Pavel Bárta
16. března 2021 • 04:40

Gulašův návrat do Budějovic: loučení bez fanfár, odstupné jako zádrhel

Autor: Pavel Bárta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Čupr vs. Tvrdík: těžké váhy o derby i Krejčím. Jak chtějí měnit český fotbal?
Satoranský o svém přínosu. Už dekádu klíčový hráč, dodal Balvín
VŠECHNA VIDEA ZDE

Oficiálně potvrzeno nic ještě není, ani nemůže být. Ale že Milan Gulaš v Plzni končí, se vědělo dávno před tím, než Indiáni ze západu Čech v předkole play off zažili svoje Wounded Knee a zmasakrovalo je olomoucké vojsko. Zástupci klubu už o odchodu kapitána mluvili před fanoušky. Proč nebylo loučení 35letého lídra ideální, jak velké je odstupné, které může zkomplikovat plánovaný návrat ke kořenům do Budějovic, a jaké destinace byly také v osudí?Milan Gulaš toho v Plzni předvedl a zanechal za čtyři sezony hodně. Vrátil se tam ze Švédska jako zkušený třicátník a domácí soutěž si okamžitě podmanil. Třemi tituly nejproduktivnějšího hráče za sebou se nepochybně řadí mezi extraligové legendy.

Taky trhal sítě a dvakrát byl nejlepším střelcem, dvakrát dovedl tým k bronzovým medailím. V tomto ročníku nenabral tak ďábelské tempo, přesto skončil třetí v bodování soutěže. V play off však přišel náhlý krach, Škodovka vypadla, Gulaš si nepřipsal ani čárku.

O svém konci v západočeském klubu po vyřazení vykládat nechtěl. „Na to teď nebudu odpovídat,“ pravil po třetím utkání předkola. Nicméně je to prý hotová věc. V západočeském klubu už hledají jiné možnosti, jak Gulaše nahradit a pracovat bez něj, až se to stane.

Během extraligové odstávky zvažoval náhradní řešení v zahraničí. Naposledy ho lákal

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud