Lakatoš se vrací do Vítkovic. Klub kvůli němu navyšoval rozpočet
Dominik Lakatoš se z Finska vrací do Vítkovic. Čtyřiadvacetiletý útočník, který byl v uplynulé sezoně nejlepším střelcem ostravského klubu, podepsal víceletý kontrakt. „Těší mě, že majitel klubu Aleš Pavlík navýšil rozpočet na hráče, abychom mohli Dominika přivést zpět a sám osobně s Dominikem jeho návrat řešil tak, že jsme se dohodli na podepsání víceletého kontraktu,“ komentoval sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web.
Lakatoš v uplynulé sezoně nasázel ve 49 zápasech 23 gólů. Celkem nasbíral 42 kanadských bodů, byl nejproduktivnějším hráčem Vítkovic v základní části. Poté rodák z Kolína přestoupil do finského celku SaiPa. V Lappeenrantě odehrál 15 zápasů (1+5). Další nepřidá, vrací se do Ostravy.
„Domluvili jsme se, že přesun k nám do Vítkovic proběhne nyní během reprezentační přestávky,“ přibližuje Šimíček. „Po vyřízení všech formalit a ukončení působení v SaiPě odcestoval Dominik do Helsinek a následně domů do Česka. K týmu by se měl připojit v závěru tohoto týdne a vše směřujeme k tomu, aby už ve středu 17. listopadu byl schopen a připraven nastoupit v zápase proti Plzni.“
Do Vítkovic přišel Lakatoš z Liberce před ročníkem 2019/20. Celkem má v extralize, kde působil i ve Zlíně, na kontě 329 zápasů a 165 bodů za 79 gólů a 86 asistencí.
Účastník juniorského mistrovství světa v roce 2016 debutoval v minulé sezoně v české reprezentaci a ve čtyřech zápasech vstřelil jeden gól. V roce 2017 Lakatoše v NHL draftovali New York Rangers, kteří si jej vybrali v 6. kole na 157. pozici.
# | Tým | Z | Skóre | B |
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | 56 | 182:115 | 116 |
2 | ![]() | 56 | 174:118 | 112 |
3 | ![]() | 56 | 203:153 | 99 |
4 | ![]() | 56 | 166:151 | 93 |
5 | ![]() | 56 | 173:152 | 93 |
6 | ![]() | 56 | 167:154 | 91 |
7 | ![]() | 56 | 146:147 | 89 |
8 | ![]() | 56 | 142:149 | 87 |
9 | ![]() | 56 | 133:152 | 80 |
10 | ![]() | 56 | 145:163 | 76 |
11 | ![]() | 56 | 128:148 | 76 |
12 | ![]() | 56 | 160:176 | 72 |
13 | ![]() | 56 | 152:173 | 70 |
14 | ![]() | 56 | 142:183 | 62 |
15 | ![]() | 56 | 108:187 | 44 |
- Play-off
- Předkolo Play-off
- Baráž

Zprávy ze dne 5. května 2023
Slovinský útočník Rok Macuh se po pěti letech vrací do extraligové Olomouce. Šestadvacetiletý hráč na Hané působil v juniorském věku, poté nastupoval v první lize. Klub o jeho angažování informoval na svém oficiálním webu. „Rok nepřichází do neznámého prostředí. Působil u nás už v mládežnických kategoriích, kde předváděl dobré výkony. Doufáme, že na ně naváže i v A-týmu a popere se o místo v základní sestavě,“ uvedl sportovní manažer Josef Podlaha.
O místo v sestavě hokejistů Plzně v extralize budou nově bojovat obránce Daniel Malák a útočník Filip Jansa. Oba dvacetiletí hráči, kteří v aktuální sezoně hráli v prvoligovém Prostějově, podepsali na západě Čech roční smlouvy s opcí. Klub o tom informoval na svém oficiálním webu.
Zprávy ze dne 4. května 2023
Polský hokejový útočník Aron Chmielewski se stal posilou extraligové Olomouce. Jednatřicetiletý reprezentant přichází na Hanou z Třince, v jehož dresu získal čtyři mistrovské tituly. Klub o jeho příchodu informoval na oficiálním webu.
Ve středu Pardubice ohlásily konec spolupráce s útočníkem Ondřejem Matýsem. O den později už stejného hráče jako novou posilu oznamuje extraligová Plzeň. Matýs podepsal na západě Čech roční smlouvu, v minulé sezoně stihl v nabitém kádru Dynama 21 startů.
Zprávy ze dne 3. května 2023
Brankář Jakub Sedláček se stal staronovou posilou Olomouce, kam se vrací po pěti měsících z Banské Bystrice. Třiatřicetiletý odchovanec Zlína s bohatými zkušenostmi z KHL vytvoří dvojici se Slovákem Branislavem Konrádem a nahradí Jana Lukáše, který má namířeno do Finska. „Kuba už velmi dobře zná zdejší prostředí. A také my víme, co od něj můžeme očekávat. Kromě brankářských kvalit má i skvělý charakter a já věřím, že naše brankářská dvojice bude patřit k nejlepším v extralize,“ řekl klubovému webu generální manažer Hanáků Erik Fürst.
Zprávy ze dne 2. května 2023
Ostřílená posila pro defenzivu Plzně. Vedení Západočechů se povedlo získat zkušeného finského obránce Aleksiho Laaksa. Třiatřicetiletý rodák ze Seinäjoki, který se v Tipsport extralize upsal na rok, strávil drtivou většinu dosavadní kariéry v rodné vlasti, zahraniční zkušenost má pouze z Rakouska (Štýrský Hradec) a Dánska (Rungsted). Indiáni si od beka slibují zpevnění obrany. „Potřebovali jsme defenzivního obránce do dvojice k ofenzivně laděnému Petru Zámorskému. Aleksi je zkušený bek z nejvyšší finské soutěže, kde strávil spoustu sezon. Má fyzické předpoklady pro důraznou hru a je v ideálním hokejovém věku. Věřím, že bude pro náš tým velkým přínosem,“ uvedl plzeňský boss Martin Straka pro klubový web.
Zprávy ze dne 1. května 2023
Olomouc zatím oznámila dva odchody. Po čtyřech sezonách se s Morou loučí zkušený útočník Rostislav Olesz a další forvard Petr Strapáč, který v Olomouci strávil dokonce sedm sezon. Tým už dříve ohlásil odchody brankáře Jana Lukáše, obránce Tomáše Dujsíka a útočníka Jana Káni. Nové posily by měl oznámit ještě během pondělka nebo v dohledné době.
První ze sedmi avizovaných posil představila Plzeň. Místo odcházejícího brankáře Miroslava Svobody přichází mladý slovenský gólman Samuel Hlavaj, se Škodou podepsal dvouletý kontrakt. „Samuel je mladý, perspektivní gólman, který se chce v kariéře posunout zase o krok dále,“ představil novou tvář v brankovišti generální manažer a předseda představenstva klubu Martin Straka pro klubový web.
Plzeňský šéf Martin Straka prozradil, že v průběhu prvního květnového týdne klub představí sedm nových posil a zároveň naznačil o jaké posty a typy hráčů půjde: „Chtěli jsme zkvalitnit obranu, protože jsme cítili, že jsme tam měli problémy. Ale nejen tam, potřebovali jsme zlepšit i útok. Bereme kvalitní hráče do konkrétních rolí a konkrétních pozic. Představíme vám obránce, kteří vyztuží defenzivu, ale také podpoří útok. Chceme být vyšší a silnější, ale ne na úkor toho, že to budeme na ledě jenom ‚mydlit‘.“
Zprávy ze dne 26. dubna 2023
Obránce Alex Rašner a útočníci Pavel Musil s Matoušem Menšíkem budou i nadále hrát za Olomouc. Všichni podepsali s Hanáky nové dvouleté smlouvy. Klub o tom informoval na svém oficiálním webu.
Zprávy ze dne 25. dubna 2023
Dvě sezony a konec. Švédský útočník Ludwig Blomstrand po konci v Plzni opouští Tipsport extraligu a vrací se zpátky do rodné vlasti. Třicetiletý střelec, který na sebe především upoutal pozornost 22 góly z předminulého ročníku za Západočechy, bude znovu oblékat dres Södertälje. V týmu hrající druhou nejvyšší soutěž Švédska podepsal smlouvu rovnou na tři roky.
Zprávy ze dne 18. dubna 2023
V Olomouci si mohou oddechnout. Hanáckému klubu se do budoucna podařilo udržet dvě klíčové opory. Nové dlouhodobé smlouvy podepsali obránce David Škůrek a útočník Jakub Orsava. Obrovitý zadák, který je základním kamenem olomoucké obrany, se upsal na tři roky. Zkušený forvard, jenž v minulé sezoně přišel z Hradce Králové, šel ještě dál. Kontrakt prodloužil o čtyři roky.
Zprávy ze dne 11. dubna 2023
Po potvrzení odchodů trojice opor Jan Lukáš-Tomáš Dujsík-Jan Káňa má vedení Olomouce pro fanoušky pro změnu pozitivní zprávy. Hanáci se totiž dohodli na nových smlouvách s mladými útočníky Jakubem Navrátilem a Michalem Kuncem. Oba hráči, kteří v týmu přebírají čím dál větší role, by měli dres s kohoutem na hrudi oblékat v následujících třech sezonách. „Věříme, že svůj talent budou dále rozvíjet a v dalších ročnících budou tahouny našeho týmu,“ uvedl sportovní manažer Josef Podlaha pro klubový web. Olomoučtí se v následujících týdnech chystají odhalit i další podpisy.
Zprávy ze dne 3. dubna 2023
Dřívější informace iSport.cz se potvrdily. Gólman Miroslav Svoboda po dvou sezonách končí v Plzni a odchází do Finska, kde bude chytat za tým Sport Vaasa. S elitním finským klubem se osmadvacetiletý rodák ze Vsetína dohodl na roční smlouvě. „Miroslav je velký brankář, který má správné množství zkušeností a dobré herní schopnosti na gólmana. Má ovšem také potenciál se nadále rozvíjet v kariéře. Jeho výkony v Česku jsme bedlivě sledovali. Jsme rádi, že se nám Miroslava podařilo získat,“ uvedl pro klubový web trenér brankářů Sportu Arttu Lipsanen na adresu české posily.
Nebylo divu, že se k němu scházely zajímavé pracovní pobídky, Petr Zámorský zapsal jednu z nejpovedenějších sezon za poslední roky, byť na úplném konci to týmově neklaplo. On sám však v Plzni platil za lídra, na ledě předváděl to, co má. A mohl si vybírat. Podle informací iSport.cz 30letý zadák obdržel návrhy od řady extraligových klubů, například i z Karlových Varů, zájem měla projevit i Mladá Boleslav. Už je však jasno, uznávaný ofenzivní obránce se dohodl s Plzní. Více čtěte ZDE>>>