrátil po čtyřech a půl letech. „Vím, že poslední zápas, který jsem tady hrál, byl na mistrovství světa v Praze,“ připomněl neúspěšný boj o bronz proti USA v květnu 2015. „Vděčím fanouškům za to, že přišli a halu vyprodali. Bohužel nejsem Jágr, kterým jsem byl před 20 lety, to bychom se bavili o něčem úplně jiném. Sám sobě pořád věřím, ale musím si počkat na svoji šanci,“ doplnil Jágr.

Sparta se v dosavadním průběhu ročníku může těšit velké podpoře. Před svými diváky hrála zatím osmkrát a její zápasy v O2 areně vidělo 83.475 diváků, v průměru takřka 10 a půl tisíce na zápas. „Atmosféra byla super. Doufám, že v pátek proti Hradci Králové to bude minimálně stejné. Všichni jsme si to užili,“ pochvaloval si domácí útočník Miroslav Forman.

Jágr o vyprodané O2 aréně: Pro kluky je to ohromnej rozdíl

Sparta - Kladno: Tolik lidí jsem v O2 Areně od svého příchodu ještě neviděl, těšilo Kruppa

Sparta - Kladno: Nepodali jsme stoprocentní výkon, mrzelo Čermáka

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga Channel One Cup 2019

26. kolo
Články odjinud


Články odjinud