Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Hokejový útočník Pavel Zacha zpečetil v úterním utkání NHL gólem do prázdné branky výhru New Jersey 4:2 nad Seattlem. Radek Faksa přispěl jednou přihrávkou k vítězství Dallasu v Pittsburghu 2:1 po nájezdech a na prahu nové sezony je se čtyřmi body (1+3) nejproduktivnějším českým hráčem v soutěži. Jan Rutta i Jakub Voráček si připsali každý po asistenci, ale jejich týmy padly.

New Jersey, které vyhrálo i druhý zápas sezony, vedlo už v sedmé minutě 2:0 díky dvěma slepeným brankám během sto sekund. Seattle v dalším průběhu dvakrát snížil na rozdíl jednoho gólu, ale při hře bez brankáře mu definitivně vzal naději na bodový zisk Zacha. Český hráč se prosadil dvacet sekund před koncem, když ho v přečíslení dva na jednoho uvolnil Michael McLeod.

"Líbilo se mi, jak jsme zápas dohráli. Pokud budeme takhle zvládat třetí třetiny, vyhrajeme hodně zápasů. Bránili jsme velmi dobře," prohlásil trenér New Jersey Lindy Ruff.

Radek Faksa jednou asistoval proti Pittsburghu

Faksa je i nejproduktivnějším hráčem Dallasu a po jeho křížném pasu otevřel skóre Michael Raffl deset sekund před první přestávkou. "Jen jsem se snažil uvolnit a doufal jsem, že mě (Faksa) najde. Udělal to skvěle, poslal mi perfektní přihrávku a vystřelil jsem nejrychleji, jak jsem mohl. Naštěstí to prošlo, ani jsem nevěděl, kolik času zbývalo," uvedl Raffl. Faksa v utkání zblokoval i nejvíce střel (4) ze všech hráčů v zápase a rozdal čtyři hity.

Pittsburgh, v jehož dresu poprvé v sezoně nebodoval Dominik Simon (1+2), vyrovnal ve 26. minutě trefou Johna Marina. Faksa dostal šanci i v rozstřelu, ale neuspěl v první sérii s forhendovou kličkou. Další jeho spoluhráči Joe Pavelski a Alexanders Radulov už své nájezdy proměnili, a tak Stars získali bonusový bod.

Asistence Rutty a Voráčka na výhry nestačily

Obránce Tampy Bay Jan Rutta i útočník Columbusu Jakub Voráček si při porážkách připsali shodně asistenci u jediné branky týmu. Obhájce Stanley Cupu podlehl doma Floridě 1:4 a stejným poměrem prohráli Blue Jackets v Detroitu.

Rutta si po vhazování vyměnil puk s Victorem Hedmanem, po jehož přihrávce vyrovnal Brayden Point ve 43. minutě na 1:1. Už za 64 sekund ale vrátil Aleksander Barkov Floridě vedení. Dalším klíčovým momentem zápasu bylo, že Tampa Bay, která postrádala Nikitu Kučerova, nevyužila za stavu 0:0 minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři. Panthers podržel třiceti zákroky Spencer Knight a je jedenáctým gólmanem v historii NHL, který si připsal v prvních pěti startech v základní části výhry.

V Detroitu padaly všechny branky v poslední třetině. Poté, co se domácí ujali vedení 2:0, vstřelil Columbus v přesilové hře kontaktní gól - Voráček našel před brankou Boonea Jennera, který bekhendem snížil. Domácí výhru pojistili v závěru dvěma trefami při hře soupeře bez gólmana.

Poprvé v sezoně dostal před Vítkem Vaněčkem v brance přednost Ilja Samsonov, který kryl 24 střel Colorada a dovedl Washington k výhře 6:3. Polovinu branek zařídil Jevgenij Kuzněcov (2+1), Alexandr Ovečkin vstřelil 734. gól a v historickém pořadí jej dělí už jen sedm branek od čtvrtého Bretta Hulla.

Na druhé straně se nedařilo lídrům týmu - Nathan MacKinnon, který kvůli covidovým pravidlům odehrál až ve Washingtonu první zápas sezony, Mikko Rantanen i Cale Makar zaznamenali pět záporných bodů.

Útočník Minnesoty Joel Eriksson Ek poslal zápas s Winnipegem v poslední minutě do prodloužení, ve kterém v čase 63:30 zkompletoval hattrick a zařídil týmu výhru 6:5. K obratu pomohla Wild, kteří prohrávali ještě v 56. minutě 3:5, i trenérská výzva. Ta odhalila offsajd Kylea Connora, který v zápase dvakrát skóroval, a kanadskému týmu tak nebyl uznán gól na 6:4.

Čtyřmi body se na vítězství Minnesoty podílel Mats Zuccarello, který dva góly dal a na dva přihrál. Stejnou bilanci zaznamenal v úterý i Leon Draisaitl při výhře Edmontonu 6:5 nad Anaheimem. Montreal doma utrpěl debakl 0:5 od San Jose a loňský finalista je posledním týmem, který v nové sezoně ještě nebodoval.

