18. srpna 2020 • 20:27

SESTŘIHY: Polák, Kaše i Lauko začali výhrou, Třinec prohrál v Přerově

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

SOUHRN | V pátém kole letního Generali Česká Cupu se poprvé představily zajímavé posily extraligových týmů ze zámoří. Vítěznou premiéru v dresu Vítkovic proti Zlínu (5:3) si připsal ostřílený bek Roman Polák. David Kaše při svém debutu za Karlovy Vary se asistencí podílel na vítězství 3:1 nad Mladou Boleslaví. Sparta vyloupila České Budějovice po výhře 5:2. Litvínov doma prohrál s Libercem 3:4 po nájezdech. Kometa se nadále trápí, po výprasku 1:5 od Pardubic padla popáté v řadě. Olomouc přestřílela Hradec Králové rozdílem 4:3. Prvoligový Přerov přehrál třinecké Oceláře 3:2 v prodloužení.

Vítězný návrat Poláka

Vítkovice doma přehrály Zlín 5:3. Dvěma góly se na tom podílel útočník Rostislav Marosz.

Obnovenou premiéru si bezpochyby užil zkušený obránce Roman Polák, který se vrátil do Vítkovic po letech strávených v NHL. V utkání nebodoval, soupeři však již stihli pocítit jeho tvrdou hru, kterou zatápěl hvězdám v zámoří.

SESTŘIH: Vítkovice - Zlín 5:3. Polák si užil vítězný návrat, zářil Marosz

Domácí: 04:48. Schleiss, 18:25. Werbik, 39:06. Marosz, 45:02. Krenželok, 58:56. Marosz

Hosté: 12:34. Sedláček, 27:57. Dufek, 51:26. Dobiáš

Domácí: Svoboda (Dolejš) – Štencel, Polák (C), Trška, Černý, Kovář, Kubeš, Demel – Mallet, Hruška, Lakatoš – Krenželok, Marosz, Irgl (A) – Dočekal, Mikyska, Schleiss (A) – Dej, Werbik, Kubalík

Hosté: Huf (Kořének) – Řezníček, Gazda, Suhrada, Ferenc, Dluhoš, Hamrlík – Herman, Fořt (A), Ondráček (A) – Köhler (C), Honejsek, Dobiáš – Sebera, Fryšara, Dufek – Václavek, Sedláček, Karafiát

Hradil, Kika – Gebauer, Rožánek

Ostravar aréna

709 diváků

HC VÍTKOVICE RIDERA Vše o klubu ZDE

PSG Berani Zlín Vše o klubu ZDE

Druhá výhra Pražanů nad nováčkem

Pražané vykročili za druhou výhrou nad Českými Budějovicemi v poháru již v první třetině, kdy se nejprve v úvodu prosadil Pech a poté krátce před odchodem do kabin Kudrna.

Ve druhé části byl Motor aktivnější, dokázal zásluhou Doležala snížit, ale Říčka vrátil v 37. minutě Pražanům zpět dvoubrankové vedení. Na další gól Tomáška dokázal odpovědět Plášil, ale poslední slovo měl při power play domácích Zikmund.

SESTŘIH: Motor ČB - Sparta 2:5. Triumf Pražanů řídil Pech s Tomáškem

Domácí: 22:20. Z. Doležal, 56:57. Plášil

Hosté: 01:10. Pech, 19:13. Kudrna, 36:40. Říčka, 47:12. Tomášek, 57:52. Zikmund

Domácí: Strmeň (Čiliak) – Vydarený (A), Pavel, Pýcha (C), Plášil, Suchánek, Slováček – Christov, Venkrbec, Holec – D. Voženílek, R. Přikryl, Z. Doležal – M. Novák, Gilbert, Michnáč – Beránek, Prokeš, Karabáček.

Hosté: Machovský (Neužil) – Piskáček, Košťálek, M. Jandus, Kalina, T. Pavelka (C), Jeřábek, Chvátal – Rousek (A), Horák, Dvořáček (A) – Tomášek, Pech, Říčka – Buchtele, Sukeľ, Kudrna – Pšenička, Vitouch, Zikmund.

Pešina, Pražák – Votrubec, Ševic

Budvar aréna, České Budějovice

1 420 diváků

Motor České Budějovice Vše o klubu ZDE

HC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

Kaše s Laukem při debutu asistovali

Západočeši vůbec poprvé nasadili do utkání proti Mladé Boleslavi Davida Kašeho s Jakubem Laukem, hrdinou zápasu však byl střelec dvou branek Petr Koblasa. Jednou se prosadil v oslabení, podruhé z trestného střílení.

Kaše s Laukem v jednom útoku si nakonec připsali asistenci u třetího karlovarského gólu, o který se postaral Jakub Flek.

SESTŘIH: Karlovy Vary - Mladá Boleslav 3:1. Vítězná premiéra pro Kašeho s Laukem

Domácí: 05:59. Koblasa, 38:29. Koblasa, 44:23. Flek

Hosté: 34:25. Stránský

Domácí: Novotný (Bednář) – Kotvan, Šenkeřík – Kowalczyk, Weinhold – Graňák "A", Plutnar – Lauko, Kaše, Flek – Koblasa, Černoch, Kohout – Beránek, Machač, Kadlec – Redlich, Skuhravý "C", Vondráček – Hladonik

Hosté: Růžička (Zeithaml) – Hrbas "C", Šidlík – Dlapa, Pláněk "A" – Bernard, Fillman – Cienciala, Szturc, Flynn – Strnad, Najman, Kousal – Kousal, Alderson, Zbořil "A" – Jääskeläinen, Lunter, Bicevskis – Stránský

Hodek, Micka – Lhotský, Svoboda

KV Arena, Karlovy Vary

1095 diváků

HC Energie Karlovy Vary Vše o klubu ZDE

BK Mladá Boleslav Vše o klubu ZDE

Gól Balinskise stačil Vervě jen na bod

Litvínov v minulém kole vyhrál v Liberci 1:0, dnes ale již v 7. minutě po brance Rachůnka prohrával. Severočeši na přelomu první a druhé třetiny zápas otočili ve svůj prospěch, v závěru prostřední dvacetiminutovky se ale zase dvakrát prosadili Tygři.

Do prodloužení poté zápas poslal gól lotyšského obránce Balinskise. V nájezdech zajistil druhý bod Liberci Gríger.

SESTŘIH: Litvínov - Liberec 3:4sn. Přetahovanou s Vervou rozhodl Gríger

Domácí: 17:05. Pospíšil, 20:57. V. Hübl, 45:33. Balinskis

Hosté: 06:21. T. Rachůnek, 37:20. Filippi, 39:14. P. Jelínek, 65:00. Gríger

Domácí: Honzík (Zajíček) – Kudla, L. Doudera, Březák, Štich (A), Háva, Balinskis, Baláž – P. Zdráhal, Mahbod, Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Petružálek, M. Hanzl, Lyszczarczyk – Helt, Jícha, Látal.

Hosté: Kváča (J. Pavelka) – Šmíd (A), Knot, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Havlín – Birner (A), Filippi, Bulíř – T. Rachůnek, Gríger, Lenc – A. Musil, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, Šír, Rychlovský.

Svoboda, Šindel – Pešek, Malý

Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov

494 diváků

HC VERVA Litvínov Vše o klubu ZDE

Bílí Tygři Liberec Vše o klubu ZDE

Indiáni oživili proti Rytířům naději na postup

Ve druhém zápase skupiny A vyhrála Plzeň na ledě Kladna 5:2, když odpor soupeře dokázala zlomit třemi góly až v posledních deseti minutách třetí třetiny.

Západočeši se tak udrželi ve hře o postup do play off, aktuálně jsou třetí s dvoubodovou ztrátou na vedoucí Spartu. Na České Budějovice, které ve čtvrtek přivítají doma, ztrácí bod.

SESTŘIH: Kladno - Plzeň 2:5. Rytíři prohráli čtvrtý zápas v řadě

Domácí: 12:23. Račuk, 47:01. Kehar

Hosté: 04:30. Gulaš, 04:52. Musil, 49:40. Vráblík, 51:10. Eberle, 59:18. Suchý

Domácí: Košarišťan (Jiroušek) – Zelingr, Kehar (A), Ticháček, Sorokin, Mikliš, Štochl – Guman, Kubík, Bílek – Melka (A), Račuk (C), Hlava – Jelínek, Šapovaliv, Urban – Bernat, Filip, Š. Bláha

Hosté: Frodl (Pavlát) – Budík, Čerešňák (A), Lang, Kaňák, Vráblík, Jiřiček, Houdek – Rob, Mertl (A), Gulaš (C) – Stach, Musil, Přikryl – Kantner, Kracík, Suchý – Pour, Kodýtek, Eberle

Jeřábek, Vrba – Ondráček, Špůr

ČEZ Stadion, Kladno

Rytíři Kladno Vše o klubu ZDE

HC Škoda Plzeň Vše o klubu ZDE

Kometa nadále nulová

Pardubice přehrály i díky dvougólovým střelcům Juraji Mikušovi a Radoslavu Tyborovi Brno 5:1. Kometa tak prohrála i popáté a jako jediný tým v soutěži ještě nebodovala.

