Jágr v přecpané O2 areně: Z „68“ selhala časomíra, na Spartě se vztekal

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Před čtyřmi a půl lety na stejném místě zvedal ruce k nebi a dostával fanoušky do extáze. Ve středu se poprvé od domácího mistrovství světa 2015 Jaromír Jágr znovu proháněl na ledě O2 areny. Nyní už ne v dresu národního týmu, ale jako hráč Kladna v extraligovém utkání proti Spartě. Natěšené fanoušky dokázal znovu nalákat, přišlo jich 17 220! Až po strop zaplněný stadion přihlížel, jak sedmačtyřicetiletý matador bojuje s lídry extraligy. Skvělou nahrávkou dokonce asistoval u druhého kladenského gólu, z Prahy si však odvezl domů porážku 2:6.

1641 dní. Přesně tolik času uplynulo od chvíle, kdy se poslední aktivní vítěz z Nagana naposledy proháněl na hřišti O2 areny, kde se v bitvě o bronz s USA (0:3) loučil s hokejovou reprezentací. Sbohem českému nároďáku dal před pravidelně vyprodanou halou a jako člen All-star týmu šampionátu. V rámci extraligy však bylo čekání Pražanů na Jaromíra Jágra ještě delší. Naposledy v rámci elitní soutěže nastoupil v Praze 20. listopadu 2012, ještě proti Slavii!

Po sedmi letech se v multifunkční hale ukázal se svými Rytíři znovu, tentokrát už proti Spartě. Každého zvědavce, který v den zápasu pokukoval po zisku lístků na Jágra v akci, čekalo hořké zklamání. Pevnost vedoucího týmu extraligy byla beznadějně vyprodaná.

SESTŘIH: Sparta - Kladno 6:2. Vyprodaná O2 arena vytvořila divácký rekord!

Než se však všichni diváci dostali na svá místa, zápas proti legendě již začal a neobešel se bez technických problémů. Časomíra na kostce nefungovala. Až do začátku třetí minuty tedy museli pořadatelé měřit čas na stopkách.

Chvíli poté se Jágr dostal do první větší akce, přihrávka na spoluhráče mu ale nevyšla podle představ. Chyby kladenské ikony využili sparťané, kteří z protiútoku slavili první branku zápasu. Trefu Andreje Kudrny ještě posvětil videorozhodčí. V následujících minutách hry se hrající majitel Rytířů na ledě netvářil úplně šťastně. Puk se nelepil na hůl, táhl nohy, celkově se svým výkonem nebyl evidentně spokojený. Sparta navíc odskočila na skóre 3:0, kladenský pardál se na ledě chvílemi i vztekal.

Hokejisté Sparty se radují z prvního gólu v utkání s Kladnem

Hráči s „S“ na hrudi ale soupeře s číslem 68 nedokázali úplně zastavit. Ve 46. minutě nádherně přihrál na gól Antonínu Melkovi, který snížením stavu na 2:4 vykřesal Kladnu naději. Hosté mohli stáhnout manko na startu třetí dvacetiminutovky v přesilovce, při které na ledě nechyběl ani Jágr. Od deváté trefy v sezoně nebyl daleko, na brankáře Jakuba Sedláčka se snažil nasypat co nejvíce střel. Sparťané ale oslabení dokázali přečkat a vzápětí zvýšit svůj náskok v zápase, který si již dokázali pohlídat.

Během duelu, na který oba týmy čekaly více jak pět let, bylo znát, že velká rivalita mezi sousedícími městy ani v nejmenším nevyhasla. Fanoušci Sparty i Kladna do sebe od úvodního vhazování šili pomocí pokřiků. V průběhu druhé třetiny se na dokonce porvali v blízkosti kotle hostů!

Nechybělo málo a porval se i Jágr. V závěrečné třetině se dostal do dvou potyček s domácími hráči. V jednom z případů chytil sparťanského obránce Tomáše Dvořáka, aby zkrotil jeho vášně.

Sparta - Kladno: Jágr se připletl do potyčky, ale nikdo rukavice neshodil

1. Liberec 52 30 5 2 15 179:131 102
2. Třinec 52 27 4 4 17 163:125 93
3. Sparta 52 21 14 1 16 174:145 92
4. Mladá Boleslav 52 22 10 6 14 155:124 92
5. Plzeň 52 27 2 7 16 162:142 92
6. Kometa Brno 52 21 5 6 20 143:156 79
7. Olomouc 52 20 5 7 20 123:129 77