Domácí: 08:23. Okposo, 37:37. Girgensons, 43:33. J. Skinner, 43:56. Tage Thompson, 57:05. R. Asplund

Hosté: 05:57. Horvat, 16:01. Dowling

Domácí: C. Anderson (Tokarski) – Butcher, Dahlin, C. Miller, Bryson, Pysyk, Hägg – Hinostroza, Cozens, J. Skinner – V. Olofsson, Tage Thompson, R. Asplund – Okposo (A), Eakin, Girgensons (A) – Caggiula, Ruotsalainen, Bjork.

Hosté: Demko (Halák) – Poolman, Ekman-Larsson (A), T. Myers, B. Hunt, L. Schenn, Rathbone – Garland, Horvat (C), Pearson – Boeser, Elias Pettersson, Höglander – Podkolzin, J. T. Miller (A), Dowling – Highmore, Dickinson, Lammikko.

Luxmore, Nicholson – Apperson, Nansen

KeyBank Center, Buffalo

7 376 diváků

Domácí:

Hosté: 01:22. Dahlén, 03:36. Dahlén, 19:23. E. Karlsson, 23:09. T. Meier, 54:31. Labanc

Domácí: J. Allen (Montembeault) – A. Romanov, Petry, Chiarot, D. Savard, Kulak, Ch. Wideman – Toffoli, Suzuki, Caufield – Drouin, Dvorak, Josh Anderson – M. Hoffman, A. Brooks, B. Gallagher – Lehkonen, C. Paquette, Armia.

Hosté: Hill (J. Reimer) – M. Ferraro, B. Burns, J. Middleton, E. Karlsson, M.-É. Vlasic, R. Šimek – T. Meier, Couture, Dahlén – W. Eklund, Hertl, Balcers – Nieto, Bonino, Labanc – Cogliano, Weatherby, Pederson.

Bell Centre, Montreal

Domácí: 42:36. B. Point

Hosté: 26:12. Montour, 43:40. Barkov, 53:19. A. Lundell, 57:54. Duclair

Domácí: Andrej Vasilevskij (B. Elliott) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), Šustr, Sergačjov – Perry, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, Killorn – M. Joseph, Colton, Maroon – Raddysh, Bellemare, Katchouk.

Hosté: S. Knight (Bobrovskij) – Ekblad, Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Connauton – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Tippett, S. Bennett, Huberdeau (A) – S. Reinhart, A. Lundell, Vatrano – Hörnqvist (A), J. Thornton, Marchment.

McIsaac, O'Rourke – Smith, Kovachik

Amalie Arena, Tampa

19 092 diváků

Domácí: 05:02. Mercer, 06:42. Severson, 34:48. Vesey, 59:40. Zacha

Hosté: 30:05. Sheahan, 54:41. McCann

Domácí: J. Bernier (Wedgewood) – D. Hamilton, Graves, P. K. Subban (A), Siegenthaler, Severson (A), Colton White, Geertsen – Bratt, N. Hischier (C), Zacha – Šarangovič, J. Hughes, Kuokkanen – Tatar, Mercer, A. Johnsson – M. McLeod, Vesey.

Hosté: Daccord (Grubauer) – Soucy, Giordano (C), A. Larsson (A), Oleksiak, Vince Dunn, Lauzon – Jordan Eberle (A), McCann, Schwartz – Gourde, Wennberg, Donskoi – Donato, Geekie, B. Tanev – Appleton, Sheahan, Bastian.

Hebert, Sutherland – MacPherson, Fournier

Prudential Center, Newark

13 806 diváků

Domácí: 25:26. Marino

Hosté: 19:50. M. Raffl, . A. Radulov

Domácí: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin (A), Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – D. Heinen, J. Carter (C), Guentzel – Kasperi Kapanen, Rodrigues, Zucker – B. McGinn, Blueger, Aston-Reese – D. Simon, Boyle, D. O'Connor.

Hosté: Holtby (Chudobin) – M. Heiskanen, Lindell (A), Sekera, R. Suter, Hakanpää, Hanley – A. Radulov (A), Seguin, Jamie Benn (C) – Kiviranta, Hintz, Peterson – Pavelski, Faksa, M. Raffl – Gurjanov, Glendening, Kero.

Schrader, Morton – Tobias, Suchánek

PPG Paints Arena, Pittsburgh

16 450 diváků

Domácí: 06:15. Kuzněcov, 16:53. Nick Jensen, 34:47. Mantha, 36:41. Kuzněcov, 40:39. N. Dowd, 57:41. Ovečkin

Hosté: 13:46. Compher, 23:12. Helm, 56:54. Rantanen

Domácí: Samsonov (Vaněček) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, T. van Riemsdyk – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Sprong, Eller, Mantha – Oshie (A), McMichael, Sheary – Hathaway, N. Dowd, Hagelin.

Hosté: Kuemper (J. Johansson) – Makar, Girard, E. Johnson, Byram, R. Murray, J. Johnson (A) – Rantanen, MacKinnon (A), Burakovsky – Compher, Kadri, Ranta – L. O'Connor, Jost, Helm – M. Kaut, M. Malcev, MacDermid.

Pollock, L’Ecuyer – Berg, Murray

Capital One Arena, Washington

18573 diváků

Domácí: 46:17. L. Raymond, 48:53. Bertuzzi, 58:46. Naměstnikov, 59:50. Erne

Hosté: 52:51. Jenner

Domácí: Greiss (Nedeljkovic) – DeKeyser, Hronek, Leddy, Seider, M. Staal, G. Lindström – Bertuzzi, Dylan Larkin (C), L. Raymond – Fabbri, P. Suter, Zadina – Erne, M. Rasmussen, Naměstnikov – Givani Smith, Stephens, Gagner.

Hosté: Korpisalo (Merzlikins) – Werenski, Bean, Gavrikov, A. Boqvist, Harrington, Peeke – Laine, Jenner (C), J. Voráček – Nyquist, Roslovic, O. Bjorkstrand – Texier, Sillinger, Činachov – E. Robinson, Kuraly, Hofmann.

MacDougall, Schlenker – Flemington, Brisebois

Little Caesars Arena, Detroit

Domácí: 59:34. Entwistle

Hosté: 24:08. Beauvillier, 40:48. Wahlstrom, 48:51. Wahlstrom, 51:06. Clutterbuck

Domácí: M.-A. Fleury (Lankinen) – S. Jones, de Haan, C. Murphy (A), McCabe, E. Gustafsson, R. Stillman – P. Kane (A), Dach, Hagel – Kurashev, J. Toews (C), D. Kubalík – Hardman, Borgström, DeBrincat – Khaira, T. Johnson, Entwistle.

Hosté: I. Sorokin (Schneider) – Pulock, Pelech, Dobson, Chára, Mayfield, Greene – Palmieri, Barzal, Bellows – Bailey (A), Nelson, Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Parise – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Hanson, South – Deschamps, Galloway

United Center, Chicago

20 279 diváků

Domácí: 41:09. Duchene, 45:06. Jeannot

Hosté: 24:38. Kopitar

Domácí: Saros (Ingram) – A. Carrier, Josi (C), P. Myers, Ekholm (A), Fabbro, Harpur – Duchene, Johansen, F. Forsberg – Kunin, Mikael Granlund (A), Tolvanen – Jeannot, Sissons, Trenin – Grimaldi, Cousins.

Hosté: C. Petersen (Quick) – Doughty, M. Anderson, S. Walker, Edler, M. Roy, Björnfot – D. Brown, Kopitar, Arvidsson – A. Kempe, Danault, Iafallo – T. Moore, Vilardi, V. E. Tkačov – Kupari, Lizotte, Grundström.

Furlatt, Blandina – Gawryletz, Pancich

Bridgestone Arena, Nashville

17159 diváků

Domácí: 04:41. Zuccarello, 18:40. J. Eriksson Ek, 36:59. Zuccarello, 55:02. M. Foligno, 59:02. J. Eriksson Ek, 63:30. J. Eriksson Ek

Hosté: 03:48. Connor, 08:17. Connor, 25:49. Morrissey, 44:19. Dubois, 46:37. Copp

Domácí: C. Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Goligoski, Dumba (A), J. Brodin, D. Kulikov, Merrill – Zuccarello, J. Eriksson Ek, Kaprizov – M. Foligno (A), Hartman, Greenway – K. Fiala, F. Gaudreau, V. Rask – Bjugstad, N. Sturm, Duhaime.

Hosté: Hellebuyck (Comrie) – N. Schmidt, Morrissey, Pionk, Dillon, DeMelo, Stanley, Beaulieu – Copp, Scheifele (A), Connor – Ehlers, Dubois, P. Stastny – Vesalainen, Lowry, Harkins – Riley Nash, J. Svečnikov.

Rooniey, Pochmara – Barton, Daisy

Xcel Energy Center, St. Paul

18 156 diváků

Domácí: 08:47. Kassian, 14:52. McDavid, 19:30. Draisaitl, 45:27. Kassian, 50:30. Bouchard, 58:59. Draisaitl

Hosté: 05:07. Shattenkirk, 15:07. Steel, 28:46. Deslauriers, 29:59. Steel, 59:42. Shattenkirk

Domácí: M. Smith (32. Koskinen) – Nurse, Barrie, Keith, Ceci, Koekkoek, Bouchard – Draisaitl, McDavid, Puljujärvi – Hyman, Nugent-Hopkins, Yamamoto – Foegele, D. Ryan, Kassian – Brendan Perlini, Devin Shore, Turris.

Hosté: Stolarz (J. Gibson) – H. Lindholm, Drysdale, Fowler, Manson, Mahura, Shattenkirk – Comtois, Getzlaf, T. Terry – Henrique, Zegras, Rakell – Steel, Lundeström, Silfverberg – Deslauriers, Groulx, D. Grant.