Řezníček o extralize: Do neděle se nic nemění, dál se bude jednat | iSport.cz
8. října 2020 • 17:50

Řezníček o extralize: Do neděle se nic nemění, dál se bude jednat

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Sparta (ne)chytá eurovlak. 5 důvodů, proč jí to v Evropské lize nejde
RUDEJ FANDA: Zlatan si šel radši dáchnout. Stanciova penalta jako od Bohdalky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ředitel hokejové extraligy Josef Řezníček počítá s tím, že před pondělním přerušením sportovních aktivit v zemi kvůli nárůstu počtu nakažených covidem-19 bude v nejvyšší soutěži odehrán do neděle naplánovaný program. O dalším postupu by měli zástupci klubů s vedením extraligy jednat, až se vyjasní, jak opatření zasáhnou i do tréninkové přípravy.„Komunikujeme na všechny strany jak s kluby, tak se všemi vrchními představiteli, abychom vůbec zjistili, co to obnáší. Jestli to je opravdu tak, jak bylo vyřčeno. Počkáme tedy určitě na písemné vyhotovení, do večera bude probíhat komunikace. Do neděle se zatím v tom rozpisu, který jsme si určili, nic nemění. To se odehraje,“ řekl ČTK Řezníček.

V pátek jsou na programu v extralize duely Vítkovice - Karlovy Vary a Brno - Plzeň a v neděli Brno - České Budějovice a Litvínov - Sparta. Od začátku tohoto týdne se hraje v jednotlivých soutěžích po předchozím zpřísnění opatření bez diváků.

„Doufám, že zítra se vydá nějaké písemné rozhodnutí o těch omezeních. Co to znamená volnočasové aktivity a uzavřené prostory. Od toho se bude odvíjet další jednání. Já předpokládám, že víkend odehrajeme a v pondělí si kluby dají určitě sraz nebo svolám nějakou telekonferenci,“ podotkl Řezníček.

„Musíme to, co nám vláda nebo ministerstvo zdravotnictví nahlásí, respektovat. Jenom se ptáme na dílčí podmínky, jestli budou tak, nebo tak. Vždycky čekáme na písemné vyhotovení a podle toho se rozhodujeme, ale vypadá to tak, že od pondělka na čtrnáct dnů budou vnitřní prostory uzavřeny. Já z toho cítím, že by to měla být i tréninková činnost a všichni zůstanou doma,“ navázal Řezníček.

To by podle něj znamenalo další velký zásah do termínové listiny. „Tím se samozřejmě ta situace horší, protože znovunaskočení do hry nebo do zápasu vezme zase nějaký čas. Po znovuzavedení tréninku se pak o připravenosti na zápasy musíme bavit v řádech několika dnů, určitě ne jednoho nebo dvou,“ připojil bývalý obránce Plzně, Jihlavy, Olomouce, Sparty Praha a Karlových Varů.

Šéf extraligy Josef Řezníček se vyjádřil ke stopce pro sport
Šéf extraligy Josef Řezníček se vyjádřil ke stopce pro sport

Původně se měla extraliga hrát do 18. října včetně bez diváků, a i proto vedení soutěže sáhlo v minulých dnech k přeložení zápasů 11. kola o den na pondělí 19. října. Teď se situace opět mění. „Všechna rozhodnutí jsou dělaná v tom smyslu, abychom dodrželi co největší počet utkání a plnili nějaké závazky. Sportovně-technicky to máme na starosti a předkládáme klubům varianty, kde se hraje nejvíc utkání,“ uvedl Řezníček.

„Samozřejmě, že jsme pořád optimisticky vzhlíželi k tomu, že to nějak bude pokračovat, ale na základě čísel, která vidíme dennodenně v médiích a stoupají u nás, tak se určitě optimismus velice korigoval,“ dodal Řezníček.

Vstoupit do diskuse
1
14.kolo
Články odjinud


Články odjinud