Tipsport extraliga chystá restart! Hrát se má brzy | iSport.cz
22. října 2020 • 19:00

Fotbal a hokej: Příští týden chceme (musíme) hrát! Prymula je pro

Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
Ronaldo, Messi i prezident Argentiny. Svět se loučí s hvězdným Maradonou
Pět největších momentů Maradonovy kariéry: Sólo století, Boží ruka i dopingová aféra
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do hokejových a fotbalových arén se vrací život. Jak už ve čtvrtek odpoledne informoval iSport.cz, týmy elitních domácích soutěží se brzy vrátí k zápasové praxi, podle všeho příští týden. „V tuto chvíli jednáme o tom, že by eventuálně došlo k uvolnění pravidel pro nejvyšší fotbalovou a hokejovou soutěž. Samozřejmě v režimu bez diváků,“ sdělil ministr zdravotnictví Roman Prymula. Hokej nově plánuje plošné testování. Musí. Akce s promořováním už mu u Prymuly neprojde.Výjimky mezinárodních podniků na českém území mají dostat následovníky. A to v nejsledovanějších kolektivních sportech. Jak F:L, tak Tipsport extraliga šturmují na comeback. Detaily dohody, k níž pro extraligové odvětví náleží i manuál přísného testování na COVID-19, se teprve vypracovávají, rámcová úmluva už je ovšem na světě.

Utlumený český hokej ve čtvrtek dopoledne ožil poté, co jeho prezident Tomáš Král rozeslal do extraligových klubů mail s příznivými informacemi z jednání s resortem zdravotnictví. „S vedením ELH připravíme během dnešního dne „restart“ soutěže s tím, že by mohla začít zhruba od poloviny příštího týdne. Pochopitelně za jasně daných podmínek, včetně zrychleného testování. Průběžně budete informováni a přizváni ke spolupráci,“ napsal Král šéfům elitní čtrnáctičlenné společnosti.

Deník Sport má tento mail k dispozici v plném znění. „Lze tedy v tuto chvíli shrnout, že varianta, na které pracujeme, je začátek trénování v domovských podmínkách během dne až dvou a pokračování soutěže od poloviny příštího týdne,“ potvrdil Král klíčovou zvěst.

Pokud se nestane nic mimořádného, extraligové kluby zruší nachystané přípravné kempy v zahraničí či v blízkosti hranic, odkud vyjíždějí či se chystaly vyjíždět na stadiony s otevřenou ledovou plochou. Některé týmy se udržovaly v Dobříši nedaleko Příbrami, jiné pár kilometrů za čárou v Polsku či Německu.

To už nebudou muset. Zato je čeká proces hromadného a pravidelního testování, tedy režim, který před nedávnou stopkou zakoušely fotbalové týmy nejvyšší soutěže.

Prymula odpoledne připustil, že je důležité, aby fanoušci po dalším utažení práv dostali alespoň nějakou zábavu. Na doma. „Uvědomujeme, že ti lidé, kteří jsou doma, se chtějí na něco podívat. V tomto režimu, který je připravován, tak si myslím, že skutečně nehrozí jakákoli nákaza, protože režim testování bude velmi přísný,“ prohlásil ministr.

Hokejová extraliga se zastavila v neděli 11. října, tabulce vládne Plzeň, ale hlavně pořádný binec. Kupříkladu Sparta má odehráno sedm utkání, naproti tomu Kometa a Třinec pouhé dvě partie. Osud Chance ligy je zatím neznámý, těžko však předpokládat, že se narychlo uskuteční i její comeback.

Ligový fotbal prostřednictvím šéfa LFA Dušana Svobody dal ve čtvrtek odpoledne najevo, že vyhlíží příští víkend jako termín spásy podzimních bojů. „Jsme připravení, kluby udržujeme v provozní pohotovosti. Příští víkend je pro nás z hlediska restartu FORTUNA:LIGY kruciální, abychom ji byli schopni v kompletním programu v nějakém normálním režimu dohrát,“ řekl pro iSport.cz.

Svoboda a jeho lidé s klíčovými figurami, kteří mají ovládání sportovního „semaforu“ v rukách, úzce jednají. A dál drží při životě přísná hygienická ustanovení, jež fotbal držely mimo sféru hromadné nákazy. Což potkalo hokej. Ten uspořádal mnohem volnější schéma, který šel aktivnímu promořování naproti.

„V pondělí jsme poslali na ministerstvo zdravotnictví žádost, ať nás za určitých podmínek nechají hrát. Budeme pokračovat v tom, co máme už od začátku sezony nastaveno v ligovém manuálu, neumím si představit, že bychom to měli ještě přísnější, ale jsme připraveni akceptovat jakékoli další opatření, které bude ministerstvo zdravotnictví vyžadovat,“ ujistil Svoboda, že přístup LFA bude veskrze aktivní.

Čtvrteční dopis Tomáše Krále extraligovým klubům

„Kolegové… Přes překotný, těžko předjímatelný a hlavně nepředvídatelný každodenní vývoj situace, je třeba přemýšlet pozitivně a věcně. Není cílem konstatovat, co nejde, ale přesně naopak. Na prvním místě je, a to bez diskuzí, odpovědný přístup a co největší eliminace jakýchkoli rizik šíření onemocnění! Možná to zní „ošoupaně“, ale nic není nad zdraví a život. A hokej také ne!

K věci.

„Na základě neustálého mapování a řešení situace s příslušnými úřady a hlavně odpovědnými osobami posílám aktuální informaci (noc/ráno). S vedením ELH připravíme během dnešního dne „restart“ soutěže s tím, že by mohla začít zhruba od poloviny příštího týdne. Pochopitelně za jasně daných podmínek, včetně zrychleného testování. Průběžně budete informováni a přizváni ke spolupráci…

Lze tedy v tuto chvíli shrnout, že varianta, na které pracujeme, je začátek trénování v domovských podmínkách během dne až dvou a pokračování soutěže od poloviny příštího týdne.

VÝHRADA: Může se stát cokoliv. Nyní je to takto.“

Z V VP PP P Skóre B
1. Plzeň 14 8 3 1 2 49:28 31
2. Třinec 11 9 1 1 0 53:26 30
3. Sparta 15 8 1 1 5 51:36 27
4. Mountfield 13 8 1 0 4 40:27 26
5. Liberec 13 6 2 2 3 36:27 24
6. K. Vary 12 8 0 0 4 35:39 24
7. M. Boleslav 12 5 1 2 4 44:34 19
8. Vítkovice 11 4 2 2 3 30:32 18
9. Brno 11 2 2 1 6 29:36 11
10. Litvínov 11 2 2 1 6 21:31 11
11. Zlín 12 3 1 0 8 28:38 11
12. Olomouc 12 3 0 2 7 22:42 11
13. Pardubice 12 1 2 1 8 24:48 8
14. Č. Budějovice 13 1 0 4 8 31:49 7

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
3
21.kolo
Články odjinud


Články odjinud