Změny ve Spartě: končí Blain, Smejkal míří do zahraničí. Kudrna pokračuje | iSport.cz
23. dubna 2020 • 19:52

Změny ve Spartě: končí Blain, Smejkal míří do zahraničí. Kudrna pokračuje

Autor: ČTK, adl
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Britský novinář: Fotbal je dnes v Liverpoolu vysvobozením. Co přestupová politika?
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slovenský útočník Andrej Kudrna bude v hokejové extralize i nadále hájit barvy Sparty, s níž uzavřel novou roční smlouvu. V týmu Pražanů naopak končí další útočník Jiří Smejkal a kanadský obránce Jeremie Blain. O novinkách v kádru informoval ve čtvrtek v živě vysílaném pořadu Sparta On Air sportovní ředitel klubu Petr Ton. Zapojte se do nových diskuzí na iSport.cz >>>Osmadvacetiletý Kudrna obléká dres Sparty už od roku 2015. V poslední sezoně si slovenský reprezentant připsal ve 49 zápasech základní části 29 bodů za deset branek a 19 asistencí. „Jsme rádi, že jsme se s Andrejem na novém ročním kontraktu dohodli,“ pochvaloval si Ton.

„Nedomluvili jsme se naopak na podmínkách pokračování s Jeremiem Blainem. V týmu nebude ani Jirka Smejkal, který se rozhodl, že to po dobré sezoně zkusí v zahraničí. Každý touží dostat se do ciziny, my budeme věřit, že kdyby se vracel, bude tím jeho klubem právě Sparta,“ řekl Ton.

Třiadvacetiletý Smejkal byl čtvrtým nejproduktivnějším sparťanem v základní části předčasně ukončené sezony. Během 47 utkání nastřádal 31 bodů (13+18) a vysloužil si i první dva reprezentační starty v kariéře. „Rozhodl jsem se využít nabídku ze zahraničí. Doufám ale, že dres Sparty ještě někdy obléknu,“ podotkl Smejkal.

Jiří Smejkal končí ve Spartě, v nové sezoně bude hrát v zahraničí
Jiří Smejkal končí ve Spartě, v nové sezoně bude hrát v zahraničí

„O Jirku je zájem z Finska, Švédska i z dalších lig,“ uvedl před měsícem pro server hokej.cz hráčův zástupce Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest. „Loni na podzim se objevilo i něco směrem ke KHL, teď jsou ve hře varianty ve Skandinávii. Všichni víme, že tamní ligy nabízejí poměrně dobrou příležitost k tomu, aby si hráči řekli o šanci v Americe. A přesně tohle Jirku oslovilo,“ doplnil Spálenka.

Na jména nových tváří ve Spartě si musí fanoušci ještě týden počkat. „Ohledně posil je třeba vydržet do 1. května, neboť hráči jsou v klubech vázaní smlouvami do konce dubna,“ připomněl Ton.

Novou posilu přivítali Ton se sportovním manažerem Jaroslavem Hlinkou v realizačním týmu. Od 1. dubna je jeho novým členem bývalá velká opora Sparty Pavel Šrek. „Končí na pozici asistenta dorostu a přesouvá se ke mně a k Jardovi do kanceláře. Bude mít na starosti vyloženě věci spojené s mládeží; administrativu, přestupy a různé další věci,“ nastínil Ton.

HC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

Mizerné posily Sparty: Zámorský, elitní střelec, ale i bahamský rapl

SE SIMONOU: Rousek o Spartě i domácích pracích. Prý jsem levej, směje se

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Deník Sport, 23. dubna 2020

Vstoupit do diskuse
2
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud