28. března 2020 • 04:30

Nejpodceňovanější hráči extraligy: mistr vhazování i hrdý Slovinec

Vstoupit do diskuse
0
 • Kdo jsou nejpodceňovanější hráči extraligy?Kdo jsou nejpodceňovanější hráči extraligy?FOTO: Koláž: iSport.cz

  Nepřišel za velké peníze, ani jeho gáže není taková, že by podle ní měl patřit k nejvýraznějším hráčům v extralize. Jenže výkonem na ledě je jinde, výš, než se čekalo. Prakticky v každém týmu extraligy někoho takového najdete. Patří mezi klíčové muže sestavy, mile překvapil, nebo svůj standard drží dlouhodobě vysoko, jen se o něm tolik nemluví. Deník Sport nabízí seznam nejpodceňovanějších hráčů soutěže.

 • 10. Jakub Šlahař, (28 let, útočník) - Zlín

  Jakub Šlahař Jakub ŠlahařFoto ČTK

  Zápasy: 51
  Body: 32 (11+21)

  Tohle povýšení z Přerova se Beranům povedlo. Šlahař se v druhé sezoně ve zlínském dresu vypracoval v klíčového hráče. S parťákem Antonínem Honejskem vládnou týmové produktivitě, a hlavně oni zařídili klidné umístění mimo sestupové pozice. Jen do budoucna potřebuje ještě zapracovat na lepší střelecké efektivitě.

 • 9. Petr Šenkeřík, (29 let, obránce) - K. Vary

  Petr Šenkeřík Petr ŠenkeříkFoto ČTK

  Zápasy: 49
  Body: 25 (5+20)

  Jeho příchod přesně vystihuje možnosti, jaké klub má. Zlínský odchovanec hodně cestoval, měnil kluby, pomalu vyklízel extraligou skříňku. Petr Šenkeřík přišel z Ústí nad Labem, v nejvyšší soutěži posouvá svoje maxima. Posbíral teď třeba víc bodů než Ondřej Němec, Jan Kolář nebo Milan Doudera.

 • 8. Gašper Krošelj, (33 let, brankář) - Ml. Boleslav

  Gašper Krošelj Gašper KrošeljFoto ČTK

  Zápasy: 38
  Úspěšnost: 22 vítězství, 2.18 GAA, 91.95%

  „Gašper už druhým rokem potvrzuje svoje kvality,“ řekl sportovní ředitel Mladé Boleslavi Radim Vrbata o svém brankářském klenotu při podpisu nové roční smlouvy. Hrdý Slovinec měl druhý nejlepší průměr obdržených branek na zápas a celý ročník dokazoval, že už najisto patří do absolutní gólmanské špičky v tuzemsku.

 • 7. Filip Pavlík, (27 let, obránce) - Mountfield HK

  Filip Pavlík Filip PavlíkFoto Michal Beránek (Sport)

  Zápasy: 49
  Body: 17 (7+10)

  Nemluví se o něm tolik, sám toho taky moc nenamluví. Ale na ledě? Vymyslete mu jakoukoliv úlohu, zvládne ji. Je silný při defenzivní práci, má ale i dobré momenty směrem dopředu, umí se zapojit do útoku. Bonusem je jeho rána. Nápřah mu netrvá moc dlouho, dovede vypálit rychle a tvrdě.

 • 6. Jakub Flek, (27 let, útočník) - Karlovy Vary

  Jakub Flek Jakub FlekFoto Pavel Mazáč / Sport

  Zápasy: 51
  Body: 38 (14+24)

  Neustálý růst. Tak by se dal popsat kariérní vývoj rodáka z Mariánských lázní v posledních třech ročnících. Před dvěma lety dotáhl Karlovy Vary do nejvyšší soutěže, kde se chytil natolik, že mu v současné sezoně přišla premiérová pozvánka do reprezentace. Drobný diblík si pozornost zaslouží.

 • 5. Lukáš Nahodil, (31 let, útočník) - Olomouc

  Lukáš Nahodil Lukáš NahodilFoto ČTK

  Zápasy: 51
  Body: 35 (18+17)

  Dlouho mu trvalo, než dostal šanci v prvních dvou formacích v Pardubicích, často slyšel, že je moc hubený. Nakonec měl tři sezony po sobě, kdy atakoval 30 bodů. Kometa nebyla jeho rajón, Boleslav taky ne. Olomouc? Na čísla nejlepší sezona kariéry. Sedí mu, když si má s kým vyměnit puk.

 • 4. Petr Jelínek, (35 let, útočník) - Liberec

  Petr Jelínek Petr JelínekFoto ČTK

  Zápasy: 51
  Body: 16 (7+9)

  Duše liberecké kabiny a král extraligového vhazování. Jeho jméno nenajdete mezi nejproduktivnějšími hráči, ani neudiví na ledě finesou pro oko diváka. Jelínkovou doménou jsou tvrdá dřina a vůdčí schopnosti. Nenajdete trenéra, který by ho nechtěl nasadit do své defenzivní lajny.

 • 3. Jan Mandát, (24 let, útočník) - Pardubice

  Jan Mandát Jan MandátFoto ČTK

  Zápasy: 50
  Body: 30 (17+13)

  Ve třech sezonách mezi roky 2016-2019 nastřílel v soutěžních zápasech jen 14 gólů. Ano, dohromady. Teď tohle číslo překonal v jednom ročníku. Už rok zpátky se do šancí dostával, ale dost jich neproměnil. Teď se v koncovce výrazně zlepšil. Zůstalo mu skvělé bruslení, plus dobrá defenziva.

 • 2. Radan Lenc, (28 let, útočník) - Liberec

  Radan Lenc Radan LencFoto Pavel Mazáč (Sport)

  Zápasy: 49
  Body: 39 (21+18)

  Šikovné křídlo o sobě v letošní sezoně dalo pořádně vědět. Lenc si zvýšil osobní bodové maximum o šest bodů na cifru 39 a poprvé se prostřílel na metu 20 branek. Společně s Liborem Hudáčkem a Michalem Birnerem byl hlavním důvodem skvostné ofenzivní jízdy Liberce.

 • 1. Adam Zbořil, (24 let, útočník) - Ml. Boleslav

  Adam Zbořil Adam ZbořilFoto ČTK

  Zápasy: 51
  Body: 31 (13+18)

  Když hrál v Kanadě a ve Finsku, pravidelně patřil do mládežnických reprezentací. Poslední dvě sezony? Nové Zámky, Slovensko. Nad jeho příchodem do Boleslavi jste mávli rukou. Jenže 171 cm vysoký útočník je poklad. Má šikovné ruce, chytré nápady. Hodně zápasů odehrál v prvním útoku.

 • Video

  Nejpodceňovanější hráči extraligy? Flek, Lenc, ale i Jelínek nebo Krošelj
  Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0
Čtvrtfinále
Články odjinud


Články odjinud