Martin Pešout
25. března 2020 • 21:27

NEJ bitky hokejové extraligy: Vopat rozparovač, nezklamal Kočí či Hollweg

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Derby? Bez penalty na Haraslína, Tanko ve Zlíně na hraně, říká KR
Slavia na Letné? Trochu jako v Barceloně, říkají Saňák a Dostálek. Zaparkoval Trpišovský autobus?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kromě gólů zvednou diváky ze sedadel také ostré šarvátky. V NHL jsou fenoménem a vznikl kvůli nim web hockeyfights.com pojednávající o těch nejlepších. Čas klasických bitkařů však za mořem už odezněl, a tak ty nejlepší kousky sahají spíš už do historie. Na českých stadionech rvačky nejsou úplně tak běžnou záležitostí, občas k pořádné bitce ovšem dojde i v extralize. Tady je přehled těch nejlepších!V předkole play off 2010 došlo k jedné z nejepičtějších bitek v historii české extraligy. Slavia tehdy sice porazila Litvínov 3:2 na zápasy. Ještě po letech se ale více než o výsledku série mluvilo o bitce z pátého rozhodujícího zápasu. Litvínovský Roman Vopat rozpáral Jiřího Vašíčka . A to doslova. Přestože slávistický obránce patřil mezi tvrďáky, na Vopata ošlehaného bitkami z NHL a nižších zámořských soutěží absolutně nestačil.

A ještě jednou Jiří Vašíček. Tenhle brousek si v roce 2011 vyšlápl na dnešního trenéra Třince Václava Varaďu. A v tvrdém souboji uspělo kladivo ze severu Moravy. Varaďa přece jen ve své zámořské kariéře platil za drsňáka a svého času v Ottawě a v Buffalu pár bitek absolvoval.

David Kočí se v NHL prosadil jako typický bitkař, a tak spustil velký poprask, když se po své zámořské kariéře vrátil do české extraligy. Bylo otázkou času, kdy někoho seřeže a na konci listopadu 2012 si to rozdal s brněnským Borisem Valábikem. Slovenský obr byl ovšem taky těžkou váhou, takže nakonec došlo k celkem rovnocenné šarvátce.

Bitka Ryana Hollwega s Miroslavem Formanem
Bitka Ryana Hollwega s Miroslavem Formanem

Jednu dobu se extraliga neuměla vypořádat s tvrdostí Ryana Hollwega . Tenhle americký bijec posílal ostrými zákroky protihráče k ledu a občas shodil i rukavice. Jako v bitce s Davidem Štichem. Na podzim 2015 tehdy vítkovický zadák ovšem Američanovi solidně vzdoroval.

Rekordní hromadnou bitku předvedli hokejisté Zlína a Sparty v roce 2010. Sudí dohromady rozdali 439 trestných minut. V šarvátce řádil tehdy zlínský Jiří Kučný, který inzultoval Davida Výborného , za což si vysloužil čtyřzápasovou stopku. Paradoxní posléze bylo, že za rok Kučný přestoupil právě do Sparty.

Jako bonus uvádíme řádění Zbyňka Skleničky z dubna 2011. Rozhodující 7. zápas baráže o extraligu mezi Mladou Boleslaví a Ústím nad Labem přinesl málo vídanou bitku, která se z ledu přesunula mezi střídačky. V hlavních rolích Zbyněk Sklenička a Boris Žabka.

NEJ bitky hokejové extraligy: Vopat rozparovač, nezklamal Kočí ani Hollweg
Video se připravuje ...

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud