Výsledky testů v Plzni: 28 nakažených! Liberec má karanténu na deset dní | iSport.cz
1. září 2020 • 17:53

Výsledky testů v Plzni: 28 nakažených! Liberec má karanténu na deset dní

Autor: iSport.cz, kal, ČTK
Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
Příbram - Sparta: První gól po návratu! Krejčí zužitkoval Karlssonův výborný centr, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Další špatné zprávy před začátkem extraligové sezony. Po plošném testování na nemoc COVID-19 u hokejistů Plzně bylo potvrzeno 28 pozitivních výsledků u hráčů, členů realizačního týmu i zaměstnanců klubu. Škodovka je nyní v kontaktu s krajskou hygienickou stanicí a čeká na její další rozhodnutí. Západočeši již v pondělí z preventivních důvodů zrušili první semifinálový duel Generali Česká Cupu proti Třinci, který se měl hrát dnes.  "Na vyhodnocení jednoho testu se stále čeká. Klub je v kontaktu s krajskou hygienickou stanicí, na základě jejího rozhodnutí se bude následně řídit," oznámili plzeňští Indiáni na svém webu s tím, že další informace médiím poskytovat nebudou.

Liberec dnes oznámil, že Bílí Tygři musí po konzultaci s krajskou hygienickou stanicí na deset dní do karantény. "Této situaci jsme se samozřejmě snažili vyhnout, nicméně stalo se to, čeho jsme se obávali. Zdravé hráče budeme nadále udržovat v kondici díky online přípravě Aleše Pařeze, video přípravu bude mít zase na starosti Aleš Vladyka," uvedl trenér a sportovní manažer Patrik Augusta. Věří, že tým situaci zvládne a bude připraven na návrat do zápasového režimu.

Plzeň dnes měla nastoupit k semifinále Poháru Generali České pojišťovny proti Třinci, ale zápas byl stejně jako utkání Liberec - Pardubice už v pondělí odložen. Nyní je jasné, že se nebude hrát ani za týden, kdy měly být na programu odvety. Podle libereckého webu se jedná o náhradních termínech semifinále i finále.

Kvůli epidemii covidu-19 v klubu musely minulý týden přerušit přípravu na sezonu České Budějovice. Extraligový nováček měl v pátek podobně jako Plzeň 28 případů nákazy. Motor plánuje návrat k tréninku v polovině příštího týdne.

Liberečtí také oznámili, že ve středu se uskuteční další jednání mezi zástupci nejvyšší hokejové soutěže a ministerstvem zdravotnictví o režimu, v jakém bude fungovat nadcházející extraligový ročník. První kolo je na programu 18. září, o den dříve se mají uskutečnit dvě předehrávaná utkání.

HC Škoda Plzeň Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
3
4.kolo
Články odjinud


Články odjinud