SESTŘIH: Pardubice - Kometa Brno 5:1. Bídu hostů prohloubil střelec Tybor

Domácí: 17:59. Tybor, 38:34. Vála, 49:39. Tybor, 54:30. Mikuš, 58:18. Mikuš

Hosté: 33:57. Schneider

Domácí: Klouček (Nečas) – Kolář, Nakládal, Mikuš, Hrádek, Vála, Holland, Jelínek – Blümel, Kousal, Tybor – Mandát, Poulíček, Svačina – Vondrka, Claireaux, Kusý – Machala, Anděl, Zeman.

Hosté: Klimeš (Vejmelka) – Gulaši, Freibergs, Pyrochta, Zábranský, Mikyska, Němec, Bartejs – Zaťovič, Holík, Mueller – Vincour, Rákos, Schneider – Plášek, Střondala, Horký – Kunc, Kusko, Šoustal.

Lacina, Pilný – Klouček, Ganger

enteria arena

1458 diváků

HC Dynamo Pardubice Vše o klubu ZDE

HC Kometa Brno Vše o klubu ZDE

Nahodil rozhodil Mountfield

Ve skupině C si mohl zajistit postup Hradec Králové, Východočeši však doma prohráli s Olomoucí 3:4. Dvěma góly se na výhře Hanáků podílel Lukáš Nahodil, na straně domácích se podobný kousek podařil Lukáši Cingelovi. Mountfield HK prohrál v Generali Česká Cupu vůbec poprvé.

SESTŘIH: Mountfield HK - Olomouc 3:4. Východočeši poprvé padli, dva góly Cingela nepomohly

Domácí: 01:34. Cingel, 28:04. Nedomlel, 45:59. Cingel

Hosté: 06:43. Nahodil, 27:25. Burian, 28:49. Nahodil, 31:00. Knotek

Domácí: Mazanec (Lukeš) – Nedomlel "A", Váchal, Jank, Čáp, Šalda, Kukla, Gaspar – Lev, Cingel, Chalupa – V. Síla, Sklenář, Kelly Klíma – Perret, Kevin Klíma, Jergl – R. Pavlík "A", Koukal "C", Pilař. Trenér: Vladimír Růžička st.

Hosté: Lukáš (Mokrý) – Švrček, Valenta, Ondrušek "A", Škůrek, Vyrůbalík "C", Rutar, Hlaváč – Ostřížek, Knotek "A", Tomeček – Olesz, Kolouch, Kucsera – Klimek, Nahodil, Káňa – Burian, Gřeš, Bambula. Trenér: Zdeněk Moták.

Horák, Sýkora – Frodl, Komárek

ČPP Aréna, Hradec Králové

750 diváků

Mountfield HK Vše o klubu ZDE

HC Olomouc Vše o klubu ZDE

Poslední mistr narazil u soupeře z první ligy

Na ledě prvoligového Přerova nasadili Oceláři řadu mladších hráčů z farmy ve Frýdku-Místku a domácí toho využili k zisku premiérových bodů.

Zápas rozhodl v čase 64:25 Matěj Svoboda, Přerov vyhrál 3:2 v prodloužení. Třinec i přes porážku zůstává v čele skupiny D.

SESTŘIH: Přerov - Třinec 3:2pp. Prvoligový tým skolil posledního mistra extraligy

Domácí: 38:21. Zbořil, 47:49. Pšurný, 64:25. Svoboda

Hosté: 10:42. D. Kofroň, 53:51. Šedivý

Domácí: Kacetl (Holík) – Král, Hrabal, Zbořil (A), Forman, Dřímal, Klimíček, Kleiner – Dostálek, Pšurný (A), Doležal (C) – Ryšavý, Hejcman, Goiš – J. Dvořák, F. Dvořák, Süss – Svoboda, Indrák, Hajšman

Hosté: Raszka (30. Suchánek) – Musil (C), Galvinš, Adámek, Zahradníček, Michálek, Husák – O. Kovařčík (A), Veselý, Chmielewski – Šedivý, Roman, Hrehorčák – Kurovský, Stuchlík, D. Kofroň – A. Kofroň, Kaukič, Matiaško – Mach