Vondrka prodloužil v Pardubicích. Potvrdil kvalitu, ocenil ho Salfický | iSport.cz
12. února 2020 • 13:18

Vondrka prodloužil v Pardubicích. Potvrdil kvalitu, ocenil ho Salfický

Autor:
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Magazín COACH: pilot Šonka i analýza české fotbalové koncepce
Král penalt a památných gólů. Podívejte se na všechny Kangovy trefy ve Spartě!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Michal Vondrka podepsal novou roční smlouvu s extraligovými Pardubicemi. Sedmatřicetiletý hráč přišel do Dynama v lednu z Mladé Boleslavi a snaží se pomoci Východočechům, aby se udrželi mezi elitou. Pardubice jsou v tabulce poslední."Michal během posledních utkání potvrdil své kvality a výborně zapadl do naší kabiny. Náš zájem o něj logicky pokračoval a jsem rád, že se nám podařilo se s ním domluvit i na další sezonu. Jedná se o velmi zkušeného hráče, který by v další sezoně měl být jedním z lídrů kabiny," uvedl člen představenstva klubu Dušan Salfický v tiskové zprávě.

Vondrka za Pardubice zatím odehrál šest zápasů, ve kterých vstřelil dvě branky a přidal tři asistence. "Rozhodování nebylo příliš složité, protože se chci podílet na vrácení Dynama tam, kam patří. Budu se snažit naplnit očekávání vedení klubu i fanoušků a věřím, že tuto sezonu dotáhneme tam, kam si všichni moc přejeme, a to k záchraně klubu v extralize," uvedl Vondrka.

Rodák z Českých Budějovic hrál nejvyšší soutěž vedle mateřského klubu, Mladé Boleslavi a Pardubic i za Slavii, Spartu a Chomutov. V sezoně 2007/08 získal se Slavií titul, v sezoně 2016/17 byl vyhlášen nejlepším extraligovým hráčem. Představil se na olympijských hrách v Pchjongčchangu a třech světových šampionátech. V roce 2012 získal bronz.

"Pro nás je důležité, že jsme se rychle a bez problémů dokázali s vedením Dynama domluvit a Michal je spokojený," řekl František Tausch z agentury Global Management Group, která hráče zastupuje.

Pardubice - Mladá Boleslav: Vondrka se prosadil! Využil úžasné přihrávky Rolinka, 2:1

Zkušený útočník Michal Vondrka se při své premiéře v dresu Pardubice střelecky prosadil, na vítězství proti Spartě to ale nestačilo
Zkušený útočník Michal Vondrka se při své premiéře v dresu Pardubice střelecky prosadil, na vítězství proti Spartě to ale nestačilo

Sparta - Pardubice: Vondrka se dočkal gólu hned při premiéře za Dynamo, 0:1

Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud