Budějovický Motor chystá pecku. Z Komety lanaří gólmana Čiliaka! | iSport.cz
Miroslav Horák
31. března 2020 • 13:50

Budějovický Motor chystá pecku. Z Komety lanaří gólmana Čiliaka!

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia může proti Slovácku zaváhat. Jak vsadit na Baník a Spartu?
Zlín - Mountfield HK: Bleskový úder Hradce, brejk proměnil Kelly Klíma, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nedávno se v Českých Budějovicích dočkali postupu do nejvyšší soutěže, a teď už kují pikle na slavný podzimní návrat do extraligy, kterou opustili před sedmi roky odchodem Mountfieldu do Hradce Králové. Motor poctivě skládá soupisku pro vyšší a náročnější level a chystá i (minimálně) jednu super posilu. Do brankoviště si Jihočeši vyhlédli Marka Čiliaka!Informace iSport.cz jsou jasné. V Brně řeší přetlak v brankovišti, kde měl v sezoně lepší pozici Karel Vejmelka a Kometa míní na svoji jedničku ze sezony 2019/20 sázet i nadále. Marek Čiliak je ovšem brankářem evropských kvalit, slovenským reprezentantem a je logické, že v pozici alternující dvojky či čekatele na zisk postu jedničky nemůže fungovat dlouhodobě. Uvažovaný odchod dvojnásobného extraligového šampiona z království Komety má být logickým vyústěním pro všechny strany. Ve čtvrtek Čiliak oslaví třicetiny a svoji kariéru míní oživit a vrátit k dřívějšímu lesku.

Proto se pracuje na jeho budoucnosti a přesun do Motoru je velmi žhavou možností, prakticky tutovou. „Něco na tom bude,“ řekl zdroj z hráčova blízkého okolí. Sám Marek Čiliak se k budějovické alternativě zatím nemůže vyjádřit. „Není to oficiální, nemohu to komentovat,“ napsal v textové zprávě. Smlouvy v extralize končí 30. dubna, den poté se jako obvykle s přestupy roztrhne pytel…

V Budějovicích patrně ze stejného důvodu nebyli sdílnější. „V tuhle chvíli se k tomu vyjadřovat nechci,“ reagoval generální manažer Motoru Stanislav Bednařík, jenž velkou měrou stojí za rozmachem klubu v posledních sezonách.

V ročníku 2019/20, v níž Budějovice paralyzovaly zbytek Chance ligy, hájily branku Motoru dva pilíře, jednadvacetiletý Milan Klouček a o sedm let starší Jan Strmeň.

Po sedmi letech v podpalubí zpět mezi elitou. Jak šel čas s budějovickým Motorem

Vstoupit do diskuse
0
3.kolo
Články odjinud


Články odjinud