Pavel Ryšavý
27. července 2020 • 05:00

Pardubice řeší návraty hvězdiček z NHL: Colorado se zatím cuká

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Česko - Portugalsko 1:2. Naděje, vlastňák a uštknutí na konci
Muradov o angažmá v Oktagonu: KSW nabízelo víc. Zápas s Kinclem? Ano, ale…
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pardubice mají v NHL docela slušnou sestavu mladých hráčů. Z Dynama vyrazili za moře Michael Špaček (23), Martin Kaut (20) i Filip Zadina (20). Ani jeden není teď v Americe kvůli dohrávání play off. Takže na chvíli zpátky a minimálně začátek sezony v extralize? Klub jedná, jaké jsou možnosti. V článku iSport Premium se dočtete, jaká je situace ohledně pardubických odchovanců, kterou přiblížil sportovní ředitel klubu Dušan Salfický.Nadupat tým, ukázat lidem hráče, kteří v klubu vyrostli. Představit mladé hvězdičky, které se posunuly za mořem ke kontraktům v NHL. Tohle by mohlo být velké lákadlo pro Pardubice! Martin Kaut s Filipem Zadinou nejlepší ligu světa hrají. Michael Špaček zatím ne. Do listopadu, než se rozjedou kempy za mořem, mohou být první dva volní, pokud jejich kluby, kde mají za mořem smlouvy, kývnou. Jenže z toho taky nemusí být z pohledu Dynama nic.

Kaut patří Coloradu, které se sice bude prát o Stanley Cup, ale mladého útočníka do boje nepovolalo. Zadina hraje za Detroit, který měl do play off daleko a čeká na start soutěže. Špaček byl půjčen do konce sezony na farmu Los Angeles, ale AHL ročník zastavila. Tím pádem každý má naději hrát hokej v Česku.

iSport Premium nyní pro nové předplatitele jen za 1 Kč za první měsíc + zdarma vstup do saunového světa>>>

„Jde samozřejmě o hodně lákavou variantu, ale taky musíte přemýšlet, aby se dostavil přínos, který potřebujete. Je to totiž trochu dvousečné. Sehnali jste nějaké hráče, máte postavený tým, který má ambice. A kdybyste měli přivést tři nové hráče, ještě ne na celou sezonu, celé se vám to rozboří. Tři hráče byste museli zase posadit,“ vysvětluje pohled Pardubic sportovní manažer Dušan Salfický.

Střelec Zadina se doma neukáže, táhne ho to do Třince, kde trénuje táta Marek. iSport.cz o téhle variantě psal už 2. července. Teď ji i sám hráč potvrdil v rozhovoru pro idnes.cz: „Generální manažer Steve Yzerman mi i řekl, že není proti, ví o Třinci, že je to tady nejlepší klub.“ S Pardubicemi nic Oceláři řešit nemusí,

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
Finále
Články odjinud


Články odjinud