Lakatoš se vrací do Vítkovic. Klub kvůli němu navyšoval rozpočet

Vítkovičtí útočníci Vladimír Svačina (vlevo) a Dominik Lakatoš se zmocňují puku
Vítkovičtí útočníci Jan Hruška (vpravo) a Dominik Lakatoš se radují z gólu
Brněnský útočník Peter Mueller v zápase s Vítkovicemi
Vítkovický útočník Dominik Lakatoš se pouští do šarvátky s Markem Hrbasem z Mladé Boleslavi, kterou zaskočil i soupeře, spoluhráče i trenéry
Patrik Koch z Vítkovic se snaží ujet s pukem třineckému snajprovi Martinu Růžičkovi
Ocelář Petr Vrána v souboji kapitánů s Romanem Polákem z Vítkovic
Vítkovický gólman Aleš Stezka po inkasované brance
13
Fotogalerie
Začít diskusi (0)

Dominik Lakatoš se z Finska vrací do Vítkovic. Čtyřiadvacetiletý útočník, který byl v uplynulé sezoně nejlepším střelcem ostravského klubu, podepsal víceletý kontrakt. „Těší mě, že majitel klubu Aleš Pavlík navýšil rozpočet na hráče, abychom mohli Dominika přivést zpět a sám osobně s Dominikem jeho návrat řešil tak, že jsme se dohodli na podepsání víceletého kontraktu,“ komentoval sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web.

Lakatoš v uplynulé sezoně nasázel ve 49 zápasech 23 gólů. Celkem nasbíral 42 kanadských bodů, byl nejproduktivnějším hráčem Vítkovic v základní části. Poté rodák z Kolína přestoupil do finského celku SaiPa.  V Lappeenrantě odehrál 15 zápasů (1+5). Další nepřidá, vrací se do Ostravy.

„Domluvili jsme se, že přesun k nám do Vítkovic proběhne nyní během reprezentační přestávky,“ přibližuje Šimíček. „Po vyřízení všech formalit a ukončení působení v SaiPě odcestoval Dominik do Helsinek a následně domů do Česka. K týmu by se měl připojit v závěru tohoto týdne a vše směřujeme k tomu, aby už ve středu 17. listopadu byl schopen a připraven nastoupit v zápase proti Plzni.“

Do Vítkovic přišel Lakatoš z Liberce před ročníkem 2019/20. Celkem má v extralize, kde působil i ve Zlíně, na kontě 329 zápasů a 165 bodů za 79 gólů a 86 asistencí.

Účastník juniorského mistrovství světa v roce 2016 debutoval v minulé sezoně v české reprezentaci a ve čtyřech zápasech vstřelil jeden gól. V roce 2017 Lakatoše v NHL draftovali New York Rangers, kteří si jej vybrali v 6. kole na 157. pozici.

#TýmZVVPPPPSkóreB
1Mountfield56319511182:115116
2Třinec56316712174:118112
3Sparta56276617203:15399
4Č. Budějovice56265520166:15193
5Pardubice562211518173:15293
6Plzeň56245918167:15491
7Liberec56253820146:14789
8Vítkovice56228521142:14987
9Olomouc56208424133:15280
10Brno561710524145:16376
11M. Boleslav56213725128:14876
12K. Vary56194726160:17672
13Litvínov56184826152:17370
14Kladno56146828142:18362
15Zlín5696536108:18744
  • Play-off
  • Předkolo Play-off
  • Baráž

Video placeholder
Vítkovice - Kometa: Lakatoš vystřelil první vítězství pro svůj tým, 2:1 • tipsport.tv

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 28. března 2024

HC Olomouc
28. března 2024 · 13:00

První posilou hokejistů Olomouce pro příští extraligovou sezonu se stal útočník PetrFridrich. Třiadvacetiletý hráč, který má na kontě sedm reprezentačních startů, přichází na Hanou z Vítkovic. Olomouc o jeho angažování informovala na svém webu. „Jedná se o mladého perspektivního hráče, který svou typologií přesně zapadá do našeho mužstva. O svých kvalitách již přesvědčil v minulých sezonách a jsem velice rád, že jsme tohoto hráče získali,“ uvedl generální manažer Erik Fürst.

Zprávy ze dne 15. března 2024

HC Škoda Plzeň
15. března 2024 · 12:44

Plzeň vedle konce trenérů oznámila také odchody hráčů. Na západě Čech už dál nebudou pokračovat brankář Milan Klouček, obránce Martin Bučko a útočníci Jakub Pour a Aleksi Rekonen. Všem skončila smlouva a zamíří jinam.

Důležitý moment
HC Škoda Plzeň
15. března 2024 · 12:41

Změny v Plzni pokračují. Po oznámeném konci sportovního manažera Tomáše Vlasáka se s týmem rozloučil také realizační tým v čele s hlavním trenérem Petrem Kořínkem. Končí také asistent František Bombic a na střídačce nebude pokračovat ani spolumajitel klubu Martin Straka.

Zprávy ze dne 11. března 2024

HC Škoda Plzeň
11. března 2024 · 19:51

Plzeň potvrdila odchod sportoního manažera Tomáše Vlasáka. Bývalý reprezentační útočník by se měl přesunout do Mladé Boleslavi, jak už v pondělí ráno informoval web iSport.cz. „Tomášovo rozhodnutí plně respektuji a nebude se mi s ním loučit jednoduše. Společně jsme toho hodně prožili jak na ledě tak i mimo něj. Naše pracovní cesty se rozcházejí v dobrém, a i když jsme vždy neměli na věc stejný názor dokázali jsme najít řešení. Ať už bude Tomášova další kapitola jakákoliv, přeji mu hodně úspěchů a děkuji mu za odvedenou práci,“ uvedl spolumajitel Martin Straka k Vlasákově odchodu na klubovém webu.

Zprávy ze dne 27. února 2024

HC Škoda Plzeň
27. února 2024 · 18:26

Švédský útočník Tim Söderlund bude i v příští sezoně hrát za Plzeň. V západočeském celku prodloužil šestadvacetiletý hráč smlouvu. Söderlund do Plzně přišel v říjnu z Mladé Boleslavi a zařadil se mezi opory. V dosavadních 36 zápasech zaznamenal osm gólů a 18 asistencí. „Tim má potenciál rozdílového hráče a svoji kvalitu prokazuje od svého příchodu k nám. Proto jsme moc rádi, že bude pokračovat v našem dresu i další sezonu,“ uvedl sportovní manažer Škody Tomáš Vlasák.

Zprávy ze dne 12. února 2024

HC Škoda Plzeň
12. února 2024 · 13:41

Plzni už si pozvolna chystají tým na příští sezonu. Na nových smlouvách se Západočeši dohodli rovnou se třemi hráči. Indiány bude nadále reprezentovat útočníci Ondřej MatýsMiroslavem Indrákem i nadaný obránce Daniel Malák. Vedení klubu u všech zmíněných hokejistů uplatnilo opci.

Zprávy ze dne 24. ledna 2024

Důležitý moment
HC Škoda Plzeň
24. ledna 2024 · 18:11

Plzeň na klubovém webu oficiálně potvrdila, že Pardubice projevily zájem o brankáře Dominika Pavláta. Součástí nabídky byla hráčská i finanční kompenzace, západočeský klub ji ale odmítl. Zároveň však Plzeň nevylučuje, že k dohodě ještě do konce přestupového obdobbí může dojít.

 

„Naším cílem bylo od začátku sezóny prodloužení smlouvy s Dominikem, protože si uvědomujeme, že je důležitou součástí našeho klubu. Dominik má však smlouvu pouze do konce letošní sezóny a na prodloužení jsme se nedomluvili, jelikož Dominik má touhu se kariérně posunout do zahraničí. Rozhodnutí by padlo pouze ve chvíli velmi výhodné nabídky pro Dominika a náš klub,“ uvedl spolumajitel a předseda plzeňského představenstva Jan Šmucler.

Zprávy ze dne 23. ledna 2024

HC Škoda Plzeň
23. ledna 2024 · 17:14

Vedení Plzně si pojišťuje svého odchovance. Útočník Jakub Šiler se Západočechy prodloužil smlouvu až do konce sezony 2025/26. Klub to uvedl na svém webu. Devatenáctiletý forvard v nynějším ročníku debutoval v extralize a ve 14 zápasech vstřelil dvě branky. Navíc si připsal i jeden vítězný samostatný nájezd. „Jakub se po zdravotních problémech a odskočení si do Karlových Varů vrátil ve velmi dobré formě, kterou prokázal i letos v juniorce a bezpochyby také v A týmu. Proto si u nás zasloužil kontrakt na dva roky. Věříme, že svůj potenciál naplno využije a bude pro nás do budoucna platným členem kádru,“ řekl sportovní manažer Plzně Tomáš Vlasák.

Zprávy ze dne 22. října 2023

Důležitý moment
HC Olomouc
22. října 2023 · 19:57

Dvojitá radost v Olomouci. Poté, co Hanáci porazili v nedělním 13. kole Tipsport extraligy Litvínov 2:1 a ukončili tak soupeřovi sérii 11 výher v řadě, představilo vedení klubu další staronovou posilu. Po Janu Káňovi bude olomoucký dres opět oblékat útočník Karel Plášek. Třiadvacetiletý rodák z Přerova se do Česka vrací po výměně z Vancouveru do Pittsburghu, který následně s hráčem bezpodmínečně rozvázal kontrakt.

Zprávy ze dne 19. října 2023

HC Olomouc
19. října 2023 · 10:04

Potvrdily se informace iSport.cz - Jan Káňa míří po brzkém konci ve Vítkovicích do Olomouce

Zprávy ze dne 17. října 2023

HC Škoda Plzeň
17. října 2023 · 13:27

Rozhodl se udělat krok vpřed. Talentovaný útočník Adam Dvořák končí v mateřské Plzni a vyráží na své první profesionální zahraniční angažmá. Devatenáctiletý mládežnický reprezentant, který poslední tři ročníky naskakoval i v extralize, podepsal smlouvu do konce sezony s týmem Joensuun Kiekko-Pojat hrající druhou nejvyšší finskou soutěž (Mestis). „Dopředu je šikovný a rychlý. V Mestis to určitě využije. Navíc už má zkušenosti z extraligy,“ uvedl manažer Jaakko Lipponen pro klubový web.

Zprávy ze dne 12. října 2023

Důležitý moment
HC Škoda Plzeň
12. října 2023 · 15:16

Švéd Tim Söderlund mění dres a míří z Mladé Boleslavi do Plzně. „Když Tim přišel, představoval pro nás velkou pomoc. Zdobila ho rychlost, dravost a v neposlední řadě produktivita. Letos to ani zdaleka takové nebylo,“ uvedl sportovní ředitel Martin Ševc. „Přes opakované pohovory nebo třeba i postavení mimo sestavu jsme z něj nedokázali dostat to, co jsme potřebovali,“ dodal. V Plzni naopak věří, že i díky zkušenostem s českou extraligou jim pomůže.

Zprávy ze dne 11. října 2023

Důležitý moment
HC Škoda Plzeň
11. října 2023 · 20:00

Kanadský útočník Luke Adam předčasně končí své angažmá v extraligové Plzni, za kterou odehrál jen sedm zápasů. Třiatřicetiletý hráč bude působit v Banské Bystrici, slovenský klub ho již na svém webu představil jako novou posilu. V sedmi utkáních v extralize si připsal jen dvě asistence, Plzeň v tiskové zprávě uvedla, že Adam končí z výkonnostních důvodů.

Zprávy ze dne 27. července 2023

HC Škoda Plzeň
27. července 2023 · 15:30

Všude dobře, v Plzni nejlíp. Západočeši posílili jádro vlastních odchovanců. Jakub Lev se vrátil po šesti letech, Petr Straka po dvou. Za místního je brán i další příchozí písecký rodák Miroslav Indrák, který tady vyrůstal od dorostu. „Je to naše filozofie. Chceme mít plzeňské kluky, jako to bývalo dřív. Hráli jinde, snažíme se je dostat zpátky a k nim získat další hráče,“ potvrdil trenér Petr Kořínek. VÍCE čtěte ZDE>>>

 

Jakub Lev se po šesti letech vrátil do mateřské Plzně
Jakub Lev se po šesti letech vrátil do mateřské Plzně

Zprávy ze dne 25. července 2023

HC Olomouc
25. července 2023 · 10:15

Venku třicet stupňů, uvnitř plechového zimáku tradiční mlha. Hokejisté Olomouce se v klasických červencových kulisách poprvé sešli na ledě, nechyběli (staro)nováčci Aron Chmielewski, Jakub Sedláček či Jakub Sirota. Mora by ještě ráda posílila útok, ideálně dvěma kusy. Snem je návrat Davida Krejčího, o kterém se na Hané pro jistotu moc nemluví... VÍCE čtěte ZDE>>>

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů